anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagroda/bonus/profit za wystawienie komentarza

Kategorie
kupujący
kupujący 880
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
39
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Nagroda/bonus/profit za wystawienie komentarza

przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Cześć wszystkim, 
Ostatnio z kilkoma znajomymi sprzedającymi na allegro, przyjrzeliśmy się wspólnie komentarzom od kupujących . Zauważyliśmy, że jak kiedyś były komentarze zwrotne to dużo więcej osób wystawiało komentarze. Teraz według naszych obserwacji pozytywnych komentarzy wystawia mniej więcej między 10 a 20 procent kupujących. Jest to bardzo mała liczba. A jak wiadomo oceny mają teraz ogromną wagę, na super sprzedawcę, jakoś sprzedaży, pozycjonowanie itd. Stąd mój pomysł, by za wystawienie komentarza nagradzać kupujących, a jak? To już szersza dyskusja. Mam kilka pomysłów, np.
1. Pół monety za wystawienie jednego komentarza. 

2. Jeśli kupujący np. w 90% wystawi komentarze do swoich zakupów to otrzyma kod rabatowy do smarta lub coś podobnego.

3. Pierwszeństwo w zakupach smart .

Więcej pomysłów nie przychodzi mi do głowy, ale mi chodzi głównie o idee , aby była jakaś gratyfikacja za wystawienie komentarza. Jeśli już był taki pomysł kiedyś to sorki, ale to mój pierwszy post tutaj. 

15 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak przytulprodukt tylko nie pomyślałeś o jednym . Dodatkowe profity dla kupujacych oferowane przez allegro mają nierozerwalny związek z wyskością prowizji . 😁 

br.
#21 Demiurg#

@przytulprodukt   Bardzo dobry pomysł, ja bym proponował żeby pomysł udoskonalić.

Proponuję  aby można było wystawić komentarz bez kupowania, w zamian za jakiś upominek, albo  jakąś konkretną  kwotę,  to już  w/g możliwości zamawiającego  komentarze.

Sam bym sobie  wtedy kilka  kupił, a co tam....

przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Ewidentnie przeczytałeś mój pomysł z brakiem zrozumienia idei. W każdym razie życzę Ci na nowy rok mniej sarkazmów, a więcej zrozumienia i wyrozumiałości 🙂 

br.
#21 Demiurg#

Ok,  takie przekupstwo to jest good idea.  Jeśli  zaproponujesz  z tego jeszcze prowizję  dla  serwisu to wszyscy będą zadowoleni.

Moje  "ulepszenie"  zmierza w sumie do tego samego.

Dziękuję za życzenia,  ja też  życzę  wszelakiej pomyślności  z Nowym Roku.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Bardzo dziękuję za Twoje propozycje @przytulprodukt. Co prawda pracujemy nad zmianami w systemie komentarzy, ale na pewno nie znajdą się w nim nagrody czy inne gratyfikacje z tytułu wystawienia komentarza. To, czy Kupujący chce ocenić daną transakcję to wyłącznie jego decyzja, a wprowadzenie jakichkolwiek nagród mogłoby w prosty sposób prowadzić do nadużyć czy wyłudzeń. 

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@przytulprodukt 

Pomysł ciekawy ale...

Nie masz pewności czy wtedy wystawiali by Ci pozytywny komentarz. Więcej pozytywnych ale i więcej negatywów. Procentowo mogłoby wyjść "in minus".

Co nie zmienia faktu, że obecny system jest do rzyci ...

Cmyk69
#7 Wielbiciel#

Wiemy, że tylko niewielki odsetek zadowolonych Kupujących wystawia opinie. Kiedyś, jak była możliwość wystawienia opinii zwrotnej -dla Kupującego -to niemal każda transakcja zwieńczona była opinią. Uważam, że należy na nowo zachęcić Kupujących do wystawiania opinii. Proponuję opcje:

1. "Odznaki" -im więcej wystawionych opinii tym lepsza odznaka. W efekcie w opiniach o sprzedawcy najpierw wyświetlają się opinie tych wyżej odznaczonych (doświadczonych) Kupujących, a poniżej pozostałe (trochę jak promowanie aukcji :)) 

2. Punkty za wystawione opinie. Każda opinia = 1punkt. Za pewną sumę punktów wymiana na nawet absurdalny drobiazg typu jakiś audiobook lub złotówka na cel charytatywny

To nie musi być nie wiadomo co. Wystarczy cokolwiek co pobudzi u Kupującego poczucie JAKIEGOKOLWIEK sensu wystawienia opinii poza stratą czasu.

Czy Wy również uważacie, że przydałaby się zachęta do wystawiania opinii? 

PS #jokealert ja w roli kupującego chciałbym, żeby za jakąś tam liczbę tych punktów można było odblokować przycisk na liście ofert "przeskocz do aukcji niepromowanych" hihihih 😉 

 

Ziolko39
#21 Demiurg#

Jestem za, ale to raczej nie wróci. Za dużo na AG "nienawiści" do sprzedających.

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Jestem za

WaSSiLLi
#7 Wielbiciel#

Może Allegro doceniłoby kupujących wystawiających rzetelne, rozbudowane recenzje lub opinie. Zbieranie punktów lub monet za wystawienie opinii. Dodatkowo punktowane byłoby dodanie zdjęcia lub filmu, ewentualnie dłuższej recenzja. Na pewno przełożyłoby się to na wiarygodność oraz ilość opinii o danym produkcie.

oznacz moderatorów