anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowe filtry w kategorii komputerowe PC

Kategorie
Inne
Inne 25
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
170
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
3
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
6
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
15
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
20
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
22

Dodatkowe filtry w kategorii komputerowe PC

#13 Ambasador#

Zdaję sobie sprawę, że ten pomysł nie będzie miał dużego zainteresowania, bo nie dotyczy wszystkich kategorii. Chodzi mi o kategorię Allegro/Kultura i rozrywka/Gry/Komputerowe PC

Lista filtrów które powinny być obowiązkowe:

Rodzaj wydania (do wyboru jeden z wymienionych): Podstawa, Gold, Deluxe, GOTY, Ultimate, Dodatek DLC

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo DRM: Steam, Uplay, GOG, Epic Games, Origin

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo Forma gry: Klucz, Podarunek Steam, Konto, Dostęp do konta

Dla mnie najbardziej priorytetowy i obowiązkowy filtr do wprowadzenia to Forma gry gdyż brak tego filtra wpływa najbardziej inwazyjnie na wyniki wyszukiwarki i brak tego filtra powoduje spam czyli oferty których się nie chce widzieć. O ile klientom czasami może być obojętne jaki DRM kupią, tak Forma gry jak najbardziej ma największe znaczenie dla klientów. Widziałem opinie że "a bo na allegro to same dostępy do gier, ciężko znaleźć klucze". Gdyby wprowadzono te filtry, to by nie było spamu w wyszukiwarce i by pozostawały odfiltrowane tylko chciane oferty.

3 Komentarze
#21 Demiurg#

@dawal50 Mylisz DRM (np. Denuvo) z launcherem (np. GOG)😏

#1 Nowicjusz#

Witam.

Głosuję za tym, aby wszystkie aukcje sprzedające rzekomo nowe konta z grami były ukrywane po ograniczeniu wyników wyszukiwania tylko do nowych produktów.

Także uważam, że forma dostarczenia gry jest bardzo potrzebna. Aktualnie szukając kluczy np. do Steam trzeba uważnie czytać opis, gdyż problemem są aukcje z nazwą konkretnej gry w tytule, aczkolwiek okazuje się, że nie dostaje się gry tylko konto w jakimś portalu dystrybucji cyfrowej (np. Steam). Co gorsza aktualnie wszystkie te aukcje podlegają pod filtr "nowe", co jak rozumiem wynika z faktu, że sprzedawcy w opisie wpisują coś w stylu "nowe, nigdy nieużywane konto Steam". Uważam, że nowe konto to takie, które jest czyste i nie ma żadnej gry przypisanej. W przypadku konta, które już ma dodane jakieś gry lub co gorsze konta, które jest współdzielone przez kilka osób nie ma mowy o tym, aby to był nowy produkt, dlatego wykluczenie ich ułatwiłoby znacząco wyszukiwanie nieużywanych gier.

Pozdrawiam, Stromecki Jacek

Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@dawal50 Jeśli chodzi o parametr "Rodzaj wydania" to jest on już dostępny do wyboru w tej kategorii. Natomiast w kwestii wyszukiwania szczegółowego w wersjach cyfrowych są to zależności, a parametry warunkowe są aktualnie w fazie testów.