anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagroda/bonus/profit za wystawienie komentarza

Kategorie
kupujący
kupujący 529
inne
inne 105
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
57
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
155
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
65
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
490
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
273

Nagroda/bonus/profit za wystawienie komentarza

przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Cześć wszystkim, 
Ostatnio z kilkoma znajomymi sprzedającymi na allegro, przyjrzeliśmy się wspólnie komentarzom od kupujących . Zauważyliśmy, że jak kiedyś były komentarze zwrotne to dużo więcej osób wystawiało komentarze. Teraz według naszych obserwacji pozytywnych komentarzy wystawia mniej więcej między 10 a 20 procent kupujących. Jest to bardzo mała liczba. A jak wiadomo oceny mają teraz ogromną wagę, na super sprzedawcę, jakoś sprzedaży, pozycjonowanie itd. Stąd mój pomysł, by za wystawienie komentarza nagradzać kupujących, a jak? To już szersza dyskusja. Mam kilka pomysłów, np.
1. Pół monety za wystawienie jednego komentarza. 

2. Jeśli kupujący np. w 90% wystawi komentarze do swoich zakupów to otrzyma kod rabatowy do smarta lub coś podobnego.

3. Pierwszeństwo w zakupach smart .

Więcej pomysłów nie przychodzi mi do głowy, ale mi chodzi głównie o idee , aby była jakaś gratyfikacja za wystawienie komentarza. Jeśli już był taki pomysł kiedyś to sorki, ale to mój pierwszy post tutaj. 

9 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak przytulprodukt tylko nie pomyślałeś o jednym . Dodatkowe profity dla kupujacych oferowane przez allegro mają nierozerwalny związek z wyskością prowizji . 😁 

br.
#17 Koryfeusz#

@przytulprodukt   Bardzo dobry pomysł, ja bym proponował żeby pomysł udoskonalić.

Proponuję  aby można było wystawić komentarz bez kupowania, w zamian za jakiś upominek, albo  jakąś konkretną  kwotę,  to już  w/g możliwości zamawiającego  komentarze.

Sam bym sobie  wtedy kilka  kupił, a co tam....

przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Ewidentnie przeczytałeś mój pomysł z brakiem zrozumienia idei. W każdym razie życzę Ci na nowy rok mniej sarkazmów, a więcej zrozumienia i wyrozumiałości 🙂 

br.
#17 Koryfeusz#

Ok,  takie przekupstwo to jest good idea.  Jeśli  zaproponujesz  z tego jeszcze prowizję  dla  serwisu to wszyscy będą zadowoleni.

Moje  "ulepszenie"  zmierza w sumie do tego samego.

Dziękuję za życzenia,  ja też  życzę  wszelakiej pomyślności  z Nowym Roku.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

Bardzo dziękuję za Twoje propozycje @przytulprodukt. Co prawda pracujemy nad zmianami w systemie komentarzy, ale na pewno nie znajdą się w nim nagrody czy inne gratyfikacje z tytułu wystawienia komentarza. To, czy Kupujący chce ocenić daną transakcję to wyłącznie jego decyzja, a wprowadzenie jakichkolwiek nagród mogłoby w prosty sposób prowadzić do nadużyć czy wyłudzeń. 

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@przytulprodukt 

Pomysł ciekawy ale...

Nie masz pewności czy wtedy wystawiali by Ci pozytywny komentarz. Więcej pozytywnych ale i więcej negatywów. Procentowo mogłoby wyjść "in minus".

Co nie zmienia faktu, że obecny system jest do rzyci ...

Cmyk69
#7 Wielbiciel#

Wiemy, że tylko niewielki odsetek zadowolonych Kupujących wystawia opinie. Kiedyś, jak była możliwość wystawienia opinii zwrotnej -dla Kupującego -to niemal każda transakcja zwieńczona była opinią. Uważam, że należy na nowo zachęcić Kupujących do wystawiania opinii. Proponuję opcje:

1. "Odznaki" -im więcej wystawionych opinii tym lepsza odznaka. W efekcie w opiniach o sprzedawcy najpierw wyświetlają się opinie tych wyżej odznaczonych (doświadczonych) Kupujących, a poniżej pozostałe (trochę jak promowanie aukcji :)) 

2. Punkty za wystawione opinie. Każda opinia = 1punkt. Za pewną sumę punktów wymiana na nawet absurdalny drobiazg typu jakiś audiobook lub złotówka na cel charytatywny

To nie musi być nie wiadomo co. Wystarczy cokolwiek co pobudzi u Kupującego poczucie JAKIEGOKOLWIEK sensu wystawienia opinii poza stratą czasu.

Czy Wy również uważacie, że przydałaby się zachęta do wystawiania opinii? 

PS #jokealert ja w roli kupującego chciałbym, żeby za jakąś tam liczbę tych punktów można było odblokować przycisk na liście ofert "przeskocz do aukcji niepromowanych" hihihih 😉 

 

Ziolko39
#17 Koryfeusz#

Jestem za, ale to raczej nie wróci. Za dużo na AG "nienawiści" do sprzedających.

AR_Auto_Czesci
#11 Animator#

Jestem za

oznacz moderatorów