anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwość licytowania lub zakupu na Allegro Lokalnie tylko przez zweryfikowanych użytkowników

Kategorie
kupujący
kupujący 668
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
2
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
204
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
386

Możliwość licytowania lub zakupu na Allegro Lokalnie tylko przez zweryfikowanych użytkowników

Client:84175150
#8 Zapaleniec#

Witam.

Moja propozycja to opcjonalna możliwość licytacji tylko dla użytkowników którzy przeszli weryfikację danych (np. do wypłaty z Allegro). Powinno to ograniczyć trochę problem braku wpłat i zero kontaktu od kupujących. Użytkownik który często licytuje i nie płaci powinień być blokowany. Założenie nowego, zweryfikowanego konta powinno być możliwe dopiero po jakimś czasie.

 

Pamiętam kiedyś Allegro wysyłało list aktywacyjny aby wogóle założyć konto i to był wcale nie głupi pomysł. Teraz można to rozwiązać prościej np. poprzez przelewy aktywacyjne.

Może też wprowadzic jakiś system reputacji użytkowników (potwierdzenie danych automatycznie daje wyższy poziom)?

8 Komentarze
Ziolko39
#21 Demiurg#

Popieram

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Client:84175150 Cześć! Jeśli kupujący często licytuje i nie płaci, to na jego konto jest nakładana blokada. Zgodnie z naszym Regulaminem - bez indywidualnej zgody od Allegro użytkownik z zablokowanym kontem nie powinien zakładać kolejnego, a każde kolejne konto będzie blokowane. 

Kupujący również mają możliwość pełnej aktywacji konta i polega ona właśnie na potwierdzeniu danych użytkownika. 

Przekazałam Twoją sugestię do odpowiedniego działu i temat będzie analizowany. 

Magda17_06
#1 Nowicjusz#

Popieram już 3 raz sprzedaje ten sam przedmiot. Bo koleś zakłada rożne konta i wygrywa licytacje nie płacąc . Kiedyś był porządek a teraz wielki bałagan. Skierowałam sprawę do Adwokata ponieważ allegro pobierała opłaty za promocje i nie zwraca ich.

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Zgodnie z naszym Regulaminem - bez indywidualnej zgody od Allegro użytkownik z zablokowanym kontem nie powinien zakładać kolejnego, a każde kolejne konto będzie blokowane. 

Możesz mi wytłumaczyć, jak to weryfikujecie ? Przecież jak będę chciał to założę jako kupujący 20 kont > każde na inne dane wzięte z sufitu > założę 20 adresów mailowych (których nikt nie weryfikuje) > i "hulaj dusza, piekła nie ma" licytuję i nie płacę

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Dodatkowo nie możecie sobie poradzić od długiego czasu z kupującym "Ander jrco" z Miami ul Grunwaldzka ( adres Allegro ), a Ty piszesz o weryfikacji i blokowaniu kont.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Taka weryfikacja opiera się na naszych wewnętrznych procedurach - jesteśmy w stanie odnaleźć nowe, powiązane z zablokowanym konto. 

Algorytm wyłapujący wiadomości z prośbą o adres mejlowy działa, codziennie blokowane są kolejne konta. Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i odpowiedni zespół szuka rozwiązań na usprawnienie sprzedaży w formie licytacji na Lokalnie (tutaj kwestia uproszczonej aktywacji może nie rozwiązać problemu). Owy Ander jrco nie wprowadza oczywiście takich danych w ustawieniach konta na Allegro, tylko w formularzu dostawy. 

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka Przyjmuję częściowo Twoje wyjaśnienia. Ale żadna wewnętrzna procedura nie ujawni powiązania konta aaa z adresem w Gdyni i mailem xxx.@wp.pl z kontem bbb z adresem w Lublinie i mailem zzz@gmail.com. Dopiero weryfikacja przez konto bankowe może dać jakieś rezultaty.

vonNogay
#16 Inspirator#

@ko_alka A dlaczego na allegro lokalnie można licytować nie mając wpisanych żadnych danych w ustawieniach? Wystarczy tylko potwierdzić maila i można licytować. Na zwykłym allegro taki anonim nie zalicytuje, są chociaż takie minimalne zabezpieczenia.

oznacz moderatorów