anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Guzik "nie interesuje mnie ta oferta"

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
31
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
187
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
644
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Guzik "nie interesuje mnie ta oferta"

Client:77491825
#8 Zapaleniec#

Proponuję dodanie guzika przy przedmiotach na stronie głównej i "wybranych dla ciebie", który programowi polecającemu przedmioty na podstawie przeglądanych ofert pomoże lepiej zrozumieć preferencje użytkownika. Tak jak na Youtubie, jest opcja "nie interesuje mnie to" i "nie polecaj tego kanału", bo czasem nawet najlepszy algorytm źle coś zrozumie.

A aktualne algorytm Allegro zdecydowanie nie jest najlepszy, raz kliknąłem miesiąc temu z ciekawości w jakąś bardzo drogą kiełbasę i teraz Allegro jest przekonane że pasjonuje mnie masarstwo, i moja strona główna jest zawalona jelitami wieprzowymi. Chciałbym mieć opcję się tego pozbyć.

10 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Client:77491825 Cześć. Dzięki za Twój pomysł - rozumiem, że nie wszystkie sugestie produktów mogą Cię zainteresować. W najbliższym czasie nie planujemy dodania możliwości oceny przydatności sugerowanych ofert. 

W takich przypadkach pomaga regularne czyszczenie plików cookies. Możesz również wyłączyć personalizację na Allegro. Zrobisz to w tej zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/personalizacja.

P10tr3k
#7 Wielbiciel#

Szanowni. Przydałaby się funkcja odwrotna do "Obserwuj" tj. "Ukryj". Zamiast gwiazdki, przycisk "X". Niejednokrotnie wyszukując w Allegro oferty, szczególnie przedmiotów nienowych, trafia się na oferty błędne, z "jednym zerem w cenie za dużo", źle sparametryzowane lub żerujących na nieuwadze sprzedawców, którzy np. żądają za produkt używany, niekompletny lub uszkodzony niemal tyle co za nowy lub też ewidentnie 10 razy za dużo (w kategoriach z telefonami nierzadko się to zdarza). Dobrze byłoby takie oferty ze swojego zalogowanego widoku móc ukryć, by łatwiej analizować wartościową, z punktu widzenia kupującego, listę ofert. Ukryte mogłyby trafiać jednocześnie na specjalną listę, dostępną z poziomu "Mojego allegro" by dało się łatwo dotrzeć do tego co sobie ukryliśmy. Można by taką funkcję rozszerzyć też o ukrywanie np. wszystkich ofert danego sprzedawcy, również filtrowane po np. NIP firmy (by móc wyłapywać oferty jednego przedsiębiorstwa działającego na wielu kontach - szczególnie zauważalne w ofertach kart pamięci gdzie aż roi się od podróbek).
Jednocześnie Allegro miałoby darmowy, szybki i wygodny system oceniania ofert - gdyby któreś wybitnie często trafiały na listy ukrytych, można by się im było manualnie przyjrzeć bliżej ze strony Allegro - w końcu z pewnością funkcjonują tu "aukcje ukryte" - czyli oferty sprzedające coś zupełnie innego (zazwyczaj mniej niż legalnego) niż wynikałoby z opisu - tylko dla wtajemniczonych. 

Warto przemyśleć - niska jakość części ofert, która skutecznie zaciemnia obraz wyników wyszukań, potrafi zniechęcać i odstraszać od zakupów na Allegro.

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@P10tr3k Allegro zależy na sprzedaży, więc takiej rzeczy nie wprowadzi. Szukając konkretnych ofert, masz możliwość wyszukiwania ich według różnych parametrów, jak lokalizacji, ceny, rozmiaru, kształtu, koloru, stanu - nowy, używany, powystawowy, do renowacji, po renowacji ...

 

venteexposition
#7 Wielbiciel#

Po wpisaniu jakiejś frazy w wyszukiwarkę wypada nam bardzo wiele wyników. Poprzez popularyzację dropshippingu często mamy po kilkadziesiąt lub kilkaset tych samych produktów. Fajnie, gdyby była jakaś opcja lub skrót, na przykład po dwukrotnym kliknięciu szybko przycisku obserwuj, by taka oferta nigdy nam już się nie pokazała lub trafiła na listę ukrytych wyników wyszukiwania. Czyli jeść i następnym razem wchodzimy na nasze konto wpisujemy na przykład produkt, który chcemy kupić i więcej nie pokazują nam się wybrane wcześniej produkty i zamiast 150 produktów do obejrzenia pokazują nam się tylko te najświeższe.

Client:103137829
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Żądam, aby coś z tym zrobić, za każdym razem bardzo się boję, gdy widzę te stworzenia w moich rekomendacjach

Client103137829_0-1656680647161.png

 

Ziolko39
#20 Guru#

@Client:103137829 Zatrudnić ochronę ?😃

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103137829 Cześć. 🙂 Możesz wyłączyć profilowanie (tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/personalizacja), następnie wyczyścić pliki cookies. Następnie sugeruję poklikać na oferty w innych kategoriach. Te maskotki powinny przestać się wyświetlać. 

Client:103137829
#7 Wielbiciel#

@ko_alka 

Czy mogę wyłączyć, a następnie włączyć personalizację i czy to pomoże?
A może będę musiał go zawsze wyłączać?

Szkoda, że ​​musisz wyłączyć w tym celu takie przydatne funkcje 😞

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103137829 Możesz ją włączyć ponownie w dowolnym momencie 🙂 

Client:103137829
#7 Wielbiciel#

@ko_alka A jeśli włączę go ponownie - czy wszystkie zalecenia zostaną zresetowane, czy znowu zobaczę te cholerne zabawki?

oznacz moderatorów