anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak filtru - typ oraz długość gwarancji w dziale elektronika

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
31
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
187
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
644
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Brak filtru - typ oraz długość gwarancji w dziale elektronika

Wietal
#7 Wielbiciel#

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że znikła możliwość wyboru poprzez filtr typu oraz długości gwarancji w dziale elektronika:

*producent / dystrybutor
*sprzedający
*brak

+ na jak długo jest udzielana

Może nie umiem tego znaleźć albo ktoś wie, dlaczego ta opcja została zabrana (na pewno była wcześniej).

Bardzo uciążliwe jest otwieranie każdej aukcji i doszukiwanie się jaki typ gwarancji, szczególnie wziąwszy pod uwagę, że sprzedawcy zaznaczają że sprzęt nowy, 24m gwarancji, a potem w warunkach gwarancji jest z wyjątkiem... a...b...c...

Dla mnie to była super opcja, która od razu ustala przejrzyste reguły między sprzedawcą a kupującym.

Będę wdzięczny za pomoc 😉

Witek

6 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Wietal Cześć! Dzięki za Twój pomysł. Przekazałam go do odpowiedniego zespołu. Wrócę tutaj z informacją, kiedy tylko poznam więcej szczegółów.

matros01
#7 Wielbiciel#

Chciałbym podnieść temat oferowania przedmiotów refabrykowanych / odnowionych / po zwrotach / wątpliwego pochodzenia jako "nowe". Proceder ten jest szczególnie nasilony w działach elektronika. Kupujący są zwykle nieświadomi, że nabywają produkt, którego pierwotnym przeznaczeniem była utylizacja elektrozłomu.

Chciałbym zatem, skoro platforma Allegro nie wdraża polityki weryfikacji  prawdziwości statusu "nowy", zaproponować opracowanie ściągawki, która pomoże nam kupującym odrzucić oferty fałszywie oznaczone jako "nowe".

  1. Po pierwsze gwarancja. Fałszywy "nowy" produkt posiada zazwyczaj zaznaczone pole "gwarancja sprzedawcy". Ja takie oferty od razu odrzucam.
  2. Brak pudełka na zdjęciu / opakowanie zastępcze / wersja OEM  - to też powinno wzbudzić w nas podejrzliwość
  3. Kiedy towar jest oznaczony jako "nowy", ale kiedy sprzedawca zamieszcza między wierszami zazwyczaj krótką wzmiankę, o "delikatnych ryskach" - taką ofertę również należy odrzucić
  4. "leżaki magazynowe" , "nadwyżki magazynowe ", "outlet", "fabryczna wyprzedaż producenta" - Nie dajmy się oszukać, przedmioty tak opisane również na 99% nie są "nowe".
  5. Brak wypełnionej sekcji "gwarancja" w opisie produktu - w taki sposób sprzedający może próbować ukryć brak gwarancji producenta oraz to, że produkt nie jest fabrycznie nowy.

Oczywiście lista jest otwarta, jeżeli macie jakieś pomysły jak ją uzupełnić to śmiało piszcie.  

Do Platformy Allegro miałbym jedną prośbę - dajcie nam przynajmniej możliwość filtrowania po parametrach gwarancji taki jak: długość, gwarancja sprzedawcy / producenta

 

   

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoś ten temat na stronie "zgłoś swój pomysł" ,tu był już wiele razy wałkowany i nic się nie zmieniło.

Ziolko39
#20 Guru#

@matros01 Towar oznaczony jako "nowy" z gwarancją sprzedawcy wcale nie musi być używany. Mój znajomy dostał 2 lata temu nowiutki aparat foto na imieniny. Odłożył go po obejrzeniu na półke i tak leżał ani razu nie użyty. Teraz się przeprowadzał i sobie o nim przypomniał. Wystawił go na Allegro jako "nowy" To jaką miał dać gwarancję, skoro fabryczna się skończyła, a aparatem zrobiliśmy razem 5-10 zdjęć celem sprawdzenia czy działa. Nowy ? Nowy

A co do wersji OEM to chyba nie wiesz co ten skrót oznacza "OEM to skrót od angielskiego wyrażenia Original Equipment Manufacturer, czyli w dosłownym tłumaczeniu – producent oryginalnego wyposażenia. W praktyce oznacza to, że produkt jakiegoś producenta (oprogramowanie, czy urządzenie) jest sprzedawany przez inną firmę."

Idąc do sklepu po komputer możesz go kupić (nówka sztuka) z systemem w wersji OEM lub BOX. 

To co napisałeś to nie są żadne wyznaczniki nowości czy używania sprzętu. Takie rzeczy weryfkują kupujący poprzez wystawianie odpowiednich opinii. 

Jak Allegro miało by weryfikować prawdziwość ofert > zatrudnić ludzi jeżdżacych po Polsce i przystawiających pieczątkę "dopuszczony do wystawienia" ?

Cała reszta zależy tylko i wyłącznie od uczciwości sprzedawcy. Przez jedno zepsute jabłko, wyrzucasz całą skrzynkę ?

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A mnie się zdarza sprzedawać monety mennicze (czyli jak by nie było -nowe) a mają czasem kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat .

moskwa_2004
#7 Wielbiciel#

Witam. Przydatna opcja według mnie której brakuje:

1. Możliwość filtracji czy dany przedmiot sprzedaje firma/sklep czy osoba prywatna

2. Możliwość filtracji po długości gwarancji tzn czy jest to gwarancja producenta czy krótsza. Nieraz szukam nowego np telefonu i niby nowy ale gwarancja np 1 rok nie producenta.

oznacz moderatorów