anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chciałbym poruszyć temat możliwości dodania znaków wodnych do zdjęć. W celu ochrony mojej własności

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
33
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
68
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
188
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
649
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Chciałbym poruszyć temat możliwości dodania znaków wodnych do zdjęć. W celu ochrony mojej własności

protektor-polska
#7 Wielbiciel#

Wnioskuję o pozwolenie umieszczania zdjęć ze znakiem wodnym (nie reklamujące żadnej strony ani sprzedaży poza Allegro) . W celu zapobiegania kradzieży zdjęć cyfrowych z Allegro. Prowadzę sprzedaż od wielu lat i niestety poprzez Allegro skradziono nasze zdjęcia cyfrowe wiele razy nie tylko używając ich na Allegro ale także na wielu innych portalach jak i sklepach internetowych. Mamy Prawo do ochrony swojej własności cyfrowej. Z kolei nie jesteśmy w stanie zgłaszać każdej kradzieży zdjęcia ponieważ jest to nie wykonalne. 

9 Komentarze
LEW433
#21 Demiurg#

Przykro ale moim zdaniem tu nie zgodzą się na to.☹️

protektor-polska
#7 Wielbiciel#

Dlaczego? Tu nie ma nic do zgadzania. To jest prawo autorskie i powinni się do niego stosować.  A jeśli nie to niech płacą za nasza pracę i każde skradzione zdjęcie które wypływa z Allegro.  Jesteśmy sprzedawcami, a zostajemy sprowadzani do roli przedmiotu wystawiającego produkty na Allegro. Ciągłe opłaty plus kolejne prowizje bardzo utrudniają sprzedaż w najniższych cenach. Cokolwiek Allegro mogło by zrobić dla nas a nie tylko dla klientów.

Ziolko39
#20 Guru#

@protektor-polska Gdzieś przeczytałem wypowiedź moderatorki > że dopuszczalne jest umieszczanie swojego logo na wszystkich zdjęciach w galerii poza miniaturką.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ?

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zdj%C4%99cia-ze-znakiem-producenta/m-p/473...

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@protektor-polska Cześć, dzięki za wiadomość. W miniaturce taki znak wodny nie jest dopuszczalny i tutaj nie planujemy żadnych zmian w tym zakresie. Dodam jednak, że w opisie dozwolone jest zamieszczenie loga marki lub producenta, zatem teoretycznie takie logo możesz wykorzystać jako znak wodny.

W innych przypadkach stosowanie znaku wodnego jest niedozwolone i obowiązują te same zasady, co do zdjęć: 

Zdjęcia zamieszczone w Ofercie muszą dotyczyć wyłącznie oferowanego Towaru. Dozwolone jest przedstawienie Towaru w kontekście jego zastosowania lub aranżacji. Zdjęcia mogą prezentować certyfikaty, technologie, elementy graficzne (np. strzałki). Zabronione są napisy poza wyjątkami: logo marki/producenta, oznaczenia kolorów i wzorów oraz liczby i jednostki.

Zdjęcia są zabezpieczane cyfrowo, a tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-allegro-zabezpiecz...

protektor-polska
#7 Wielbiciel#

Co to oznacza że  "są zabezpieczane cyfrowo"  W jaki sposób Allegro je zabezpiecza.

annas14-firma
#16 Inspirator#

Standardowa odpowiedź to: "Nie ujawniamy"

Ziolko39
#20 Guru#

@protektor-polska Zabezpieczenie tylko po to, jakbyś chciał wytoczyć komuś sprawę w sądzie o kradzież Twoich zdjęć > a tak to każdy może skopiować, obrabiać po swojemu i wstawić do swojej aukcji . dopiero jak się upmnisz śądownie to Allegro udostępni dane "kopisty" Podejrzewam też, że jak ktoś będzie chciał to usunie to "zabepieczenie" Nie będę pisał jakimi programami > żeby nie ułatwiać "kopistom" pracy.

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 A to nawet nie trzeba kopiować zdjęcia. Otwierasz zdjęcie, wciskasz Win+Shift+S i sobie zaznaczasz całe zdjęcie. Proszę, oto kopia zdjęcia. Zabezpieczenia? No litości. 😄

medalik_2009
#16 Inspirator#

Największym kopistą tu jest OSA. Kopiuje jak leci, nawet z zaproszeniami na stronę internetową firmy z Koziej Wólki.

oznacz moderatorów