anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak moźliwości ustawienia głównego punku odbioru paczek.

Kategorie
kupujący
kupujący 758
inne
inne 154
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
50
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
93
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
217
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
94
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
777
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
417

Brak moźliwości ustawienia głównego punku odbioru paczek.

adm28_2009
#1 Nowicjusz#

Adresy wysyłek można ustawić, aby automatycznie były wpisywane w danych zakupu, lecz podczas wyboru opcji odbioru w punkcie nie ma takiej opcji, i zdarzają się że podczas kupna wyświetla się punkt dość oddalony niż w poprzednich wysyłkach, osoba która nie zauważy może się na to naciąć. Moim pomysłem że wraz z adresami wysyłki, były by też zapisane punkty odbioru.

10 Komentarze
sarna442
#8 Zapaleniec#

 Zamawiam przez paczkomaty na różne adresy, za każdym razem muszę szukać paczkomatu. Dobrze by było jakby paczkomat był przypisany do danego adresu. Poza tym wyszukiwanie paczkomatów po ich numerach też powinno być dostępne.

cayman_pl
#1 Nowicjusz#

Aktualnie przy wprowadzaniu danych do wysyłki mam ustawionego ostatniego odbiorcę przesyłki  - wprowadzając nowego lub wybierając inny adres nie zmienia się paczkomat docelowy, przez co może być sytuacja gdy wybiorę odbiorcę (np. rodziców) z innego miasta a paczka i tak wyląduje w "moim" paczkomacie.

Czy możnaby wprowadzić funkcję by przy zmianie adresu podnoszone było pytanie o paczkomat / nowy punkt odbioru? 
Czy dla każdego adresu możnaby przypisać domyślne różne punkty odbioru? 

Ch3shireCat
#2 Obserwator#

Ze swojego konta Allegro zdarza mi się regularnie zamawiać paczki do kilku osób - dla siebie do domu, dla siebie do firmy, dla członków rodziny, etc. Zauważyłem, że adres paczkomatu na który zamawiam paczki nie jest powiązany z nazwą (i adresem) odbiorcy - w ten sposób zamawiając kilka paczek dla bliskiej osoby, jedną z nich przypadkiem zamówiłem do własnego paczkomatu, zamiast do paczkomatu w pobliżu tej osoby.

Propozycja - zmiana odbiorcy powinna być automatycznie powiązana ze zmianą paczkomatu na paczkomat ostatnio używany przez danego odbiorcę.

Knowhere
#21 Demiurg#

@Ch3shireCat "Propozycja - zmiana odbiorcy powinna być automatycznie powiązana ze zmianą paczkomatu na paczkomat ostatnio używany przez danego odbiorcę." - wiesz ile osób coraz narzeka na forum na to, że allegro podsunęło im ostatnio użyty paczkomat (i przesyłka poleciała do miasta np. 100 km dalej), zamiast tego blisko adresu zamieszkania?

Ch3shireCat
#2 Obserwator#

@Knowhereczyli dokładnie ten problem który tutaj opisuję.

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Rozwiązanie tego dylematu jest proste. Automatyczny wybór paczkomatu powinien być tylko sugestią wymagającą potwierdzenia (zaptaszkowania w okienku). Wtedy nie będzie tak że ktoś nie zauważył jaki paczkomat ma wybrany.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

Bardzo dziękuję za ten pomysł @adm28_2009. Dowiem się, czy planujemy zmiany w tym zakresie w najbliższym czasie i wrócę tutaj z informacjami w tej sprawie. 

Bobislaw
#2 Obserwator#

Moze nie ustawienia glowne punktu odbioru a raczej powiazanie punku odbioru ze zdefiniowanym/zapisanym adresem dostawy.
Zmieniam adres ze Szczecina na Krakow i punk odbioru zmiania sie automatycznie na wlasciwy poprzednio uzywany.

Radek233
#7 Wielbiciel#

Mam kilka adresów dostawy. Głównie zamawiam do domu, ale czasem również do firmy. Najgorzej jak żona zamówi do teściowej. Zamawiam kilka produktów na raz, i czasem nie zwrócę uwagi co jest ustawione niżej. Uprzejmie proszę, żeby po wyborze adres paczkomatu zmienił się automatycznie na przypisany do adresu dostawy (wymaga na pewno dodania pola domyślnego paczkomatu przy adresie dostawy). Lub chociaż zmieńcie guzik kupuję i płacę na dół strony, tak żeby wymusił przewinięcie w dół  listy z zakupami. Jak jest z boku to aż  prosi się żeby kliknąć i nie patrzeć.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

Dziękuję za ten pomysł. Miło mi poinformować o zmianach, które wdrożyliśmy 11 kwietnia na Allegro i które zminimalizują ryzyko omyłkowego zamówienia paczki do innego punktu odbioru 🙂 Podczas zakupów wyświetli się automatycznie metoda dostawy, z której ostatnio skorzystałeś na konkretny adres dostawy. 

Kiedy w formularzu dostawy i płatności zmienisz adres dostawy, to zostanie zaznaczona metoda dostawy, z której ostatnio skorzystałeś. Dodatkowo - kiedy zmienisz adres dostawy, na który jeszcze nigdy nie robiłeś zakupów, to opcja metody dostawy nie zostanie zaznaczona. Będziecie musieli ją wybrać ręcznie. I właśnie ta metoda automatycznie zaznaczy się Wam przy następnych zakupach.

Przykład: zamówiliście ostatnio paczkę do One Box by Allegro w Warszawie przy ustawionym adresie warszawskim. Ten punkt wyświetli się Wam i będzie zaznaczony, jeśli będziecie robili następne zakupy na ten adres. Załóżmy jednak, że co jakiś czas robocie zakupy dla swojej cioci, która mieszka w Poznaniu i wysyłacie jej to do One Box by Allegro. Jeśli zmienicie adres na poznański, to automatycznie pokaże się Wam automat w Poznaniu, do którego ostatnio zamawialiście przy tym adresie. 

oznacz moderatorów