anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Terminowość wysyłek chwilę po północy

Kategorie
kupujący
kupujący 848
inne
inne 167
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
86
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
193
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
953
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
488

Terminowość wysyłek chwilę po północy

nikl
#13 Ambasador#

W covidzie bezpiecznie jest umieszczać paczki w paczkomatach jak najpóźniej, gdy nie ma tłumów. Proponuję więc zamykać dzień np. o 1:00 lub o 2:00 w nocy przy ocenie terminowości. Przesyłki wysłane o godzinie 0:10 uznawać za terminowe, tak jak te wysłane do 23:59. Umieszczenie nocą jest bezpieczne, a nie ma to najmniejszego wpływu na czas podróży paczki, bo przesyłki i tak będą wyjęte przez kuriera dopiero rankiem.

4 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@nikl dziękuję za ten pomysł, ale na ten moment nie posiadamy danych, ani zgłoszeń dotyczących problemów z nadawaniem z powodu tłumów korzystających z paczkomatów. Natomiast w Programie Szybkich Dostaw staramy się precyzyjnie określać, kiedy dokładnie paczka jest nadana, tak aby Sprzedający mógł otrzymać rabat za dostawę w ramach Allegro Smart!

 

Dokładnie chodzi tutaj, o to aby przesyłka kupiona w poniedziałek i umieszczona w paczkomacie o godzinie 20 w poniedziałek, pokazywana było jako nadana we wtorek (bo realnie kurier odbierze ją we wtorek z paczkomatu).
Aby przesyłka kupiona w poniedziałek i przesłana transportem do magazynu Inpost o 23:40 i zeskanowana dopiero we wtorek o 3 w nocy, datę nadania wciąż miała poniedziałkową. Realnie została nadana tak, że dotrze do Kupującego w dniu kolejnym. Takie paczki zaliczymy na korzyść Sprzedającego, jeśli jej dostarczenie nastąpi kolejnego dnia kalendarzowego, dlatego też Sprzedający otrzyma rabat w Programie Szybkich Dostaw. 

nikl
#13 Ambasador#

Nieważne czy są tłumy czy nie. U mnie są i na mieście i przy paczkomatach. Paczkę nadaną minutę po północy Allegro nie zaliczy do terminowej wysyłki. To właśnie chcę zmienić. Bez sensu jest rozliczanie godziny nadania z deadline 23:59:59. Czy wrzucę do paczkomatu o tej godzinie czy o 3:00 w nocy, nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla szybkości transportu. Paczkomaty w tym czasie nie są opróżniane.

Dlatego nocne nadania w paczkomacie w godzinach 0:00 do 3:00, proszę liczyć tak, jakby były umieszczone w nim poprzedniego dnia o godzinie 23:59:59. Wielu sprzedawców kończy dzień spacerem kilka minut po północy i byłoby dogodne, gdyby mogli wrzucić paczki terminowo bez spiny i nerwów, że o kilka minut nie zdążą. Podkreślam, że dla transportu nie ma to znaczenia. Paczki wieczorne i nocne będą wyjęte przez Inpost i tak razem dopiero rano.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nikl doskonale rozumiem ten punkt widzenia i szanuję Twoją opinię, ale to, że sam preferujesz nocne spacery do paczkomatów, nie oznacza, że wielu Sprzedawców z innych miejscowości również nadaje paczki w okolicach np.  2 w nocy.  Zdecydowana większość Sprzedających prowadzi jednak działalność w ciągu dnia, dlatego jeden przykład to niestety za mało abyśmy mogli rozważać zmiany w kontekście całej platformy. Z uwagi na to, że na Allegro mamy ponad 120 tysięcy Sprzedających z całej Polski, nasze działania opieramy na liczbach i analizach, a takich potrzeb po prostu nie ma. 

nikl
#13 Ambasador#

W takim razie zadajcie pytanie ankietowe. Czy jakikolwiek Sprzedawca miałby coś przeciwko temu, aby nadanie paczki zaliczone do 23:59:59, mogłoby odbyć się faktycznie aż do 3:00 w nocy. Jestem przekonany że 100% Sprzedawców zaakceptuje tą korzystną zmianę. Tak naprawdę zmyśla Pani, bo nie zrobiliście takiego wywiadu. Czy nie prościej napisać prawdę, że nie che Wam się ułatwiać życia Sprzedawcom? Ja też prowadzę działalność w ciągu dnia. Ale paczki zanoszę przy okazji wieczornego spaceru. Jeśli leje, to mogę wyjść później, gdyby nie uciążliwe zasady Allegro i deadline 23:59:59. Co szkodziłoby to poprawić? Żaden Sprzedawca nie zaprotestuje. Proponuję przecież udogodnienie, a nie represje.

 

oznacz moderatorów