anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista sprzedawców

Kategorie
kupujący
kupujący 947
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
174
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Czarna lista sprzedawców

jacekwaga
#7 Wielbiciel#

Wnioskuję o stworzenie możliwości dodawania sprzedawców na własną czarną listę, na podstawie odpowiedzi, lub braku odpowiedzi na zadane pytania - czasem są chamskie !!! Jak również na podstawie opinii o sprzedawcy - umieszczonych przez tych co już się dali oszukać !!! Nie wszystkie opinie się pamięta, a kupując na szybko można popełnić błąd i mieć problem !! Jakoś dziwne, że sprzedawcy oszukujący nadal tu istnieją ... ??? Najlepiej żeby ta lista była widoczna dla innych - przy podaniu przyczyny takiego umieszczenia.

90 Komentarze
ares_
#14 Krzewiciel#

Pomysł fajny ale post ewidentnie pisany w nerwach i nie przemyślany. Jeżeli chciałby Pan dodawać do takiej listy wszystkich sprzedawców którzy mają negatywne opinie na Allegro to nie było by u kogo kupować, prawie każdemu zdarza się dostać negatywny komentarz. Poza tym opinie kupujących o sprzedawcach (i na odwrót) są subiektywne więc widoczność takiej listy nie miała by sensu. Zresztą jak miało by to działać ? Pomysł Pan ma ale trzeba by jeszcze napisać jak miało by to działać.

 

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Takiej listy nie ma i nigdy nie będzie.

pulkownik66
#19 Nestor#

Czarna Lista Sprzedawców🤣🤣🤣 Dobre

Szkoda tylko że to nie- pierwszy kwietnia.

jacekwaga
#7 Wielbiciel#

Negatywne opinie są różne ale czasem są umotywowane i sprzedawca ma na nie wywalone !! Kupując poza allegro sprawdzam najpierw opinie tutaj ... Zdarzyło się kupić u sprzedawcy mającego tu bardzo wiele negatywów ... przeczytane jednak za późno ... 100 % też bywało zgubne ... ale był przypadek, że po negatywie był kontakt z tematem dogadajmy się ... . Lista miała by być na użytek własny, więc komu co do tego kto tam będzie .... no i ... jeden właściciel miewa po kilka "nazw" na allegro .... to też jest zastanawiające ... i opinie o tych sklepach bywają skrajnie różne, czyli jeden jest ewidentnie do naciągania !!!

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

@jacekwaga Czyli podsumowując, Trafiasz czasem na allegro na super sprzedawców, którzy się starają ale czasem im się noga podwinie i czasem trafisz na osoby naciągające inne osoby ale akurat wtedy nie doczytasz, ze ma masę negatywów. Czyli tak jak w życiu, czasem trafisz na fajnych ludzi w autobusie a czasem na niefajnych. Jedziesz dalej tym samym busem, ograniczasz dostęp do tych niefajnych i tyle. To ty wybierasz u kogo kupujesz u kogo nie. 

Knowhere
#21 Demiurg#

@jacekwaga Super pomysł, popieram. Na stronie głównej powinno się stworzyć jakąś "hall of shame", podzieloną na dwie sekcje: "tych klientów nie obsługujemy" oraz "od tych sprzedawców nie kupujemy".
Loginy na obu listach powinny być sortowane w porządku malejącym, przy czym lista kupujących po częstości występowania na CL innych użytkowników, a lista sprzedających po ilości zdobytych negatywów😁

 

"jeden właściciel miewa po kilka "nazw" na allegro .... to też jest zastanawiające ... i opinie o tych sklepach bywają skrajnie różne, czyli jeden jest ewidentnie do naciągania !!!" - a przyszło Ci do głowy, że to właśnie może być tylko właściciel tych sklepów (i dlatego są powiązane tymi samymi danymi), a każdy z tych sklepów prowadzić mogą kompletnie różne osoby (i stąd różne opinie)?

 

"a kupując na szybko można popełnić błąd" - to nie kupuj na szybko.

 

"Zdarzyło się kupić u sprzedawcy mającego tu bardzo wiele negatywów ... przeczytane jednak za późno" - komentarze z reguły czyta się przed, a nie po.

Ja-Kropka
#7 Wielbiciel#

Proponuję umożliwienie kupującym wprowadzenia opcji omijania sklepów/sprzedawców, którzy są trudni do współpracy - źle oznaczają towar, robię problemy ze zwrotami, nie zwracają na czas pieniędzy itp. Albo w ogóle nie wyświetlanie oznaczonego sprzedawcy przy przeglądaniu, albo widoczne oznaczenie nielubianego sprzedawcy. Oczywiście widok tylko dla użytkownika, który dodał sprzedającego do swojej czarnej listy.

Client:79179573
#16 Inspirator#

Czarna lista sprzedawców to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy, jakich tu brakuje. Ale nie oszukujmy się - dopóki janusze handlu będą płacić za wystawianie aukcji, dopóty Allegro będzie prezentować ich guano-oferty wszystkim kupującym.

Knowhere
#21 Demiurg#

Ano, fajnie byłoby móc nie widzieć np. ofert przerabianych konsol, które pozwalają na uruchamianie kopii pirac... przepraszam, kopii zapasowych gier😏

dormar18
#8 Zapaleniec#

chcę kupic jakis produkt, pojawia sie milion ofert od jednego,dwoch sprzedawcow, a z jakichs powodow nie chce miec z nimi doczynienia - chce miec mozliwosc odfiltrowania wynikow

albo inny przypadek - jakis sprzedawca oszukuje w opisach, pisze np. ze jakis telefon jest Nowy, podczas gdy z opisu wynika ze telefon jest zwrotem konsumenckim. To nieuczciwi sprzedawcy i nie chce widziec ofert od takich sprzedawcow. Chce miec mozliwosc ich trwalego zablokowania.

 

oznacz moderatorów