anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Formularz reklamacyjny dla przesyłek allegro

Kategorie
kupujący
kupujący 943
inne
inne 184
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
166
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Formularz reklamacyjny dla przesyłek allegro

_Likos_
#21 Demiurg#

Ostatnio miałem okazje pisać kilka reklamacji na przesyłki. Standardowo robimy to bezpośrednio u przewoźnika dołączając pełnomocnictwo. Chcac uprościć sprawe ponieważ nadawcą tych przesyłek ( z przedrostkiem allegro) jest właśnie allegro chciałem tam złożyć reklamacje. 

Szukałem odpowiedniego formularza do kontaktu

no i co ? Nie ma

Niby jakis kontakt znalazłem. Wiec poprzez ten kontakt napisalem pytanie : gdzie znajde formularz do zlożenia reklamacji na przesyłke allegro ?

Po kilku godzinach otrzymałem uprzejmą odpowiedź od konsultanta: "Poproszę o dane przesyłki to złoże reklamacje w Państwa imieniu u przewoźnika"

Otóz drogie Allegro . Usługe posrednictwa w przesyłce ŚWIADCZY ALLEGRO i ja jako nadający ( pewnie wielu innych także) chce mieć możliwość rzetelnego złożenia reklamacji w ALLEGRO. To czy allegro będzie dalej reklamowac przesyłke u swojego partnera ( przewoźnika) dla nadawcy nie powinno byc istotnym. Nie chce aby ktokolwiek składał gdziekolwiek reklamacje " w moim imieniu" ponieważ to JA SKŁADAM REKLAMACJE NA DANĄ PRZESYŁKE W FIRMIE KTÓRA TAKĄ USŁUGE ŚWIADCZY ( allegro) i od allegro oczekiwałbym odniesienia sie do reklamacji

Wiec proponuje aby przy każdym zamówieniu  pojawił sie prosty formularz w ktorym łatwo i szykbo zarówno kupujący jak i sprzedajacy bedą mogli bezpośrednio w allegro zareklamować przesyłke ( opóźnienie, zaginięcie, uszkodzenia)

To naprawde mógłby byc prosty formularz. Numer zamówienia i przesyłki mógłby sie automatycznie pobierać z zamówienia, wystarczyłoby dodać pole - opis problemu . I mielibyśmy sprawe załatwioną

Oczywiście należaloby dołożyc kilka punktów w regulaminie odnośnie samego przebiegu, czasu odpowiedzi itd.

 

2 Komentarze
az1rael
#21 Demiurg#

O panie nie da rady oni nie chcą byś ty im składał reklamację dlatego udostępniają pełnomocnictwo by sprzedawca za nich w twoim imieniu do przewoźnika składał reklamację bo jak mu odrzuci przewoźnik to sprzedawca zapłaci za ich skopaną uslugę tobie

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@_Likos_ Hej, dzięki za wiadomość. Rozumiem Twoją sugestię, ale nie planujemy stworzenia osobnego formularza kontaktowego wyłącznie dla reklamacji kurierskich. Reklamację możesz złożyć przez formularz na stronie DPD lub tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt (wtedy pracownik Allegro zajmie się Twoim zgłoszeniem i skontaktuje się z DPD, aby wyjaśnić sprawę). 

oznacz moderatorów