anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pliki video do zdjęć aukcji

Kategorie
kupujący
kupujący 866
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
18
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Pliki video do zdjęć aukcji

lillymallow
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj oglądam aukcje z odzieżą i właśnie pomyślałam, że... fajnie, gdyby Allegro zwiększyło pojemność swoich serwerów i jako pierwszy polski serwis wprowadziło możliwość zamieszczenia 1 video (przez Sprzedającego) do każdej aukcji (video miałoby ograniczenie do max. 1 minuty). Formaty video do uzgodnienia, ale zakładając, że większość nagrywałaby telefonami, to pewnie .mp4, .wmv czy .mov. Oczywiście to tylko ogólny pomysł, który trzeba dopracować. Oczywiście video byłoby na początku tylko dla chętnych, bo są tu pewnie sprzedający w wieku emerytalnym, którzy mają 1-osobowe działalności gospodarcze i "nie ogarniają" cyfrowych spraw. Nie mówię, że wszyscy, ale o tych osobach też trzeba pamiętać.

Zdjęcia rzadko oddają charakter produktów np. wielkość, materiał, połysk, powierzchnię, fakturę, dźwięk - a zadaniem Sprzedającego byłoby pokazanie danego produktu odnosząc go do znanych nam wielkości np.:

a) jeśli sprzedajesz Sweter, Sprzedający ubrałby go na modelkę/siebie/manekina, podszedł i pokazał jak się prezentuje, dotknął materiału, wykonał zbliżenia

b) jeśli sprzedajesz kosiarkę do trawy, Sprzedający mógłby przyrząd taki włączyć, pokazać jak jedzie na trawniku, jaką ma wielkość w stosunku do człowieka

I analogicznie tak z każdym produktem.

Video rozwiązuje wiele problemów:

- gdyby wróciła pandemia, video zastępuje oglądanie produktów w sklepach, wiele znanych marek wprowadziło takie rozwiązania i licytacje przez inne znane platformy, co ułatwiło sprzedaż

- Allegro skupia się (również) bardziej na Kliencie, bo dla Klientów to niesamowite ułatwienie w sprzedaży: wzrasta jej jakość, maleje liczba ZWROTÓW PRZESYŁEK (pomijając osoby, które są nienormalne i zwracają coś, bo mają taki kaprys)

- video to kolejny wymiar postępu naszej technologii, taki przeskok, jak to robią Pewne Znane Portale Społecznościowe, gdzie odchodzi się już od postów w formie ZDJĘĆ, a idzie w formę PLIKÓW VIDEO z muzyką itp.

- Klient, kupujący produkt miałby większy pogląd na fakturę/dźwięk jeśli występuje/wielkość czy kształt produktu, co poprawi sprzedaż, być może uniknie podróbek/utrudni pracę oszustom itp.

- Allegro będzie pierwszym (nie znam innych, które by tak robiły) polskim portalem, wprowadzającym innowacje !

- to kreatywne rozwiązanie dla Kupujących jak i Sprzedających, bo ułatwi to komunikację, czasami zamiast pisać do Sprzedającego "zadaj pytanie o produkt" , dobrze nagrane video rozwiąże sprawę całej sprzedaży!

- Allegro może przygotować prosty samouczek dla osób chcących wrzucać i nagrywać poprawne pliki video do serwisu, zatem pojawią się nowe miejsca pracy dla osób związanych z multimediami, obróbką plików itp.

- Allegro zyska sławę jako innowacyjna, rozwojowa platforma dla Sprzedających i Kupujących

 

Co sądzicie o pomyśle?

2 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@lillymallow Cześć. 🙂 To z pewnością zwiększyłoby atrakcyjność ofert, jednak jest trudne do zrealizowania z wielu względów. W tym momencie nie planujemy dodania takiej możliwości.

Alternatywnym rozwiązaniem jest załączenie w opisie oferty linku do serwisów typu YouTube. Jeśli na filmie nie znajduje się reklama lub przekierowanie do innego serwisu sprzedażowego, a film służy poszerzeniu informacji o przedmiocie, to taki link jest dozwolony. Więcej informacji znajdziesz tutaj

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ko_alka Jest jeszcze jedna opcja, która byłaby łatwiejsza w realizacji. Przy wystawianiu oferty mamy opcjonalne pole "załącznik". Jako, że funkcję pól opcjonalnych Allegro już posiada, można by dodać kolejne, w które po prostu podajemy link do filmu albo sam identyfikator, który bardzo łatwo Allegro może zweryfikować i wyciągnąć z linku

 

DarkStoorM_1-1659008693948.png

Przykładowa nazwa oczywiście

DarkStoorM_2-1659008944685.png

 

oznacz moderatorów