anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne wylogowywanie.

Kategorie
kupujący
kupujący 565
inne
inne 116
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
16
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
63
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
159
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
71
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
519
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
300

Automatyczne wylogowywanie.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Witam. Allegro wprowadziło podwójną ochronę konta ale żeby to miało sens to należało by się wylogowywać. Urządzenia nie wylogowują się automatycznie więc jeśli ktoś się nie wyloguje to z tego urządzenia jest ciągły dostęp. Jeśli jest to komputer np. w firmie z którego korzysta więcej osób to może się zdarzyć, że ktoś nam kupi samochód dla hecy. Na domiar złego można się zalogować naraz z kilku urządzeń. Wiem, że ciągłe logowanie jest upierdliwe dla tego mam propozycję żeby automatyczne wylogowywanie można było ustawiać w opcjach konta i czas po którym ma nastąpić. 0 - nigdy 1-n ilość minut. Wprowadził bym również wylogowywanie z jednego urządzenia po zalogowaniu z drugiego. 

Pozdrawiam.

7 Komentarze
ares_
#13 Ambasador#

Jeżeli ktoś nie chce być zalogowany na jakimś urządzeniu to po zakończeniu pracy klika WYLOGUJ. Do tego wystarczą dwa kliknięcia. 

Ja na koncie firmowym jestem zalogowany jednocześnie na 3 urządzeniach i nie wyobrażam sobie sytuacji żebym musiał za każdym razem szukać hasła i go wpisywać. Zdecydowanie łatwiej jest Tobie kliknąć WYLOGUJ niż innymi logować się za każdym razem.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, ale czasami można zapomnieć zwłaszcza w firmie kiedy coś cię oderwie od komputera. Dla tego proponuję opcję włączania jak komu wygodnie. Ustawiasz 0 i masz po staremu, ustawiasz 60 i masz wylogowanie po godzinie bezczynności. 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Nimbli Cześć. Dzięki za propozycję. To bardzo dobrze, że zależy Ci na bezpieczeństwie w sieci. Jeśli Twoi współpracownicy lubią dla hecy kupić samochód przez internet, sugeruję każdorazowo wylogowywać się ze swojego konta Allegro, a nawet zamykać komputer, kiedy odchodzisz ze stanowiska pracy. 

Nam również zależy na bezpieczeństwie, dlatego wprowadziliśmy logowanie dwustopniowe. Możesz włączyć również logowanie za pomocą odcisku palca lub skanowania twarzy w aplikacji Allegro. Jeśli chcesz usunąć/sprawdzić urządzenia przypisane do konta, zrobisz to w tej zakładce.

Bezpiecznym rozwiązaniem dla Ciebie może być ustawienie automatycznej blokady w komputerze. Jeśli system będzie pozostawał bezczynny przez określony przez Ciebie czas, pojawi się wygaszacz ekranu, który wymusi konieczność ponownego wpisania hasła do komputera. Uchroni to Twoje dane przed nieproszonymi gośćmi.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, po co robić sobie dodatkową robotę. Każdy szanujący się bank wylogowuje cię przy bezczynności no ale to tylko allegro. Po co mi utrudnienie dwustopniowe skoro zapomnę się wylogować, a nawet dla niektórych ciągłe logowanie to utrudnienie. Bez sensu.

homer-H5N1
#1 Nowicjusz#

Skoro chcesz się każdorazowo logować, a jednocześnie często zdarza ci się zapomnieć wylogować, proponuję korzystać z trybu incognito przeglądarki - po zamknięciu okna nikt nie przywróci strony z historii.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Milion głupich opcji w ustawieniach, a wystarczyło by jedno zdanie i okienko . ,,Automatyczne wylogowanie przy bezczynności po.. i tu w okienku 0 czyli po staremu np.5 czyli 5 minut. I każdy ma to co lubi.  Już ten temat pożegnałem.

homer-H5N1
#1 Nowicjusz#

Moim zdaniem Twój pomysł jest spoko, ale gdybyś znał świat IT wiedziałbyś, że nie tak łatwo przebić się z pomysłami. To, że w szkole stworzyłeś kiedyś w HTML stronę o drzewach, grzybach czy pszczołach, nie znaczy, że masz choć blade pojęcie o procesie wprowadzania w życie takich idei, w szczególności w tak olbrzymim serwisie 😉 Ja przez kilka lat z boku przyglądałem się procesom wprowadzania drobnych zmian w aplikacji webowej i za każdym razem słabo mi się robiło jak patrzyłem na tempo i metodologię a zwłaszcza na wyniki pracy branży IT 😛

Tak czy inaczej rozwiązań Twojego problemu jest kilka, a najlepszym nawykiem jest korzystanie z przycisku "wyloguj" - szczególnie jak kończysz korzystać z banku. 

PS. W pracy się pracuje, a nie robi zakupy na Allegro 😄

Pozdro! 😉

oznacz moderatorów