anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobieranie od razu prowizji od sprzedaży automatyczne

Kategorie
kupujący
kupujący 842
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
4
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Pobieranie od razu prowizji od sprzedaży automatyczne

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Co myślicie o tym  aby allegro wprowadziło automatyczne pobieranie prowizji od sprzedaży? Czyli ktoś zakupił u nas produkt wpłacił sumę którą zaksięgowano w allegro finanse i od razu automatycznie allegro pobiera sobie z tej sumy prowizje bez bawienia się w przechodzenie w allegro rozliczenia i dokonywania przez nas sprzedawców płatności. Zaoszczędziło by to nam wiele czasu oraz allegro miało by od razu sumę prowizji u siebie. Powiedzmy, że w allegro rozliczenia były tylko rozliczenia np. za allegro ads, różne kampanie oraz ewentualnie za paczki za pobraniem. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

6 Komentarze
Ziolko39
#21 Demiurg#

To spowoduje tylko większy bałagan. Ludzie kupują i anulują zakup > kupują i odsyłają po 1 dniu bez przyczyny >  wygrywają licytacje i nie płacą > prowizja i tak schodzi > łatwiej jest złożyć wniosek o zwrot prowizji > i tam dostać te klka zł niż pilnować AF czy wróciła czy nie. Takie jest moje zdanie. Po co bardziej komplikować to co jest wystarczająco przejrzyste. Ja osobiście wpłacam raz na jakiś czas większa kwotę > przykładowo XXX zł > i mam na jakiś czas spokój z pilnowaniem rozliczeń.

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Tu chodziło mi tylko pobranie prowizji od razu od sprzedaży zwrot prowizji pozostał by tak jak jest, czyli z możliwością złożenia go. Właśnie to ułatwi sprzedaż bez **piiip**zielenia się z ciągłym wpłacaniem im w rozliczeniach przy większych sprzedażach jest to duże ułatwienie moim zdaniem.  Dodam że na konkurencyjnej platformie tak jest i nie ma żadnego bałaganu.

 

_Likos_
#20 Guru#

@Nast1  według mnie zły pomysł

1) Problem z przesyłkai pobraniowymi 

2) problem ze zwrotami i anulowanymi zamówieniami

3) jeśli ktoś nie korzysta z promowań, wysyłek allegro itp to na saldzie z allegro miałby zero. Jak wówczas miałby odzyskać napłate za zwroty?

4) Dla mnie obecny system jest wygodny : w rozliczeniach mam wszystko - za co i ile płace i za to wszystko otrzymuje raz w miesiącu fakturę. .Na wszystko jeden dokument sprzedaży, jedna płatność, jedno księgowanie. Jeśli potrzebuje dokładnych infromacji - zaglądam w rozliczenia. Po co psuć coś co dobrze działa?

 

5) na tej konkurencyjnej platformie  już drugi miesiąc szukaja mojej wpłaty. Gdzie otrzymali potwierdzenie przelewu na wskazane konto, tytuł przelewu i wszystkie dane- tylko jakoś rozliczyc nie potrafią. Własnie dlatego uważam że ten system jest lepszy. Jadna operacja zamiast kilkuse czy kilku tysiecy miesięcznie

ares_
#14 Krzewiciel#

@Nast1 ZDECYDOWANIE NIE!!!

Ten system działa na innych platformach i jest strasznie niewygodny. Na Allegro zdecydowanie łatwiej rozliczyć dokumenty bo kwota wypłaty z Allegro zawsze jest równa wartości dokumentów a na innych platformach wypłata jest pomniejszona o prowizję, opłaty za przesyłkę itp. i czasami odnalezienie odpowiednich płatności jest problematyczne i czasochłonne.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Nast1 Cześć. 🙂 Bardzo Ci dziękuję za Twoją sugestię i rozumiem, że dla Ciebie takie rozwiązanie mogłoby być wygodniejsze. Nie planujemy jednak zmian w tym zakresie na Allegro - w przypadku dużych firm na ten moment taki sposób rozliczenia byłby bardzo trudny do zrealizowania. 

artjewlery
#9 Pomysłodawca#

DZISIAJ AKTYWOWAŁEM USLUGE i to są jaja jakieś nie ma zadłużenia a 100% wpłat od klientów leci na prowizje naliczone za zeszły miesiąc i naliczone w tym 100% płatności czy to są żarty skoro nie mam zadłużeń itp a FV jest płatna do jutra!!!! dodatkowo nie ma kontroli za jakie prowizje i jaką sprzedaż są pobierane środki jest tylko opis: 13.07.2023, 12:54 pobranie opłat ze środków Przelewy24 . 

13.07.2023, 11:54 pobranie opłat ze środków PayU 

i tak co godzine allegro sprawdza czy sa środki jeśli sa to sobie pobiera !!!!

oznacz moderatorów