anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie naliczać opłat za podjazdy DPD, których nie było.

Kategorie
kupujący
kupujący 924
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
127
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Nie naliczać opłat za podjazdy DPD, których nie było.

Pengano
#13 Ambasador#

Jeśli kurier DPD odbiera paczkę Allegro przy okazji, bo np. dowoził inną paczkę już z opłaconym podjazdem, to nie wolno drugi raz naliczać podjazdu. Jedna usługa - jedna opłata, nie dwie. Opłatę za podjazd wolno naliczyć tylko wtedy, gdy zlecamy taki podjazd przez Allegro i faktycznie zostaje on wykonany. Nie wolno naliczać podjazdu gdy Sprzedawca sam zawozi paczkę na sortownię, sam łapie kuriera w okolicy, sam zanosi do punktu i tam akurat kurier skanuje. Nie wolno naliczać podjazdu, który nie został zlecony przez stronę Allegro.

9 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Pengano Cześć. Rozumiem, że jest to niekomfortowa sytuacja. Pojawiają się u nas podobne zgłoszenia, dlatego jeden z zespołów analizuje temat dodania w Rozliczeniach z Allegro informacji o dacie i numerze zlecenia odbioru paczek przez kuriera. Każdorazowo możesz składać reklamację na takie opłaty, będą one rozpatrywane. 

nikl
#14 Krzewiciel#

Czyli wniosek zaakceptowany tak? Dlaczego status jest "Odrzucony"? Sama informacja oczywiście nie pomoże, bo nie w tym jest problem. Wadliwy jest cały proces naliczania opłat i także proces składania reklamacji. W czasie reklamacji DPD nie ustala czy był zlecony i wykonany podjazd, a jedynie ustala, czy system przypisał post factum podjazd do przesyłki. Ponieważ jest to usługa Allegro, to Sprzedawcy właśnie od Allegro domagają się uczciwości w tych rozliczeniach, a nie pozorów załatwienia sprawy.

Proszę aby rozliczać tylko zlecone podjazdy DPD. Allegro posiada te dane. Nie wolno rozliczać podjazdów których nie było, tu gdzie DPD masowo dopisuje sobie nieistniejące podjazdy. Reklamacja jest absurdalna. Sprawdzane jest czy do przesyłki dopisano podjazd, a nie to czy zrobiono to uczciwie, czyli czy było faktyczne zlecenie. Proszę to naprawić.

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ja mam umowę z DPD na codzienny odbiór paczek i kurier codziennie do mnie przyjeżdża, mimo to Allegro dolicza mi za każdą wysyłkę DPD 3,99 zł opłaty za podstawienie kuriera, którego nigdy nie zamawiałem, po wymianie korespondencji z Allegro otrzymałem taka odpowiedź:

"Dzień dobry,
właśnie otrzymałam informację od przewoźnika  i który poinformował, że niezależnie od posiadania stałego zlecenia na odbiór przesyłek opłata jest naliczana jeśli przekaże się mniej niż 4 przesyłki danego dnia, nadane na tym samym numerze klienta, zawierające identycznie zapisane dane w danych nadawcy.
Pozdrawiam
// Malgorzata Dmoszynska
Zespół Allegro" 

czyli: nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi - Bareja

danmitsu
#8 Zapaleniec#

Nie pierwszy raz dostałem informacje o dopłacie za podjazd kuriera 3,99zł DPD choć nie był zamawiany ,a podjazdy mamy z własnej umowy DPD.Sprawa rozwojowa

 

sklepkapi
#10 Popularyzator#

Mamy ten sam problem, doliczyli nam opłaty za podjazd kuriera pomimo że sami zawozimy paczki do punktu. Reklamacja złożona oczywiście odrzucona. Allegro może złożyć odwołanie ale prosi o dodatkowe informacje, które mogą wpłynąć na zmianę decyzji przewoźnika w sprawie naliczonych opłat ... niby jakie? Podjazd kuriera to podjazd kuriera a jeśli go nie było to dlaczego naliczana jest opłata ba nawet nie było zlecenia podjazdu???? Może moderatorzy wyjaśnią ???

km2_pl
#7 Wielbiciel#

To jest jakaś gruba akcja, bo nam np. naliczyli chyba hurtowo na koniec roku, za wszystkie przesyłki DPD na raz. Jedna po drugiej.

 

Oczywiście mamy identycznie jak przedmówcy - własna umowa określająca brak opłat za podjazdy, a i tak najczęściej zawozimy sami, żeby nadać tego samego dnia, przed 19:00.

Mimo to allegro usilnie nalicza opłaty za podjazdy. Ewidentny scam.

Jeżeli tego nie poprawią to trzeba będzie inaczej to załatwić.

brakestop
#13 Ambasador#

Każdego miesiąca mamy doliczane kilkadziesiąt złotych hurtem, jednego dnia, za podjazdy z ostatnich tygodni.

Podobnie, mamy zlecenie stałe i za pośrednictwem DPD wysyłamy paczki ze stałym zleceniem już od lat kilkunastu.

Dopłaty za podjazd mimo zlecenia stałego i własnej umowy to nieporozumienie, gdyż zachodzi podejrzenie podwójnej zapłaty.

 

mirex2005
#12 Orędownik#

@brakestop listy wysyłane z allegro nie wliczają się do waszej umowy z DPD nawet jak są generowane z DPDOnline. Jak nadajesz w punkcie to  śledzeniu paczki musi być status  Nadanie przesyłki w punkcie Pickup w innym przypadku dopłata będzie doliczana do wysłanych mniej jak 4 paczk.

firmaeuropartner
#1 Nowicjusz#

Sprawa w pierwszej kolejności nadaję się do UOKiK bo w skali kraju to spore oszustwo gdzie allegro pobiera bezpodstawnie środki (zapłaciłem za usługi których nigdy nie było) a winę zrzuca na dpd, u mnie kilkaset złotych za podjazdy dpd których nie było w krótkim czasie i dalej musze zliczać za kolejne miesiące! Nawet nie ma tych zleceń  w panelu allegro poprostu jak kraść to w internecie a w sklepie robić zakupy ale karma wraca! Cały czas naliczane i bezpodstawnie pobierane opłaty! Proszę również oszukane osoby o kontakt 

oznacz moderatorów