anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prośba do kupującego o akceptację opóźnienia w wysyłce

Kategorie
kupujący
kupujący 941
inne
inne 184
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
164
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Prośba do kupującego o akceptację opóźnienia w wysyłce

energo-dom_pl
#11 Animator#

Witam.

 

W zakładce obsługi zamówień od klientów powinna być opcja typu "Zmiana czasu dostawy"

 

  • Klient dostaje e-mail (tak samo jak prośba o usunięcie komentarza, czy prośba o dopłatę). I akceptuje. Taka transakcja jest odpowiednio traktowa w waszych ukochanych statystykach.

 

  • Znamy to np. z chińskich portali. Sprzedawca wysyła prośbę a ja się zgadzam lub nie. Jeśli nie - transakcja jest automatycznie anulowana/wpłata zwracana. I nikt nikomu na siłę nie przetrzymuje środków. Klient od razu może zamówić gdzie indziej. 

 

Każdy ma takie przypadki i sytuacje, że z powodów losowych np. ostatnia sztuka na magazynie jest uszkodzona czy po prostu produkt zaginą bo kto się pomylił i wysłał go zamiast innego.

 

Dzwonię więc do klienta i informuję, że wysyłka opóźni się o 1 czy 2 dni (zamawiam towar w hurtowni). Klient akceptuje lub za obopólną zgodą anulujemy transakcję. Jeśli akceptuję wysyłam ów prośbę z panelu allegro aby zaakceptował. Gotowe. 

 

Proste i logiczne - obie strony zadowolone. Klient wie, że się opóźni i wie dlaczego lub rezygnuje z zakupu.

 

To powinno być dostępne wraz z wprowadzeniem wymagań dotyczących statystyk. Jeśli wprowadza się jakieś wymagania to powinny być też wprowadzane narzędzia dla sprzedawców z tym związane.

 

Pozdrawiam. 

 

 

 

9 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

@energo-dom_pl piszesz transakcja zostanie anulowana .... no taaaa... Do anulowanej transakcji klient nie ma możliwości wystawienia oceny , która w takim przypadku NALEŻY się sprzedawcy . Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie szybki i jakie akurat w tym momencie ma potrzeby . Krew mnie zalewa jak czekam 2-3 dni na przesyłkę , a tu ZONK !!! sprzedawca będzie zwracał środki bo nie ma towaru . Rozumiem stało się informacja natychmiastowa  ,ale po 3 dniach z wymogiem odstąpiena od umowy ze strony kupującego , potem 14 dni czekania na kasę ...... nie ! to byłoby narzędzie do nadużyć .

Easy_Shopping_co
#7 Wielbiciel#

mdrogeria nie masz na myśli chyba tego sprzedawcy który to postuluje zobacz na oceny

energo-dom_pl
#11 Animator#

@mdrogeria to niech ma dalej możliwość wystawienia oceny - wszystko jest do ustalenia. Dla mnie może to być tylko  "Akceptuję"  -  "Nie akceptuję" - "Poproś o zwrot wpłaty". Bez anulowania. Nie ma problemu. Statystyki dalej są naliczane jeśli nie zaakceptuje. Możesz wystawić nega jeśli mimo to dalej sprzedawca coś kręci. 

 

Sam potwierdzasz: "Krew mnie zalewa jak czekam 2-3 dni na przesyłkę , a tu ZONK !!! sprzedawca będzie zwracał środki bo nie ma towaru". A tak byś wiedział już pierwszego dnia że coś nie tak. Taka prośba może być wysłana tylko w planowanym dni wysyłki. A nie po 2 czy 3. No i jak nie zrealizuje to jak piszesz - komentarz powinien być możliwy dalej do wystawienia. 

 

My w takiej sytuacji dzwonimy i każdy normlany sprzedawca tak zrobi jeśli chciał by z tej opcji skorzystać - wiadomo, że e-mail może kupujący nie odczytać. Jak klient się zgadza wysyłam prośbę. Proste nie ?. Statystyki są liczone dla tej przesyłki jakby została nadana w wyznaczymy w prośbie terminie . 

 

U konkurencji można sobie anulować zakupy (jak piszesz, nawet i może tego nadużywać) ale spada się w pozycjonowaniu niżej z powodu niskiego % zrealizowanych  zamówień. Tacy sprzedawcy nigdy nie są wysoko w wynikach wyszukiwania. O oznaczaniu ich - "dostawa jutro" już nie wspominając 🙂 

 

To jest wszystko do przeanalizowania.

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Taka opcja przydałaby się nie tylko ze względu na sprzedających, ale i kupujących.

 

Po pierwsze - sprzedający nie są robotami, czy komputerami. Czasem każdemu może zdarzyć się pomyłka lub sytuacja, która opóźni dostawę z przyczyn niezależnych. I jeśli klient to akcepuje i nie robi problemów, to naprawdę taka opcja nie powoduje końca świata, a raczej może ułatwić wszystkim życie.

Zanim posypią się odpowiedzi, że takie sytuacje są winą sprzedającego - wyjaśniam:

Tak jak napisał energo-dom_pl - może zdarzyć się, że ostatnia sztuka towaru jest uszkodzona. Często wina leży tu po stronie producenta i wcale nie oznacza to, że sprzedający jest złym sprzedającym - wręcz przeciwnie - sprawdził towar przed wysyłką i nie chciał wysłać uszkodzonego, a to raczej dobrze o nim świadczy. Klient w tej sytuacji może (ale nie musi) zaczekać chwilę dłużej - ważne, by jak najszybciej otrzymał informację jak wygląda sytuacja.

Inny przykład (a dokładnie mój):

Jakiś czas temu późnym popołudniem otrzymałam SMS, że moje dziecko wraz z całą klasą skierowane jest na kwarantannę (w trybie natychmiastowym). Miałam już kilka zamówień popołudniowych, które normalnie byłyby wysłane w następnym dniu (w ciągu dnia). Taka nagła wiadomość oznacza, że jestem uwięziona dopóki mąż nie skończy swojej pracy i nie zostanie z córką, której nie wolno przekroczyć progu mieszkania. W ten sposób niewykonalne było, aby nadać paczki w terminie, więc zamówienia zostały zrealizowane wieczorem - i serio nie widzę w tym własnej winy, ani pogorszenia jakości mojej sprzedaży - mogłam wściekać się tylko na antyszczepionkowców 😄

 

Po drugie - stosunkowo rzadko, ale jednak zdarza się, że to klient sam prosi o opóźnienie wysyłki (nagły wyjazd lub inny powód). Dlatego byłoby to też wygodne narzędzie dla kupującego.

 

Nie chodzi o jakieś nadużycia, notoryczne korzystanie z takiej opcji, ale byłaby naprawdę przydatna w wyjątkowych sytuacjach.

Dampol24_pl
#10 Popularyzator#

Świetny pomysł ułatwi to nam prace i poprawi statystyki

energo-dom_pl
#11 Animator#

@auto-dekoracje  o tym o czym piszesz to zapomniałem. Ale fakt to jest u nas też częste. W uwagach klient wprost pisze w zakupie "proszę wysłać XXX" ... więc mamy psute statystyki bo idziemy mu na rękę 🙂 

 

 

"Po drugie - stosunkowo rzadko, ale jednak zdarza się, że to klient sam prosi o opóźnienie wysyłki (nagły wyjazd lub inny powód). Dlatego byłoby to też wygodne narzędzie dla kupującego."

Pepsic0
#8 Zapaleniec#

Dobry pomysł również ze strony kupującego (kilkukrotnie chciałem celowo opóźnić wysyłkę). 

Często też dobrze by było wiedzieć, że sprzedających z różnych przyczyn będzie musiał opóźnić wysyłkę- nie zawsze musi to dla mnie oznaczać Jego złą ocenę, czy anulowania zakupu - informacja wystarczy, gdyż nie będę oczekiwał na ten przedmiot i np. prace remontowe zaplanuję sobie w innej kolejności.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@energo-dom_pl bardzo dziękuję za ten pomysł. Sprawdzę i skonsultuję jakie mamy możliwości, aby wprowadzić taką prośbę i jak tylko będę miała dla Was więcej informacji, wrócę tutaj ze szczegółami. 

FreshNew
#9 Pomysłodawca#

Nie no, świetny pomysł na anulowanie transakcji po licytacjach, które nie poszły po myśli sprzedającego. Jestem temu absolutnie przeciwny. Jeśli masz opónienie w wysyłce, to po prostu skontaktuj się z kupującym przez czat lub telefonicznie - po opłaceniu zakupu dostajesz pełne dane teleadresowe kupującego.

Ewentualnie możnaby dodać opcję wysłania prośby o samo przedłużenie czasu na wysyłkę, ale bez anulowania zakupu.

oznacz moderatorów