anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drzewo kategorii - changelog

Kategorie
kupujący
kupujący 627
inne
inne 135
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
60
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
177
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
78
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
633
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
362

Drzewo kategorii - changelog

logario_ig
#12 Orędownik#

Przydałoby się gdzieś takie miejsce gdzie były spisywane zmiany wprowadzane w drzewie kategorii. Zmiany w drzewie zachodzą właściwie nieustannie i czasami trudno za nimi nadążyć, a jeszcze trudnie znaleźć gdzie i co się zmieniło. Fajnie by było, żeby było jakieś jedno miejsce gdzie wszystkie te zmiany byłyby spisywane w postaci np. changelog-u. Idealnie by było, żeby ten change log dało się filtrować po interesujących nas kategoriach.

Np. kategoria której używam nagle gdzieś zniknęła. I teraz nie wiem czy została jej zmieniona nazwa, została gdzieś przeniesiona, czy może połączona z inną kategorią i ujawniona jako nowy parametr. W changelog-u można by takie zmiany sprawdzić, zamiast błądzić po drzewie i zastanawiać się co się stało.

Wiem, że o niektórych zmianach powiadamiacie mailem, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. Maile gdzieś tam z czasem uciekają a i tak nie zawierają wszystkich wprowadzanych zmian. Informacja o zmiana powinna być widoczna w jakimś jednym ustalonym miejscu i zawierać wszystkie wprowadzane zmiany.

3 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@logario_ig Cześć! Dziękuję za Twój wpis, ale tak jak sama zauważyłaś, najważniejsze informacje o zmianach są wysyłane w wiadomościach mejlowych. Jeśli mogę coś zasugerować, to serdecznie Ci polecam zorganizowanie poczty w poszczególne foldery i utworzenie dla nich filtrów. To może bardzo pomóc w śledzeniu modyfikacji w kategoriach.

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @logario_ig Taka funkcjonalność istnieje w API: Jak zarządzać ofertami - Allegro Developer Portal

Nie można przenieść jej na portal?

logario_ig
#12 Orędownik#

@ko_alka Informacje w mailach są bardzo ogólne, rzadkie i dotyczą tylko wybranych kategorii. Organizowanie tych maili w katalogi nic tu nie da, bo ich wartość informacyjna jest znikoma. Chodzi mi o szczegóły. Skoro, jak wspomina @Client:94057046, jest coś takiego w API, to można by zorganizować jakieś UI do tego API.

 

Żeby nie było... dla przykładu, jest sobie taka kategoria "Wbijaki" (320119). Znalazłam ją zupełnie przypadkiem, bo żadna informacja o takiej nowej kategorii się nie pojawiła (ani w mailu ani nigdzie na stronie). Zapewne mało kto o niej wie, bo są w niej w tej chwili całe 74 oferty, a oferty wbijaków na Allegro idą w tysiące. To może jednak taki changelog byłby przydatny ???

oznacz moderatorów