anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne wylogowywanie.

Kategorie
kupujący
kupujący 708
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
32
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
722
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
402

Automatyczne wylogowywanie.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Witam. Allegro wprowadziło podwójną ochronę konta ale żeby to miało sens to należało by się wylogowywać. Urządzenia nie wylogowują się automatycznie więc jeśli ktoś się nie wyloguje to z tego urządzenia jest ciągły dostęp. Jeśli jest to komputer np. w firmie z którego korzysta więcej osób to może się zdarzyć, że ktoś nam kupi samochód dla hecy. Na domiar złego można się zalogować naraz z kilku urządzeń. Wiem, że ciągłe logowanie jest upierdliwe dla tego mam propozycję żeby automatyczne wylogowywanie można było ustawiać w opcjach konta i czas po którym ma nastąpić. 0 - nigdy 1-n ilość minut. Wprowadził bym również wylogowywanie z jednego urządzenia po zalogowaniu z drugiego. 

Pozdrawiam.

8 Komentarze
ares_
#13 Ambasador#

Jeżeli ktoś nie chce być zalogowany na jakimś urządzeniu to po zakończeniu pracy klika WYLOGUJ. Do tego wystarczą dwa kliknięcia. 

Ja na koncie firmowym jestem zalogowany jednocześnie na 3 urządzeniach i nie wyobrażam sobie sytuacji żebym musiał za każdym razem szukać hasła i go wpisywać. Zdecydowanie łatwiej jest Tobie kliknąć WYLOGUJ niż innymi logować się za każdym razem.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, ale czasami można zapomnieć zwłaszcza w firmie kiedy coś cię oderwie od komputera. Dla tego proponuję opcję włączania jak komu wygodnie. Ustawiasz 0 i masz po staremu, ustawiasz 60 i masz wylogowanie po godzinie bezczynności. 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Nimbli Cześć. Dzięki za propozycję. To bardzo dobrze, że zależy Ci na bezpieczeństwie w sieci. Jeśli Twoi współpracownicy lubią dla hecy kupić samochód przez internet, sugeruję każdorazowo wylogowywać się ze swojego konta Allegro, a nawet zamykać komputer, kiedy odchodzisz ze stanowiska pracy. 

Nam również zależy na bezpieczeństwie, dlatego wprowadziliśmy logowanie dwustopniowe. Możesz włączyć również logowanie za pomocą odcisku palca lub skanowania twarzy w aplikacji Allegro. Jeśli chcesz usunąć/sprawdzić urządzenia przypisane do konta, zrobisz to w tej zakładce.

Bezpiecznym rozwiązaniem dla Ciebie może być ustawienie automatycznej blokady w komputerze. Jeśli system będzie pozostawał bezczynny przez określony przez Ciebie czas, pojawi się wygaszacz ekranu, który wymusi konieczność ponownego wpisania hasła do komputera. Uchroni to Twoje dane przed nieproszonymi gośćmi.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, po co robić sobie dodatkową robotę. Każdy szanujący się bank wylogowuje cię przy bezczynności no ale to tylko allegro. Po co mi utrudnienie dwustopniowe skoro zapomnę się wylogować, a nawet dla niektórych ciągłe logowanie to utrudnienie. Bez sensu.

homer-H5N1
#1 Nowicjusz#

Skoro chcesz się każdorazowo logować, a jednocześnie często zdarza ci się zapomnieć wylogować, proponuję korzystać z trybu incognito przeglądarki - po zamknięciu okna nikt nie przywróci strony z historii.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Milion głupich opcji w ustawieniach, a wystarczyło by jedno zdanie i okienko . ,,Automatyczne wylogowanie przy bezczynności po.. i tu w okienku 0 czyli po staremu np.5 czyli 5 minut. I każdy ma to co lubi.  Już ten temat pożegnałem.

homer-H5N1
#1 Nowicjusz#

Moim zdaniem Twój pomysł jest spoko, ale gdybyś znał świat IT wiedziałbyś, że nie tak łatwo przebić się z pomysłami. To, że w szkole stworzyłeś kiedyś w HTML stronę o drzewach, grzybach czy pszczołach, nie znaczy, że masz choć blade pojęcie o procesie wprowadzania w życie takich idei, w szczególności w tak olbrzymim serwisie 😉 Ja przez kilka lat z boku przyglądałem się procesom wprowadzania drobnych zmian w aplikacji webowej i za każdym razem słabo mi się robiło jak patrzyłem na tempo i metodologię a zwłaszcza na wyniki pracy branży IT 😛

Tak czy inaczej rozwiązań Twojego problemu jest kilka, a najlepszym nawykiem jest korzystanie z przycisku "wyloguj" - szczególnie jak kończysz korzystać z banku. 

PS. W pracy się pracuje, a nie robi zakupy na Allegro 😄

Pozdro! 😉

Client:29330083
#1 Nowicjusz#

AUTOMATYCZNE WYLOGOWANIE - Biometria pozwala na szybkie powtórne zalogowanie sie, wiec nie ma juz argumentu dla leniwych lub zapominalskich (obie rzeczy bardzo naturalne). Wszystkie banki tak mają!

Poza tym zmiany na koncie nie wymagaja potwierdzenia. Aplikacja otwarta, zlodziej wprowadza nowy adres i kupuje sobie TV z mojej podpietej karty. 

 

Za dużo tu dziur w bezpieczenstwie!

mg

 

oznacz moderatorów