anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena dostawy a Komentarz

Kategorie
kupujący
kupujący 875
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
34
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Ocena dostawy a Komentarz

swiat-plus
#8 Zapaleniec#

Przykład kupujący wybiera jedną z droższych opcji dostaw gdzie miał do wyboru 3 tańsze, po czym wystawia komentarz w formie graficznej obniżający poziom sprzedaży. Bezczelne zachowanie, co nie ?

Dlaczego zatem nie wyłączyć tej oceny tak jak w usłudze SMART, gdy do wyboru są tańsze opcje dostaw. 

System automatycznie zweryfikował by czy były tańsze metody dostaw. 

22 Komentarze
eleoo_pl
#9 Pomysłodawca#

Ta ocena powinna być całkowicie usunięta. Skoro klient płaci za przesyłkę dokładnie tyle ile sprzedawca płaci przewoźnikowi (a jeszcze trzeba doliczyć koszt pakowania) to ocena kosztu przesyłki jest zupełnie bez sensu.

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Nie jest bez sensu. Są sprzedawcy którzy sprzedają małogabarytowe przedmioty, a udostępniają jedynie wysyłkę kurierem za 25zł. Żadnej poczty, żadnego kiosku, żadnej Żabki, żadnego paczkomatu. Skoro tak robią, to ocena jest potrzebna, i będę takim jechał po gwiazdkach. Może się któryś w końcu puknie w czerep i chociaż paczkomat udostępni.

swiat-plus
#8 Zapaleniec#

Przeczytaj uważnie a potem komentuj. 

dotyczy tego - 

Przykład kupujący wybiera jedną z droższych opcji dostaw gdzie miał do wyboru 3 tańsze, po czym wystawia komentarz w formie graficznej obniżający poziom sprzedaży. Bezczelne zachowanie, co nie ?

Dlaczego zatem nie wyłączyć tej oceny tak jak w usłudze SMART, gdy do wyboru są tańsze opcje dostaw. 

System automatycznie zweryfikował by czy były tańsze metody dostaw. 

kostas11
#21 Demiurg#

@glenmoranghie tu się z Tobą nie zgodzę, może sprzedawca logistycznie nie ma jak dodać innych przewoźników 😞  Poczta za daleko trzeba wozić, inpost nie zawsze podjeżdża po paczki czasem leżą dwa dni 😞 może ma tylko sprawdzonego kuriera co odbiera z wioski paczki codziennie i to udostępnia 😉

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jako że od ponad dwudziestu lat mamy już XXI wiek, to ja zwyczajnie nie wierzę w takie coś. 
Tym bardziej że allegro podaje lokalizację sprzedających. Gdy jest to spore miasto, a jedyną dostępną formą wysyłki jest kurier za 25zł, to NIE MA ŻADNEGO uzasadnienia dla takiego czegoś, i sprzedawca NIE POWINIEN W ŻADEN SPOSÓB BYĆ CHRONIONY przed niezadowoleniem klientów. 

hiphopshoppl
#11 Animator#

Rozumiałbym te ocenę gdyby to było tajne, ale przecież każdy widzi i nikt nie każe robić zakupów.
To tak jak bym w sklepi kupił jogurt truskawkowy a potem krytykował za to że nie był waniliowy 

swiat-plus
#8 Zapaleniec#

Gorzej, to jakby siłą wciągnęli go do sklepu i kazali mu zapłacić za wciągnięcie. To jest tak skrajnie naiwne, że aż śmieszne 

EkoHome
#8 Zapaleniec#

oczywiście, że takiej oceny w ogóle nie powinno być, skoro Kupujący kupuje i widzi, jakie są koszty przesyłki, to znaczy że akceptuje cenę, zakup jest wiążącą transakcją kupna/sprzedaży co do warunków, jeśli jest opisane i jest dotrzymane w takiej samej formie i wysokości, to taka ocena nie powinna być brana pod uwagę w ogóle. Zawsze, jeśli nie akceptuję kosztów dostawy, można poszukać bardziej odpowiadającej oferty. Ale jeśli dokonany jest zakup (transakcja) na ofercie, gdzie jest ustalona cena i koszty wysyłki, to znaczy że zaakceptowałem warunki oferty, jeśli Sprzedający wywiązał się ze swojej oferty, to ocena nie powinna być brana pod uwagę. Tak uważam. Raz nawet dostałem oceną zaniżoną z opisem "bo uważam, że taka tania rzecz powinna być wysłana za darmo" i co z tym? Odpowiedź na zgłoszenie dostałem, że Kupujący ma dowolność w wyrażaniu opinii. 😞

A przy okazji, czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, że koszt wysyłki, to nie tylko sama wysyłka (koszt poczty, kuriera), ale dodatkowo koszty opakowań (koperty, kartony), czasami podatek (jak w moim przypadku) od kosztów wysłania, koszty zabezpieczeń (jak folia bąbelkowa, wypełniacze, usztywniacze) itp. Nikt tego nie bierze pod uwagę. ja tylko piszę o pewnej wyrozumiałości.

Wiele ocen, jak dzwoniłem do kupujących jest też na zasadzie wystawiania automatycznego dla wielu sprzedających i jak jeden Sprzedający zawali z czymś, to często Kupujący leci po wszystkich.

pozdrawiam.

artex
#8 Zapaleniec#

Przede wszystkim to kupujący płaci za przesyłkę więc powinien mieć  decydujące zdanie jaki i w jakiej cenie zostanie ona mu dostarczona , skoro są możliwości wysłania taniej  to  ja płace ja decyduje a sprzedawca powinien się dostosować i wysłać tak jak chce a nie narzucać mi swoje koszty , nie jest tajemnica że  standardowa przesyłka kurierska  kosztuje około 17zł  i obejmuje  paczkę o standardowych wymiarach i wadze około 10kg wystarczy wejść na wyszukiwarkę a znajdzie się masę serwisów  z takimi ofertami  że nie wspomnę o  paczkomatach żabkach itp. jak więc wytłumaczyć kiedy sprzedawca żąda 25zł za przesyłkę czegoś co ma niewielkie gabaryty i śmiało można umieścić 10 czy 20 szt w paczce w tej samej cenie, lub w druga stronę kiedy mam umowę i chcę zlecić swój odbiór i tez napotykam na opór??? dla mnie jest jasne bo sprzedawca zarabia na przesyłkach

pinsplash
#21 Demiurg#

@artex To wybierz innego sprzedawcę. Kupujesz = widzisz koszty = akceptujesz. Jako podsumowanie : Ilość gwiazdek za koszty przesyłki :1 na 5, koszt przesyłki : 5,90 ( polecony poczta polska), telefon dlaczego tylko 1 gwiazdka, przeciez to najtańszy polecony? "Panie a kiedys to polecone były po 3 złote.."

oznacz moderatorów