anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwość włączenia blokady sprzedaży na rzecz użytkowników bez pełnej aktywacji konta

Kategorie
kupujący
kupujący 920
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
121
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Możliwość włączenia blokady sprzedaży na rzecz użytkowników bez pełnej aktywacji konta

madsoon
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Od 11 kwietnia Allegro wprowadza kontrowersyjną zmianę tj. umożliwi wystawianie komentarzy do transakcji użytkownikom bez pełnej aktywacji konta. W praktyce może to oznaczać wysyp bezpodstawnych komentarzy negatywnych wystawianych przez powiązane z nieuczciwą konkurencją osoby o fikcyjnych danych (fikcyjne dane = brak możliwości skierowania skutecznego pozwu do Sądu o naruszenie dobrego wizerunku). 

W tej sytuacji każdy sprzedający powinien mieć w ustawieniach sprzedaży możliwość zablokowania sprzedaży na rzecz użytkowników bez pełnej aktywacji konta i sam zdecydować czy naprawdę chce sprzedawać na rzecz osób o potencjalnie fikcyjnych danych i niejasnych intencjach, czy też jednak preferuje  sprzedaż wyłącznie na rzecz użytkowników o pełnej aktywacji konta tj. o zweryfikowanych i autentycznych danych osobowych.

4 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@madsoon Cześć. Dziękuję za wiadomość. Do listy Moi nieaktywni kupujący można dodać wyłącznie klientów, którzy mają już u sprzedającego historie zakupów z ostatnich 180 dni. Blokada klienta jest możliwa wyłącznie wtedy, kiedy istnieje ku temu uzasadniona przyczynaChcemy, aby sprzedający korzystali z zakładki Moi nieaktywni kupujący tylko wtedy, kiedy to konieczne – wobec kupujących, którzy w przeszłości zachowali się wobec danego sprzedającego w sposób sprzeczny z regulaminem Allegro. Jeśli sprzedawca nie ma uzasadnionej przyczyny dodania klienta do listy, odmowa sprzedaży może być niezgodna z prawem (artykuł 135. Kodeksu wykroczeń). Nie planujemy dodania możliwości (innej niż zakładka Moi nieaktywni kupujący) zablokowania zakupów przez kupującego/grupę kupujących. Co więcej, taka opcja mogłaby wzbudzić zainteresowanie tematem po stronie UOKiK. 

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

nie zgodzę się z ko_alka gdy sprzedający zablokuje możliwość zakupu przez nie w pełni aktywowanego kupującego powinien on dostać komunikat że ma uzupełnić rejestracje konta i to jego wybór czy to zrobi czy nie.

Nikt nikogo nie zmusza do zakupów na allegro, w tych wszystkich regulaminach jesteście pogubieni i sami sobie komplikujecie, popieram pomysł madsoon .

pozdrawiam Robert

golf-x
#9 Pomysłodawca#

Jestem typowym kupującym (99,9% przypadków kupuję a nie sprzedaję), ale w 100% popieram. Każdy ma PRAWO kupować gdzie chce i każdy ma PRAWO sprzedawać gdzie chce i komu chce. Z tego co zrozumiałem chodzi o możliwość wprowadzenia blokady przez sprzedającego dla jego ofert i klientów a nie dla całego allegro więc w czym problem ? Jest możliwość blokady sprzedaży za granicę itp, dlaczego nie ustawić blokady sprzedaży dla nie w pełni aktywnych kont ?

Jako kupujący trzymam stronę kupujących ale w tym przypadku popieram sprzedających bo jest to ŁAMANIE PRAWA do WOLNOŚCI w wyborze kontrahenta z którym będzie współpracować sprzedający.

Ziolko39
#21 Demiurg#

Bardzo wiele sklepów internetowych umożliwia zakup dopiero op założeniu pełnego konta > nie dają możliwości zakupu jako "gość" > i jakoś się nie przejmują, że uniemożliwiają zakup "kombinatorom" > niektóre nawet wymagają dodatkowego potwierdzenia przez E-mail > i jakoś funkcjonują > to Allegro robi błąd pozwalając na kombinacje > ale uparcie tkwią w tym błędzie.

Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupiec > Cyceron

oznacz moderatorów