anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie opcji "pytanie do wszystkich sprzedających" dany artykuł

Kategorie
kupujący
kupujący 671
inne
inne 146
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
8
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

Dodanie opcji "pytanie do wszystkich sprzedających" dany artykuł

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Zdarza się, że poszukujemy artykułu pośród kilkuset ofert. Trudno i nierozsądnie byłoby pytać wszystkich sprzedających o nasze wymogi. Przykładowo - poszukując sedeski, która powinna mieć oba wolnoopadające elementy (zwykle tylko klapa ma mechanizm) i składającej się z obu elementów we wzorki (zwykle tylko klapa ma wzorki), a ponadto łatwo demontowalna do mycia, wyobrażam sobie, że zadaję pytanie nie konkretnemu sprzedającemu, lecz wszystkim oferującym sedeski. Przy okazji mogę zapytać np. o termin dostawy, bowiem bywają parotygodniowe dostawy zwłaszcza z Azji. Zapewne otrzymam kilka ciekawych propozycji bez wielogodzinnego przeglądania danych i bez indywidualnego korespondowania. 

19 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Mir1402 dziękuję za tę propozycję, ale jak sam zauważyłeś na samym początku swojej sugestii, zwykle jest tak, że dany produkt jest oferowany przez kilkudziesięciu lub kilkuset sprzedających. W przypadku, w którym wdrożylibyśmy proponowaną przez Ciebie opcję, wyślesz wiadomość do kilkuset osób i otrzymasz od nich odpowiedź z ofertą, w jaki sposób więc ułatwi Ci to podjęcie decyzji odnośnie zakupu?  

Ziolko39
#21 Demiurg#

Takie wysyłanie wiadomości do setki sprzedających umożliwi bezkarne rozsyłanie spamu pod pretekstem pytania.

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Jeśli jakiś przedmiot ma np. 100 sprzedawców, a ja wszystkich zapytam - kto ma w kolorze czerwonym i nie z Chin, to ile odpowiedzi otrzymam? 5 a może żadnej... Ponadto jeśli otrzymam 100 odpowiedzi, to mój problem i nie widzę tu spamu, bo sam proszę o odpowiedź.  System będzie szczęśliwszy, jeśli to ja zadam pytanie powielone 100 razy do 100 sprzedawców zamiast jednego? To dla mnie jest strata czasu, bo sprzedający nie będą wiedzieć, czy indywidualnie każdego z nich zapytałem, czy to zbiorowe pytanie; oczywiście, jeśli system byłby wprowadzony, to domyślaliby się, że to hurtowe zapytanie i co z tego wynika? Przecież w prasie daje się przetarg licząc na masowego czytelnika i maks. liczbę ofert. Gdzie tu spam i dla kogo?
Piszę tu 100, ale w praktyce będzie to kilka-kilkanaście odpowiedzi.
Słowa spam i trol to ostatnio modne słowa i naużywane.

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mir1402 Nie napisałem, że Ty będziesz wysyłał spam > napisałem umożliwi bezkarne rozsyłanie spamu pod pretekstem pytania. Np zadaję pytanie przez CW "Czy mogę zoferować stworzenie strony www?" > niby jest to pytanie, ale rozesłane do 50-100 odbiorców staje się spamem > i na pewno znaleźli by sie tacy, którzy by z tego korzystali.

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Sprzedający mają obowiązek odpowiedzieć w ciągu 24 godzin, więc otrzymasz w terminie odpowiedź najprawdopodobniej na 95% zadanych pytań. Chyba, że uwzględnimy autorespondery, to odpowiedź dostaniesz nawet po kilku dniach.

 

Ja wcale bym się nie zdziwił, jeżeli w przyszłości Allegro doda opcję, która pozwoli wysłać pytanie o przedmiot do wszystkich sprzedających, którzy mają ofertę połączoną z katalogiem, tj. wyśle pytanie do tych, co sprzedają ten sam produkt.

 

Ja tam osobiście nie widzę nic złego w takim działaniu. Nawet mogliby wprowadzić opcję, która wyświetli kupującemu okno z wpisaniem liczby sprzedających, do których chce wysłać zapytanie o produkt. Od tego w końcu jest obsługa klienta, ktoś pyta, to odpowiadamy.

 

A co do kwestii spamu, to Allegro posiada filtry antyspamowe (trochę lipne, ale coś tam mają) i nawet mogliby sobie monitorować masowe pytania bez problemu. Spam istniał od początku, nadal istnieje i zawsze będzie istniał, więc to można wykluczyć.

 

Zamiast wysyłania wiadomości mailowych, ja widzę nawet możliwość stworzenia w samym Allegro dodatkowej strony z pytaniami, już całkowicie pomijając Centrum Wiadomości i który byłby stworzony typowo pod masowe pytania, gdzie kupujący miałby listę wysłanych pytań, a w nich listy sprzedających, do których pytanie zostało wysłane i od kogo otrzymał odpowiedź. Miałby też możliwość "zamknięcia" pytania w przypadku otrzymania satysfakcjonującej go odpowiedzi, przez co reszta sprzedających już nie musi odpowiadać, a same masówki mogłyby nie być objęte wymogiem odpowiedzi w 24h.

Nie nakreślę tak na szybkiego jak to mogłoby wyglądać na stronie, ale częściowo mógłbym to porównać do głównego widoku dyskusji, gdzie jest jakaś lista transakcji, tylko zamiast tego byłby podgląd produktu, do którego zadaliśmy pytanie, do ilu sprzedających zostało ono wysłane, ile jest odpowiedzi.

 

Plusem byłoby to, że kupujący nie otrzymywałby osobno dziesiątek maili, a widziałby bezpośrednio w Allegro wszystkie wpisy z odpowiedzią od każdego sprzedającego, które może podejrzeć. Byłoby to o wiele bardziej przejrzyste i wygodne.

 

Minusy: za trudne dla Allegro do wprowadzenia 🙂

Ziolko39
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Kiedyś ktoś się włamał do CW i wysłał niby jako ja ponad setkę wiadomości do przypadkowych użytkowników Allegro o usługach jakiejś firmy Morris > Allegro oczywiście umyło ręcę twierdząc, że to moja wina, że ktoś się włamał na konto poczty > tylko pytanie skąd na mojej poczcie allegrowskie zaszyfrowane adresy mailowe, o których nigdy nie słyszałem. Otwarcie tego dostepu do takiego wysyłania przełoży się na lawinę spamu. 

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

"Np zadaję pytanie przez CW "Czy mogę zoferować stworzenie strony www?" " - nóż można wykorzystać w dobry i złym celu. Zakładasz, że jeśli damy komuś nóż, to może kogoś zabić i na tej podstawie jesteś przeciwnikiem noży? Ja mam pomysł - zamiast wysyłać 20 pytań, to piszę raz i system rozsyła automatycznie do wszystkich zapytanie. Część odpowie, część nie odpowie. Np. zadam pytanie o czerwony kolor, więc ci, którzy nie mają czerwonego towaru nie odpowiedzą, bo i po co? Jeśli zapytam o kraj, że nie ma być z Chin i/lub Rosji, to część nie odpisze z oczywistych powodów. Odpiszą tylko ci, którzy chcą mnie mile zaskoczyć - mam czerwony i nie z Chin i nie z Rosji.  Każdy pomysł można obalić, bo ktoś zrobi coś niegodnego. Podaj dowolny pomysł a zaraz logicznie obalę jego sens powołując się na spamy, terroryzm i cwaniactwo.

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mir1402 Tylko nie liczysz się z tym, że jak zadasz pytanie 100 sprzedającym to dostaniesz 100 odpowiedzi > bo takie sa wymogi Allegro > obowiązkowa odpowiedź w ciągu 24h > a jak nie to kara w postaci obniżenia jakości sprzedaży, co się przekłada na rankig - pozycjonowanie ofert, Smatra, status SS. 

Zresztą dalsze pisanie jest bezcelowe > Status zmieniony na: Odrzucony

Agent051
#16 Inspirator#

@Mir1402 naprawdę myślisz, że sprzedawcy będą całymi dniami odpowiadać na setki zadanych pytań? Przecież nie tylko ty miałbyś możliwość pytania do wszystkich.

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

ziolko39 - "Tylko nie liczysz się z tym, że jak zadasz pytanie 100 sprzedającym to dostaniesz 100 odpowiedzi > bo takie sa wymogi Allegro > obowiązkowa odpowiedź w ciągu 24h " - a nie pomyślałeś nad tym, co napisałem? A napisałem, że jeśli ktoś dostanie pytanie zbiorowe, to skoro nie ma towaru czerwonego, to nie odpisze? Zatem w przypadku wprowadzenia tego pomysłu oczywiście odpowiedź byłaby fakultatywna, nie zaś obligatoryjna. Ponadto, aby zmniejszyć archiwum, można by ustalić, że po np. tygodniu od zadania pytania, jest ono kasowane. Napisz od razu, że jesteś negatywnie do tego pomysłu nastawiony, bo inaczej sam byś wpadł na sugestię fakultatywności, a nie od razu "odrzucony". Myśl pozytywnie o pomysłach i przyjaźniej wobec ludzi, którzy chcą zmienić A na lepsze.

oznacz moderatorów