anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sedeska - propozycja nazwy artykułu handlowego

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sedeska - propozycja nazwy artykułu handlowego

Mir1402
#10 Popularyzator#

Jak się Państwu podoba dwuczęściowa składana/ruchoma deska, która coraz rzadziej jest drewniana, bywa wolnoopadająca, jest nakładana na muszlę określonego rodzaju, o proponowanej nazwie SEDESKA? Sympatyczne połączenie dwóch znanych wyrazów, nieprawdaż? Nazwa potoczna, jak i handlowa.

 

10 Komentarze
br.
#21 Demiurg#

Taką propozycję nazwy  to jedynie  prof. Bralczyk lub prof. Miodek może ocenić.

Dla mnie to wszystko jedno,  może  się też kibeldeska nazywać...😉

Mir1402
#10 Popularyzator#

Kibeldeska to zbyt finezyjne i na pewno długaśnie... Sedes + deska = se(des)ka. Można by ki(bel)ka = kibel + belka, ale to raczej nie w łazience, lecz w latrynie i to wieloosobowej...

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@Mir1402 

Mniej finezyjnie to srajdecha na przykład 😀

Mir1402
#10 Popularyzator#

Chcąc nabyć sedeskę natrafiłem na kilka problemów. Wpisuję kolor brąz lub beż, ale ukazują się także inne kolory. Nie od razu wiadomo, czy obie deski są w tym samym wzorze, bo czasami tylko klapa jest ze wzorem. Nie od razu wiadomo, czy oba elementy sa wolnoopadające. Dociekanie pochłania sporo czasu, a przecież to powinno być widoczne niejako "od samego początku"... Segregując wg ceny lub popularności wstawiane są towary sponsorowane zaburzające tę kolejność...

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Mir1402 Cześć 🙂 Czy korzystasz z filtrów wyszukiwania? Możesz wybrać odcienie brązu i beżu, a także rodzaj deski (wolnoopadająca). 

ko_alka_0-1664805507862.png

ko_alka_1-1664805522877.png

Wtedy na liście wyszukiwania pojawią się oferty, w których sprzedający oznaczyli powyższe parametry 

Mir1402
#10 Popularyzator#

Jednak brakuje kwadracików "oba elementy w jednakowe wzorki", "oba elementy w różne wzorki" oraz "oba elementy wolnoopadające".

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Mir1402 Zaproponowane przez Ciebie filtry są zbyt szczegółowe i paradoksalnie mogą utrudnić wyszukiwanie produktów, dlatego przykro mi, ale w najbliższym czasie nie planujemy ich dodania 😞  

Mir1402
#10 Popularyzator#

Ale tytułowa propozycja dotyczy wprowadzenia nazwy krótkiej a żartobliwej SEDESKA, nie zaś filtrów, które zostały dodane w dyskusji. 
Co do odrzuconych kwadracików - nie widze większego skomplikowania w dodaniu informacji np. "opadanie obu klap". Notabene, kiedy wstawić ową frazę w opisie towaru, to właśnie pokazują się sedeski spełniające ten wymóg.
Status "odrzucony" dotyczy więc kwadracików, nie zaś nazwy. Proszę ocenić propozycje nazwy.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mir1402 Gdzie ta nazwa miałaby zostać zamieszczona? Jeśli chodzi o tytuły ofert, to sprzedający decydują o tytułach. Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą takich towarów, to możesz nazwać tak swój produkt, nic nie stoi na przeszkodzie.

Jeśli jednak masz na myśli zmianę nazwę kategorii (obecnie "Deska sedesowa") na "Sedeska", to nie planujemy takich zmian. Neologizmy w nazwach kategorii mogą wyłącznie zmylić kupujących. Dodatkowo niekorzystnie wypłyną na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. 

Filtry nie pokazują ofert, w których sprzedający użył danej frazy. Muszą one współistnieć z parametrami, które są zamieszczane w ofercie, zatem żeby je dodać do listy wyszukiwania, parametry muszą zostać nasycone ofertami. 

Mir1402
#10 Popularyzator#

Chodzi mi o pierwszy akapit - chcę zachęcić, aby sprzedający zamieszczali nazwę SEDESKA obok DESKA SEDESOWA, aby ją spopularyzować. Wiele towarów sprzedawanych jest pod dwoma i więcej nazwami, bo to ułatwia poszukiwania. Liczę na dyskusję sprzedawców oferujących właśnie sedeski i na ich poparcie lub konstruktywna dyskusję.

oznacz moderatorów