anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fachowcy są stanowczo niedoceniani...

Kategorie
kupujący
kupujący 787
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
8
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
205
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
853
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Fachowcy są stanowczo niedoceniani...

Vryko
#18 Luminarz#

Co szczególnie mocno widać przy próbach interpretacji przez użytkowników Gadane niektórych zagadnień z prawa cywilnego i/lub ustawy konsumenckiej. Pojawiają się tak często całkowicie ze sobą sprzeczne opinie, że biedny pytający nie bardzo wie, co ma począć i najczęściej wybiera odpowiedź, która mu najbardziej "leży". Co, niestety, nie zawsze oznacza dobry wybór. Wśród odpowiedzi pojawiają się i takie, które pozornie pomagają pytającemu, jednakże po zagłębieniu się w poruszany temat, okazuje się, że są one - być może nieświadomym, co jednak niczego nie zmienia - wprowadzeniem w błąd. I tak, zamiast komuś pomóc, szkodzimy. Niestety, nie widzę na forach zawodowców prawa cywilnego, czego efekty są, jakie są...

Mi także czasem zdarza się wypowiadać w trudnych przypadkach, w czym bez wątpienia pomaga mi czas, jak spędziłem moderując spore forum prawne (ze 150 tysięcy luda...) ale NIGDY nie wypowiadam się w sposób autorytarny, mając na uwadze to, że jestem tu, by pomagać, a nie szkodzić - a przecież mogę się mylić, a pamięć bywa zawodna. Niestety, nie wszyscy mają takie podejście. Dlatego też mój pomysł jest następujący - proponuję Adminowi/Moderatorom znaleźć jednak kogoś obeznanego z kc/ustawą konsumencką i odpłatnie/nieodpłatnie zatrudnić go na Gadane. Może uda się znaleźć jakiegoś np. radcę prawnego, który po godzinach mógłby zająć się trudnymi przypadkami ze swojej dziedziny. I który mógłby pokazywać palcem niektórym z pomagaczy, gdzie popełniają błąd. Myślę, że nawet zatrudnienie prawnika z krwi i kości nie było by zbyt dużym obciążeniem dla budżetu Allegro, a mogło by pomóc o wiele bardziej, niż my jesteśmy w stanie. I to tyle. 

19 Komentarze
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Vryko każdy powinien zalogować się na gadane z każdego swojego konta i wbijać ci wpunkty😁

pinsplash
#21 Demiurg#

@Vryko  Pomysł nie do zrealizowania. Taki człowiek byłby na liście płac Allegro, a dobrze wiesz, ze ich niektóre poczynania są na granicy prawa - i co wtedy? Ma się wypowiedzieć przeciwko pracodawcy? Czyli - nie byłby obiektywny.

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte A po chorellę mi te wpunkty? I tak mam wyłączone 😉

 

Vryko
#18 Luminarz#

@pinsplash Jednak go nie przekraczają, jak do tych pór. Na granicy prawa działa w Polsce wszystko. Jeśli jednak nie na liście płac, to może jakiś zwykły użytkownik Allegro. Prawnicy też tu kupują. Poza tym żaden szanujący się prawnik nie firmowałby własnym nazwiskiem omijania prawa...nawet taki, opłacany przez Allegro. Wierz mi, znam ich trochę 😉

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Vryko to jest "zgłoś pomysł", podobno pomysly, które będą miały najwięcej wpunktów, mają szansę być wdrożone do realizacji😛wprawdzie trudno mi uwierzyć, żeby akurat ten pomysł przeszedł przez sito, ale warto spróbować.

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte A no jo.. 😛

 

pulkownik66
#19 Nestor#

@Vryko  ja też dałem wpunkt i wiem że to nie dla ciebie, tylko dla pomysłu, jako jego akceptację i pewnie @konto zamknięte  też o to chodziło.

pinsplash
#21 Demiurg#

@Vryko  co do nie przekraczanie to wypowie się UOKIK....

RED
#20 Guru#

@Vryko radca prawny może się mylić, szczególnie w trudnych przypadkach

Vryko
#18 Luminarz#

@RED Adwokat i radca z zasady - obecnie - niewiele się różnią. Kiedyś rozgraniczenie było mocniejsze, dziś to praktycznie ten sam zawód. Ale nie o to chodzi. Tu, moim zdaniem, przydałby się ktoś z bogatą wiedzą dotyczącą spraw konsumenckich. 

 

oznacz moderatorów