anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowe filtry w kategorii komputerowe PC

Kategorie
kupujący
kupujący 622
inne
inne 134
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
60
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
177
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
78
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
633
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
362

Dodatkowe filtry w kategorii komputerowe PC

dawal50
#14 Krzewiciel#

Zdaję sobie sprawę, że ten pomysł nie będzie miał dużego zainteresowania, bo nie dotyczy wszystkich kategorii. Chodzi mi o kategorię Allegro/Kultura i rozrywka/Gry/Komputerowe PC

Lista filtrów które powinny być obowiązkowe:

Rodzaj wydania (do wyboru jeden z wymienionych): Podstawa, Gold, Deluxe, GOTY, Ultimate, Dodatek DLC

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo DRM: Steam, Uplay, GOG, Epic Games, Origin

Jeśli wersja jest cyfrowa to wtedy obowiązkowo Forma gry: Klucz, Podarunek Steam, Konto, Dostęp do konta

Dla mnie najbardziej priorytetowy i obowiązkowy filtr do wprowadzenia to Forma gry gdyż brak tego filtra wpływa najbardziej inwazyjnie na wyniki wyszukiwarki i brak tego filtra powoduje spam czyli oferty których się nie chce widzieć. O ile klientom czasami może być obojętne jaki DRM kupią, tak Forma gry jak najbardziej ma największe znaczenie dla klientów. Widziałem opinie że "a bo na allegro to same dostępy do gier, ciężko znaleźć klucze". Gdyby wprowadzono te filtry, to by nie było spamu w wyszukiwarce i by pozostawały odfiltrowane tylko chciane oferty.

6 Komentarze
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Mylisz DRM (np. Denuvo) z launcherem (np. GOG)😏

StromeckiJacek
#1 Nowicjusz#

Witam.

Głosuję za tym, aby wszystkie aukcje sprzedające rzekomo nowe konta z grami były ukrywane po ograniczeniu wyników wyszukiwania tylko do nowych produktów.

Także uważam, że forma dostarczenia gry jest bardzo potrzebna. Aktualnie szukając kluczy np. do Steam trzeba uważnie czytać opis, gdyż problemem są aukcje z nazwą konkretnej gry w tytule, aczkolwiek okazuje się, że nie dostaje się gry tylko konto w jakimś portalu dystrybucji cyfrowej (np. Steam). Co gorsza aktualnie wszystkie te aukcje podlegają pod filtr "nowe", co jak rozumiem wynika z faktu, że sprzedawcy w opisie wpisują coś w stylu "nowe, nigdy nieużywane konto Steam". Uważam, że nowe konto to takie, które jest czyste i nie ma żadnej gry przypisanej. W przypadku konta, które już ma dodane jakieś gry lub co gorsze konta, które jest współdzielone przez kilka osób nie ma mowy o tym, aby to był nowy produkt, dlatego wykluczenie ich ułatwiłoby znacząco wyszukiwanie nieużywanych gier.

Pozdrawiam, Stromecki Jacek

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@dawal50 Jeśli chodzi o parametr "Rodzaj wydania" to jest on już dostępny do wyboru w tej kategorii. Natomiast w kwestii wyszukiwania szczegółowego w wersjach cyfrowych są to zależności, a parametry warunkowe są aktualnie w fazie testów. 

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere sam mylisz i się czepiasz jak zwykle, wejdź sobie np na ggdeals i wpisz cyberpunk 2077 i zobacz jakie znaczki widnieją przy słowie DRM 🙂 znaczek gog, steam, epic. No tak, przecież wiesz lepiej od specjalistów 🙂

@_HolaOla_ Pisałem o obowiązkowości a nie ich obecności. To że Rodzaj wydania jest dostępny to nic nowego, są opcjonalne co powoduje że nie warto z nich korzystać - jak sprzedawca nie zaznaczy że to jest dodatek DLC (bo jest to opcjonalne) to wtedy klient zaznaczając w filtrach dodatek DLC nie będzie widział tej oferty. Tak samo jest z filtrem podstawki.

Wszystkie filtry takie jak Rodzaj Wydania, DRM, Forma Gry nie powinny być opcjonalne, wszystko powinno być obowiązkowe. Wtedy łatwo by było znaleźć dowolny produkt.

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Gry na GOG-u (czyli launcherze/sklepie/platformie, nazywaj to sobie jak chcesz) nie mają jakichkolwiek zabezpieczeń DRM (w postaci np. Denuvo).
Jak zwykle wydaje ci się, że coś wiesz. Tak trochę słabo nie znać się na swojej branży.

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere a co to ma do tego że gog nie ma zabezpieczeń? Do goga można kupić klucze na allegro których nie użyjesz na steamie więc po co wymyślasz argumenty które nie mają znaczenia w tym pomyśle 🙂 I nie wmawiaj mi że nie wiedziałem że można ściągać gry z goga i je kopiować na płyty 🙂

Przyczepiłeś się do słowa DRM, gdzie ja pisałem cały czas o platformie, a jak ci udowodniłem że na stronie ggdeals przy DRM widnieją znaczki gog steam itp to żeby tylko nie przyznać racji udajesz że gog nie ma zabezpieczeń jakbym w ogóle używał wcześniej tego słowa i miał zabezpieczenia na myśli 🙂 Cały czas mowa o platformie a o zabezpieczeniach sam zacząłeś pisać nie wiem po co 🙂 Może jeszcze napisz że pisząc DRM się mylę bo maseczki i prezerwatywy nie są DRM 🙂

oznacz moderatorów