anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopasujcie Komunikaty odnośnie Przesyłek do tych realnych z Inpostu bo wprowadzają w błąd kupujących

Kategorie
kupujący
kupujący 840
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
2
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
197
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
946
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Dopasujcie Komunikaty odnośnie Przesyłek do tych realnych z Inpostu bo wprowadzają w błąd kupujących

pinsplash
#21 Demiurg#

Paczka nadana w paczkomacie. Komunikat ze strony Inpostu :

pinsplash_0-1676282685436.jpeg

 

Paczka nadana w automacie Paczkomat.

Paczka oczekuje na wyjęcie z automatu Paczkomat przez doręczyciela. Stąd trafi do najbliższego oddziału InPost i wyruszy w trasę do odbiorczego automatu Paczkomat.

Komunikat na stronie Allegro :

Oczekuje na nadanie

I Kupujacy pisze : kiedy pofatygujecie do paczkomatu aby nadać moją przesyłkę, przesyłka miała być nadana dzisiaj ! . Itp itd.

 

Ona w rzeczywistości JEST NADANA. Tylko wbrew rzeczywistości twierdzicie że oczekuje na nadanie !

I potem sprzedający dostaje po jakości przez Waszą nowomowę.

ps Kiedy kurier ją wyjmie z paczkomatu to już oddzielna historia, na oddzielny post...

8 Komentarze
mudol
#11 Animator#

No właśnie jest NADANA wtedy kiedy dopiero kurier ją wyciągnie. Nic nie zdziałasz.

pinsplash
#21 Demiurg#

@mudol Problem w tym że masz wpływ na włożenie paczki do paczkomatu - czyli nadanie. NIE masz wpływu na to po ilu godzinach/dniach kurier ją wyjmie.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@pinsplash dzięki za ten pomysł, ale jak sam wskazałeś w pierwszym zdaniu to komunikat ze strony Inpostu, a nie naszej, więc nie mamy tutaj dużego pola do manewru. To co mogę natomiast zaproponować to, że przekażę Wasze uwagi dot. statusów przesyłek do zespołu Allegro One, który odpowiada za dostawy do One Box'ów i One Kuriera. 

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Plizzzzzzzz... Ja nie chcę zmiany statusów Inpostu. One sa OK. To WASZE są złe. Bo wprowadzają Kupującego w błąd. One box to oddzielna historia. Proszę przekaż prośbe o zmianę U WAS w systemie statusów Inpostu.

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@pinsplash sprawdź sobie po kodzie pocztowym do której godziny musisz nadać paczkę w paczkomacie aby została odebrana tego samego dnia (o tutaj: https://inpost.pl/godziny-odbiorow) i jak nie odbiorą paczki w odpowiednim czasie ... reklamacja. Nic nie zyskasz ale jak kurier straci to może się nauczy. (nie na każdego kuriera strata pieniążków działa :/) 

mm-computers
#10 Popularyzator#

Niby sprawa prosta, ale nie do końca.

Wszystkie przesyłki wrzucamy do paczkomatu nadawczego w dniu zakupu. Paczkomat wybierany jest przez Inpost na następny dzień lub np. w weekend - dopiero w poniedziałek.

Dlaczego status przesyłki na Allegro zmienia się dopiero po wybraniu paczki przez Inpost z paczkomatu - przecież przesyłka została już fizycznie przekazana przewoźnikowi. Nie jest w posiadaniu nadawcy, a jest w automacie będącym własnością przewoźnika i czeka na pracownika Inpost na wybranie.

Proponuję dodanie statusu na Allegro "paczka w paczkomacie nadawczym" - dla Kupujących aktualny status "Oczekuje na nadanie" dla paczki, która jest od 2 dni w paczkomacie jest mylący, bo jednoznacznie wskazuje, że paczka nie została jeszcze nadana.

Problem dotyczy weekendów / awarii paczkomatów / opóźnień Inpost. Wrzucamy paczki w piątek i formalnie przez 2 dni Kupujący nie widzą zmiany statusu. Oczywiście kończy się to zapytaniami dlaczego jeszcze nie nadaliśmy paczki (wina Sprzedającego). Ostatnio Inpost miał awarię paczkomatu i przez 4 dni paczki leżały w skrytkach. Formalnie znów - "oczekuje na nadanie", czyli dla Kupującego nikt jeszcze nie zapakował i nie nadał paczek. Skoro Inpost ma status "umieszczona w paczkomacie nadawczym" na swojej stronie śledzenia, to taki sam status powinien pojawiać się w szczegółach zamówienia dla Kupujących.

SHOP-QR
#7 Wielbiciel#

Zgadzam sie dodałbym do tego zeby nie bombardowac kupujących  emailami: przesyłka odebrana włozona do paczkomatu wyjeta rozpakowana zjedzona ..... brak mozliwosci wyłaczenia niektorych powiadomien to jest tez nieporozumienie 

oznacz moderatorów