anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Kategorie
kupujący
kupujący 785
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
6
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
205
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
853
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Client:79179573
#16 Inspirator#

1. Dlaczego nieskutecznego? Bo żeby ominąć to "ograniczenie" wystarczy założyć sobie nowe konto albo zrobić zakupy bez rejestracji. Całkowicie legalnie i zgodnie z regulaminem Allegro.

 

2. Dlaczego bezprawnego? No cóż, Allegro samo dostrzega niezgodność tego rozwiązania z art. 135 Kodeksu wykroczeń. To prawda, że istnieją przypadki, w których można odmówić sprzedaży (alkoholu i papierosów nieletnim, leków wydawanych na receptę nieposiadającym recepty, alkoholu nietrzeźwym, broni palnej nieposiadającym pozwolenia, etc.), ale żaden z tych przypadków nie ma i nie może mieć miejsca na Allegro. I w żadnym przypadku nie można uznać czyichś wpisów na FB i AG za uzasadnioną przyczynę umieszczenia kogokolwiek na CL, jak to się często teraz dzieje.

 

3. Dlaczego szkodliwego? Bo oprócz zmniejszania wolumenu sprzedaży (i prowizji 😉) utrwala u sprzedawców złą praktykę dopisywania do CL w zemście za wytknięcie nieprawidłowości zamiast poprawienia obsługi i doprowadzenia swoich ofert do zgodności z prawem i regulaminem Allegro.

 

Oczywiście można sobie wyobrazić działania, które doprowadziłyby CL do jako takiej zgodności z prawem i zdrowym rozsądkiem. Można by sprawdzać, czy dany klient kiedykolwiek kupił coś od danego sprzedawcy i nie dopuszczać do wpisywania na CL przypadkowych osób. Można by co roku "czyścić" czarne listy na tej samej zasadzie, na której karty komentarzy u niesolidnych sprzedawców co roku są "czyszczone" z negatywów.

 

Tylko że likwidacja czarnej listy kupujących jest rozwiązaniem wielekroć prostszym i lepszym. Zróbcie to, Allegro. Najwyższy czas.

98 Komentarze
starocerkiewny
#10 Popularyzator#

A co w tym dziwnego, że sprzedaje pod swoją marką? W Polsce takich oszustów twierdzących, że są producentami a faktycznie sprzedających ometkowany towar z Chin jest na pęczki? 
Sprzedajesz komuś detaliczne ilości i się obciąłeś, że odsprzedaje dalej? WOW. I niby czarna lista, którą każdy może obejść kupując bez rejestracji rozwiązuje twój problem? POWAŻNIE? Bo jeden łamie prawo, to ty też się chwalisz, że tak będziesz robił?

aragil
#15 Entuzjasta#

starocerkiewny Z każdym nowym postem co raz mocnej przekonujesz ze twoje właściwe miejsce do końca życia to CZARNA LISTA.😃

 

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Czegoś takiego jak czarna lista nie powinno powstać, ale z drugiej strony jest to przecież sygnał, że nie warto robić u kogoś zakupów. Jeśli ktoś was dodał do czarnej listy, to szanujcie się i kupcie u konkurencji. Należy temperować zachowania rodem z PRL.

WIECZOREKPL
#11 Animator#

do Client:79179573 Kwintesencją głópoty jest wypisywanie tego co ty wypisujesz

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@WIECZOREKPL lenie tak myślą

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WIECZOREKPL przywalił z grubej rury: "Kwintesencją głópoty jest wypisywanie tego co ty wypisujesz"

Kwintesencją, przepraszam, czego?!

toppartsnext
#2 Obserwator#

...

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@szejk-gmbh 
Pretensje miej do allegro, które od lat tak skutecznie "poprawia" system, że zamiast odpowiedzi dało po cichu sprzedającym narzędzie do zemsty. Poza tym kiedyś opinie budowało się latami, teraz co roku są kasowane. Cały system oceny kontrahentów to z roku na rok coraz większa patologia w wykonaniu allegro - oni nie wiedzą, co chcą osiągnąć (poza premiami za wdrażanie pseudorozwiązań dla kierownictwa firmy).

Ja się po prostu nie godzę na to, by łamać polskie prawo, a negatywny komentarz powinien podlegać ocenie. Tylko wtedy ty i allegro musielibyście chcieć poznać przyczynę negatywa i mediować, a nie w nielegalnej współpracy banować użytkowników łamiąc prawo jak przystało na monopolistę i jego kooperanta.

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@starocerkiewny 

CL jest tak stare jak AL. I niech się wspólnie zestarzeją. Dla dobra ogółu.

Poza tym wystawianie nieprawdziwych opinii też jest "nielegalne".

ewik48_2007
#8 Zapaleniec#

Być może w niektórych przypadkach wpis na CL jest jak najbardziej zasadny ale skorzystanie z prawa zwrotu nie wydaje się być powodem takiego wpisu. Jestem użytkownikiem Allegro od wielu lat i bodajże tylko dwukrotnie dokonałam zwrotu zakupionego przedmiotu.

oznacz moderatorów