anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada możliwości zakupu u sprzedającego

Kategorie
kupujący
kupujący 903
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
92
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Blokada możliwości zakupu u sprzedającego

sierzput1984
#8 Zapaleniec#

Brak możliwości uznaniowego blokowania przez sprzedającego możliwości dokonania u niego kolejnego zakupu. Bardzo często spotykam się z sytuacja w której po zwrocie zamówienia, sprzedający jednocześnie blokuje możliwość dokonania u niego kolejnego zakupu. Uważam że taka praktyka jest niezgodna z prawem ponieważ skorzystanie z przysługującego mi prawa do odstąpienia od umowy nie może być uzasadnienie do zablokowania mi możliwości dokonania u danego sprzedawcy zakupu w przyszłości. 

Dlatego też proponuję:

1. usunięcie takiej funkcjonalności z serwisu allegro, albo ewentualnie

2. przy próbie zablokowania zakupu przez danego kupującego, sprzedający będzie zobowiązany podać przyczynę blokady, przy czym podanie jako przyczyny "odstąpienie od umowy" nie powinno być uwzględniane jako dostateczna przesłanka na zastosowanie blokady, albo

3. jak wyżej z możliwością ustosunkowania się przez kupującego do podanej przez sprzedającego przyczyny z wyłączeniem odstąpienia od umowy (bo to z automatu uniemożliwia zablokowanie, ewentualnie

4. zablokowanie możliwości zakupu u danego sprzedającego będzie skutkowało przesłaniem kupującemu stosownej informacji. tutaj alternatywnie możliwość odniesienia się do wskazanej przyczyny.

Tak to widzę, bo uważam że obecne rozwiązanie zupełnie arbitralnego blokowania przez sprzedawcę jest niezgodne z prawem i trzeba to ucywilizować.

91 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

@sierzput1984 1. blokada to sygnał dla Ciebie ,że narażasz innych klietów na wzrost cen bo sprzedawca ponosi koszty i co robi ?... no ... no...TAK !!  no pewnie podnosi marżę . 

2. Wystawiasz sprzedawcy ocenę zakłądam negatywną , nikt Ci nie narzuca konieczności podania przyczyny .... działa to w dwie strony .

3. dużo, bardzo dużo jest zwrotów nazywam to ..wymuszających darmową dostawę. . Zakup 2 produktów 1 za 5 zł , a drugi za 35 ,aby na smarta , no i oczywiście zwrot tego droższego .

4. j/w

LEW433
#21 Demiurg#
Sprzedający nie może odmówić sprzedaży wystawionego na sprzedaż towaru, jest to niezgodne z prawem, popieraj pomysł uzasadnienia.
sierzput1984
#8 Zapaleniec#

Piszesz to jako sprzedający?

Zwroty są częścią tego biznesu, i nie powinny stanowić podstawy do blokowania konta, a jeżeli musisz podnieść marżę z tego powodu to znaczy że może nie jesteś efektywny i tutaj trzeba poszukać rozwiązań (a nie blokując) bo inaczej i tak rynek to zweryfikuje.  

Uznałbym nawet wprowadzenie takiego rozwiązania minimum w którym sprzedający musiałby uzasadnić blokadę konta, a kupujący o takiej blokadzie zostałby poinformowany.

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sierzput1984 to przedsiębiorca podejmuje decyzję czy zezwalać na rozszeżenie procederu zwrotów o windować ceny czy uniemożliwić zakupy klientom nagminnie nadużywającym darmowe dostawy .

W czym masz problem zacytuję ,, tego kwiata to pół świata ,, kup u innego sprzedawcy .

,,trzeba poszukać rozwiązań,, może to jest rozwiązanie ... właśnie blokada ? 

Spodkałeś się może z ofertą ,, biznes,, ? Widzisz ją , a nie kupisz bo masz zwykłe konto , czy to też narusza swobodny dostęp do towarów ?

sierzput1984
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria nie chciałbym żeby ta rozmowa poszła tak szeroko, skoro doszłaś już do naruszeń swobody dostępu do towaru. Po prostu uważam że umożliwienie sprzedającemu blokowania zakupu kupującemu jest naruszeniem prawa i tyle, i w związku z tym nie powinno być dopuszczalne stosowane przez sprzedającego z tej opcji w ten sposób że blokuje kupującego z sobie tylko znanych powodów. I na pewno powinna być na ten temat informacja z allegro, że sprzedający zablokował możliwość zakupu.

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sierzput1984 tu nie chodzi o ostrą wymianę zdań ot taka sobie pogaduszka , Ty masz swoje zdanie , On ma inne , a ja jeszcze inne , Na allegro na linii klient - sprzedawca zawsze było jest i będzie gorąco , portal do perfekcji opanował eskalacje konfliktów w tym przedziale , ale to temat rzeka .

sierzput1984
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria nie zmienia to faktu że obecna forma blokowania przez sprzedającego kupującego jest niezgodna z prawem i powinna zostać ucywilizowana. 

I tym postem to zmienimy! 🙂

 

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sierzput1984 tak , już była cywilizowana , zmieniła się nazwa z ,, czarnej listy ,, na pięknie brzmiące ,, moi nieaktywni kupujący ,, 

Co powiesz na system ocen ? Klient subiektywnie oceniając sprzedawcę nawet sekundy nie pomyśli rypiąc negatywa bo akurat dzisiaj ,, zupa była zbyt słona , a małżonce nie powie bo się obrazi ,, więc odegra się na sprzedawcy  ,a ocena ta ma bardzo duży wpływ na dalszą sprzedaż bo leci jakość BA ! w skrajnym przypadku może doprowadzić do blokady konta sprzedawcy ... hmmm.. bywa ,że jedynego źródła dochodu .

Tu jest wiele do poprawy ..i to w trybie natychmiastowym . 

Co powiesz o klientach wystawiających negatywy w celu wymuszenia na sprzedacy gratyfikacji .... TO SIĘ DZIEJE !! tak , na prawdę się dzieje .

sierzput1984
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria moim celem jest zmiana tego co mi przeszkadza, a nie naprawienie wszystkich krzywd świata. Uważam, że arbitralna blokada kupującego nałożona przez sprzedającego bez jakiegokolwiek uzasadnienia tej decyzji jest niedopuszczalna. Ponadto kupujący powinien być poinformowany przez allegro, że został właśnie zablokowany. 

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sierzput1984 ,, lista nieaktywnych ,, jest ostatnim basitonem obrony jaki allegro pozostawiło sprzedającym . Pozdrowionka dla Ciebie i spokojnego wieczoru .😉

oznacz moderatorów