anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty Allegro

Kategorie
Kupujący
Kupujący 252
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
110
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
50
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
60
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
45
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
176
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
148

Paczkomaty Allegro

nikl
#12 Orędownik#

Jeśli Allegro ma postawić sieć własnych paczkomatów, to:

1. Muszą być całkowicie bezszelestne. Otwieranie i zamykanie bez możliwości trzaskania. Mieszkańcy mają dość łomotu.
2. Muszą być piękne i wtapiać się w otoczenie. Ludzie nie zniosą kolejnej porcji brzydkich żarówiastych skrzyń z reklamami.
3. Z boku maszyny muszą znajdować się skrytki długie na przedmioty 120cm, żeby można było wysłać np. gitarę (120x60x20)
4. Obsługa powinna być całkowicie bezdotykowa
5. Zmiana gabarytu powinna być możliwa przy maszynie, jeśli nie mogę czegoś zmieścić.
6. Powinna być możliwość wysłania porcji paczek w jednej skrytce
7. Słuchajcie uważnie też innych zgłoszeń i uwag Sprzedawców. Dopisujcie proszę co Was wkurza w paczkomatach i jakie zmiany są potrzebne.

Allegro ma zwyczaj wprowadzać nowe rozwiązania po swojemu, bez porozumienia ze Sprzedawcami, traktuje użytkowników jak króliki doświadczalne i potem wychodzą z tego kompletne buble, które trzeba łatać. Ale najczęściej złe rozwiązania zostają już na stałe i ludzie się z tym męczą latami. Nie zróbcie tego błędu przy stawianiu sieci paczkomatów.

4 Komentarze
nikl
#12 Orędownik#

Przydało by się też sprawdzanie wolnych skrytek i rezerwowanie przed wyjściem z paczkami do wysłania.

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Jeżeli ma to być konkurencja dla InPostu, to faktycznie muszą zacząć obsługiwać przesyłki dłużycowe, nawet chociaż po kilkanaście skrzynek długich i płaskich. Przynajmniej pozwoliłoby to na wysyłanie wszelkiego rodzaju desek, branże meblowe by na tym skorzystały.

 

Nawet teraz ciężko wysyłać paczkomatem kurtyny powietrzne, wentylatory czy grzejniki, bo porządny sprzęt ma minimum po 70cm lub gabaryty tych paczek przekraczają wymiary inpostowych skrzynek i nie ma tego jak wcisnąć, jak by się nie kombinowało. 

 

Po drugie, masakryczne ilości drobnicy. Co z tego, że InPost stawia nowe paczkomaty. W okresach wzmożonych wysyłek nie ma możliwości na odbiór w paczkomatach. Paczki wędrują z jednego paczkomatu do drugiego lub do POP. Gdyby Allegro stawiało stawiało paczkomaty, które posiadałyby skrzynki MINI, to już w ogóle byłoby super. Taki gabaryt A w InPoście to lipa. Można je zastąpić nawet i pięcioma (jak nie więcej) mini skrzynkami. Zamiast 40A na paczkomat może być nawet i 200.

 

W moim mieście jest chyba 6 paczkomatów, w okresie świątecznym u mnie w POP było 900 paczek dziennie, bo wszystkie paczkomaty były przepełnione - połowa z nich to były malutkie kopertki, których w skrzynce A zmieści się chyba z 30...

ko_alka
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@nikl Cześć! Dzięki za Twoją wiadomość. Paczkomaty Allegro są przyjazne środowisku, zasilane zieloną energią i wyposażone w czujniki jakości powietrza. Nie da się zaprzeczyć - są po prostu piękne: obsadzone roślinami, bez reklam, a wszystko to z wykorzystaniem materiałów z recyklingu! Poza tym nasze paczkomaty nie generują uciążliwego hałasu (w tym celu zostały wyciszone zamki). Oświetlenie uruchamiane będzie tylko wtedy, kiedy ktoś podejdzie i skorzysta z paczkomatu - dzięki temu światło w nocy nie będzie przeszkadzać mieszkańcom budynków obok. Uruchomienie usługi planowane jest na jesień tego roku 🙂
Więcej o paczkomatach Allegro pisaliśmy  tutaj. Jeśli chciałbyś natomiast zaproponować własną lokalizację dla naszego automatu paczkowego, zgłoś je proszę tutaj.

nikl
#12 Orędownik#

Jak można zmienić status na "Zrealizowany" skoro paczkomaty nie będą miały bocznych skrytek o długości 120 cm? Allegro wymaga od Sprzedawców umieszczania wszystkich przedmiotów w paczkomatach, nie zważając na ich długość. Jeśli mam metrowy przedmiot, a nie zaznaczę paczkomatu, to mam obcięte punkty za jakość sprzedaży i gorsze pozycjonowanie. Oceniany jest, cytuję "Procent ofert, w których udostępniasz co najmniej 2 metody dostawy z odbiorem w punkcie - po jednej z 2 różnych grup." Druga grupa to paczkomaty. Jeśli wymagacie tego, to musicie dać skrytki boczne 120cm długości.

oznacz moderatorów