anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa nazwa ulicy/miejscowości w polu adres kupującego

Kategorie
Kupujący
Kupujący 245
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
52
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
69
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
49
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
205
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
154

Obowiązkowa nazwa ulicy/miejscowości w polu adres kupującego

Janirka
#12 Orędownik#

Proponuję by Allegro zadbało o większą precyzję jeśli chodzi o podawanie adresu dostawy. Dzisiaj wpadło zamówienie Allegro miniKurier24 InPost, w którym klientka w polu w którym powinna być nazwa ulicy oraz numer budynku, podała jedynie numer.

Oczywiście rozumiem, że są miejscowości w których nie ma ulic, i wówczas adres to nazwa miejscowości (zamiast nazwy ulicy) i numer budynku, jednak wydaje mi się że takie zamówienia nie powinny być akceptowane. Trochę czasu nam zajęło, zanim odkryłyśmy w czym problem, ponieważ nie sposób było wygenerować etykiety. I o ile jeśli etykiety tworzy się ręcznie, to jest szansa to wyłapać. Natomiast, jeśli (tak jak w naszym przypadku), etykiety tworzą się automatycznie poprzez Baselinker, tworzy się niezły bałagan. Na szczęście przez BL można edytować adres i teoretycznie nie ma problemu. Problem się robi, jeśli ktoś z BL nie korzysta, i zamówienie trzeba anulować, kontaktować się z klientką etc. bo etykiety z niepełnym adresem wygenerować się zwyczajnie nie da. 

 

3 Komentarze
TATLOK
#15 Entuzjasta#

A to dobra reklama dla Baselinkera, nie widziałem że tam tak można.

Dodałbym jeszcze obowiązek wprowadzenia potwierdzonego wcześniej (np. wpisanie kodu SMS-em) komórkowego numeru telefonu polskiego. 

Najprościej to tak ustawić jak w sklepach, polski numer telefonu na dostawę do Polski itd. 

Janirka
#12 Orędownik#

@TATLOK I to na dodatek niesponsorowana 😉 Warto wypróbować, bo niesamowicie ułatwia pracę.

Tak, z numerem telefonu powinno być podobnie. To już nagminne, że numer ma 10 cyfr, zamiast 9-ciu (bo ktoś sobie "0" na początku dodał, albo numer czasem jest za krótki albo niepoprawny. No i w kółko to samo - maile, telefonu, zawracanie kołem Wisły...

 

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

Dziękuję, że podzieliłaś się z nami swoją propozycją @Janirka. Sam pomysł jest ciekawy, ale sytuacje, które opisałaś są bardzo sporadyczne i dotyczą promila wszystkich Kupujących na Allegro. Co więcej istnieje oprogramowanie, które sama wskazałaś i dzięki któremu można wyeliminować ten problem, więc na tę chwilę nie przewidujemy zmian w tej kwestii w naszych systemach. 

oznacz moderatorów