anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametry produktu

Kategorie
kupujący
kupujący 669
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
4
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

Parametry produktu

karolas_84
#8 Zapaleniec#

Teraz w sekcji "Parametry" produktu żeby zobaczyć więcej parametrów trzeba kliknąć w "więcej parametrów" i wtedy wyskakuje okienko ze wszystkimi parametrami. Aby przejrzeć dalsze informacje o aukcji, trzeba kliknąć żeby je zamknąć. Powinno być tak że zamiast otwierania się tego okienka po prostu zakładka "Parametry" się rozszerza w dół co zaoszczędziłoby kupującym niepotrzebnego klikania.

param.jpg

Małe usprawnienie, a potrzebne. 😃

17 Komentarze
atechnik_sklep
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy okno "parametry" w widoku oferty mogłoby mieć większą wysokość (dodam "w pionie" stylem pewnej pani poseł ;)) by wyświetlać więcej parametrów?
W tej chwili niepotrzebnie trzeba klikać "więcej parametrów" co po kilkunastu przeglądniętych ofertach złości okropnie.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@karolas_84 @atechnik_sklep Dzięki za sugestię. Rozwinięcie okna z parametrami rzeczywiście mogłoby ułatwić przeglądanie oferty. Przekażę oba pomysły do odpowiedniego zespołu i dam Wam znać, kiedy otrzymam decyzję w tej sprawie 🙂 

Marc_Oz
#11 Animator#

Osobny temat to wiarygodność sekcji PARAMETRY. Pora zmusić sprzedających, aby wypełniali te okienka treścią techniczną w takim stopniu, aby produkty dawały się porównać. Ciągłe korzystanie z ZADAJ PYTANIE SPRZEDAJĄCEMU, aby po odpowiedzi zorientować się, że sprzedający nie ma pojęcia czym handluje - to dopiero potrafi wkurzyć. Opisy typu "śrubka do maszynki do lodów" nie powiedzą nic szukającemu śruby "M6x25 z lewym gwintem"

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ponieważ nie są to parametry obowiązkowe, to sprzedający nie musi ich wypełniać. A zmuszanie do wypełniania zbędnych rzeczy skończy się tym. że parametry będa zajmować 90% oferty i za chwilę będzie wniosek o ich ograniczenie. Jak się chce dowiedzieć więcej to trzeba troche popracować głową, a nie czekać, aż wszystko podadzą "na tacy" > Jak "zmusić" > karać aresztem czy karą chłosty ? > I kto miałby weryfikować tą "wiarygodność" ?

Marc_Oz
#11 Animator#

No cóż, jak ktoś handluje tylko towarem używanym to w jego interesie jest minimalizm opisowy, aby nie spłoszyć klienta 😄  Jednak, gdy ktoś kupuje taki towar to chciałby np. wiedzieć ile toto ma chociażby lat (data produkcji bywa zawarta w numerze seryjnym), a na zdjęciach pokazywać wyraźnie (z naciskiem na 'wyraźnie') jak najwięcej detali. To tak na marginesie.

Mnie chodziło o podstawowe parametry części zamiennych. Np. szukasz filtra do odkurzacza, którego już nie ma na rynku, a sprzęt nadal zachwyca doskonałością. Tymczasem sprzedawcy podają, że filtr, że do marki, że do modelu. Producent też jest często winny, ale on zwyczajnie nie chce wspierać konkurencji. Tymczasem jedną z ról sprzedawcy jest chyba pozyskiwanie klientów, a to jedna z dróg. Bo jaki to problem obmierzyć towar i podać wymiary? Często filtr do konkretnego Boscha będzie pasował też do Zelmera, czy innego Elektroluxa.

 

Odnośnie weryfikacji parametrów w ofercie. Nikt tak nie zweryfikuje zgodności z opisem jak ... klient. Np. ja nigdy nie robię zakupów u sprzedawców z góry zastrzegających sobie nieprzyjmowania zwrotów. Kupować też trzeba z głową 🤗

Ziolko39
#21 Demiurg#

Jakbyś poczytał moje opisy to byśzauważył, że staram się opisywać jak najdokładniej . Ale Tobie jeszcze mało ? A jakbyś zajrzał w zakładke "o sprzedającym" to byś wiedział, że sprzedaję chłamu. Ale nie prowadzę wypożyczalni sprzetu > a już były takie pytania "czy jak kupię to będę mogła zwrócić po świętach ? "

Zwrot jeżeli wynika z wady przedmiotu to jest do dogadania > ale zwrot, bo się nagrało uroczystość i kamera już nie potrzebna, niestety nie.

Ja jak potrzebuję jakiś parametrów przy zakupie to dzwonię, zadaję pytanie lub www.google.pl. No ale jak komuś się chce to trudno. I co z tego, że ktos wpisze jakieś parametry "z sufitu" To pomoże w wybieraniu czy tylko zaciemni obraz ? 

W wielu parametrach jest opcja "inne" Jak ktos nie wie to zaznacza "inne" i po kłopocie. Czy jak będzie 10 x inne to bedzie się rózniło od 3 x inne ?. I tak dalej wiesz tyle samo. Poza tym to ludzie i tak nie czytają tych parametrów, które sa już wpisane > ile razy dostaje pytanie, na które odpowiedź jest w opisie lub w parametrach. A jak tych parametrów będzie 3 x tyle to i tak niczego nie zmieni bo 80% kupujących ich nie przeczyta.

Najpierw czytają tyłuł aukcli (często nie ten właściwy tylko allegrowski) > potem jest "cena od najniższej" > a potem kawałek opisu aukcji > i już "kup teraz"

Marc_Oz
#11 Animator#

Akurat kilka Twoich opisów poczytałem i podtrzymuję wszystko to co wcześniej napisałem. Dodatkowo proponuję zmienić tonację postów z personalnej na techniczną. Ta pierwsza jest mało konstruktywna.

Ziolko39
#21 Demiurg#

No to coś słabo Ci idzie to czytanie.

Marc_Oz
#11 Animator#

Cytuję: "Trójsekcyjne nogi. Poziomica. Statywy sprzedaję jako uszkodzone" Przedmioty, które są opisane jako "uszkodzone" nie podlegają żadnym reklamacjom, ani zwrotom. Nie posiadają też żadnej gwarancji, Sprawdziłem tylko pobieżnie. Podczas pobieżnego sprawdzania mogłem nie zauważyć jakiejś usterki i nie biorę za to żadnej odpowiedzialności."

Po pierwsze - w całym elaboracie treści full, jasności ciut, no i ta asekuracja godna podziwu.

Po drugie - poziomica to element związany z kartografią, zaś element do określania poziomu to POZIOMNICA.

Po trzecie - chyba coś kupię i ocenię "organoleptycznie" zamiast kopać się z koniem 😊

P.s. Ale tutaj https://allegro.pl/oferta/obiektyw-weltblick-55mm-2-8-m42-12263820519?reco_id=5bce7891-ebd2-11ec-a54... akurat ładnie jest ...

Ziolko39
#21 Demiurg#

A co chciałbyś skład materiału z jakiego są zrobione statywy ? Uszkodzone to uszkodzone > kupujesz na własne ryzyko, a nie do sprawdzenia. A jak nie rozumiesz treści opisu (jasności ciut) to poproś kogoś, żeby Ci przetłumaczył. Ale tam są w miarę proste zdania.

oznacz moderatorów