anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyraźne oznaczenie na stronie nazwy produktu w katalogu i tytułu oferty.

Kategorie
kupujący
kupujący 848
inne
inne 167
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
86
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
193
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
953
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
488

Wyraźne oznaczenie na stronie nazwy produktu w katalogu i tytułu oferty.

Client:44052296
#21 Demiurg#

W związki z wprowadzeniem przez allegro ich cudownego tworu zwanego produktywizacją na stronie wyświetlają się tak jakby "dwa tytuły" niejednokrotnie wprowadzać w błąd kupującego.

Gdy przeglądamy na komputerze widzimy coś takiego

pomysł 001pomysł 001

 

Ale przeglądając na smartfonie to już całkiem człowiek baranieje, co jest, co

pomysł 002pomysł 002

 

Moja propozycja jest żeby oznaczyć to jakoś, aby kupujący wiedział, co jest właściwym tytułem oferty a co produktem z bazy  katalogu allegro, które nie jest tytułem właściwej oferty

 

np tak.

pomysl 003pomysl 003

11 Komentarze
YIVO
#11 Animator#

Podłączam się, mam dziennie kilka zapytań tego typu bo nazwa produktu w bazie jest inna niż tytuł oferty. Ew. mogłaby być możliwość łatwej edycji z naszej strony nazwy towaru w katalogu produktu, nie raz zgłaszałem, czekałem kilka dni, a propozycja zmiany była odrzucona pomimo iż nikt inny nie posiada w ofercie moich produktów.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Client:44052296 dziękuję za Twoją propozycję, ale sytuacja którą wskazałeś jest spowodowana błędnym połączeniem oferty z produktem, a takie problemy staramy się na bieżąco eliminować. Cały czas pracujemy nad mechanizmami, które takie błędne powiązania jak to usuwają automatycznie, ale jeśli tylko natraficie na tego typu oferty, czekamy na info. Sprawdzamy każde zgłoszenie, które od Was dostajemy. 

Client:44052296
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ zgłaszałem takie sytuacje i chciałem zmiany nazwy

katalog allegro.PNG

To kupujący Kowalski lub Nowak zamiast drążka widzi w tytule pompę wspomagania

Client:44052296
#21 Demiurg#

Pewnie w tej opisanej sytuacji zmiana nazwy również była by rozpatrzona negatywnie.

Bo Katalog Allegro wie lepiej co i jak się nazywa pod wskazanym numerem części i co ja chcę sprzedać.

lepko
#9 Pomysłodawca#

Bardzo proszę o nie zastępowanie tytułu oferty nazwami produktów, bo to utrudnia korzystanie z serwisu i wydłuża czas jaki trzeba poświęcić żeby kupić właściwą rzecz. Najlepiej pokazujcie zawsze tytuł oferty, a tam gdzie jest, dodatkowo, nazwę produktu, ale wyróżnijcie jakoś od siebie te dwie informacje bo one nie są substytutami, a raczej się uzupełniają.

 

Ostatnio kupowałem silnik do odkurzacza i przez te nazwy bardzo trudno zorientować się co się właściwie kupuje. Problem jest zwłaszcza w aplikacji na telefonie. Szukam konkretnego modelu, na liście wyników widzę jedno, a po wejściu w ofertę widzę co innego. W tej chwili w tym samym miejscu raz jest tytuł oferty a raz nazwa produktu. Przez to, że nazwy produktów w większości zawierają mniej istotnych informacji (np. model silnika do odkurzacza zamiast modelu odkurzacza) niż tytuł oferty i często zawierają błędy (np. inna marka i model, albo w ogóle nic nie mówiące 'brak') jest bardzo mylące i trzeba poświęcić strasznie dużo czasu żeby się upewnić, że kupuje się właściwą rzecz.

 

Tytuł oferty lepiej pasuje do treści oferty bo zawiera więcej istotnych informacji o danej ofercie niż nazwa produktu wspólna dla wielu ofert. A póki nie macie ogarniętych jeszcze wszystkich pomyłek w katalogu, sama nazwa produktu przy ofercie tylko wprowadza w błąd i robi niepotrzebne zamieszanie.

 

Poza tym za wyświetlanie w tym samym miejscu i w taki sam sposób różnego rodzaju informacji to psucie UX. 

lepko
#9 Pomysłodawca#

Takich tam parę przykładów. Zobaczcie o ile więcej cennej informacji widać od razu, niż wtedy, gdy jest tylko tytuł oferty albo tylko nazwa produktu. W nazwie produktu nigdy nie znajdą się dodatkowe informacje, np. o tym, że w ofercie jest jakiś dodatek albo gratis, albo, że np. silnik jest po naprawie.

 

Tytuł oferty: Silnik do odkurzacza MÓJ_ODKURZACZ + filtr
Produkt: Domel XYZ

 

Tytuł oferty: Silnik do odkurzacza MÓJ_ODKURZACZ INNY_ODKURZACZ
Produkt: Domel XYZ

 

Tytuł oferty: Silnik do INNY_ODKURZACZ MÓJ_ODKURZACZ po naprawie
Produkt: Jakiś_inny EFGH

 

Tytuł oferty: Silnik do odkurzacza MÓJ_ODKURZACZ
Produkt: Jeszcze_inny ABC.CDE

 

Ziolko39
#21 Demiurg#

Pisać możesz. Nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Katalog produktów na Allegro to totalna porażka, a Allegro dalej w to brnie. Ja wystawiłem filtr fotograficzny to katalog zaproponował połączenie z "torba fotograficzna" Niestety, ale tzreba by zmienić sposób myślenia więkdzej grupy ludzi tam na górze Allegro. Inaczej można pisać "sobie a muzom"

Cezi_86
#9 Pomysłodawca#

W ogóle cały ten pomysł z podwójnymi nazwa to jeden wielki kretynizm! Jak można tak ludzi dezinformować?! Sam nieraz mam problem, bo coś zamawiam, a tu się okazuje że w tytule aukcji sprzedający coś dopisał. Coś, co jest na niekorzyść kupującego... Jak kupuje się prywatnie, to jeszcze pół biedy - można zwrócić, ale jak bierze się coś do firmy, to jest problem! Ale to już nie problem Allegro.

artofcolours
#2 Obserwator#

Według mnie to ogromny problem z takim rozwiązaniem zarówno dla mnie jako sprzedającego i dla moich klientów ponieważ tytuł wprowadzany przez system allegro wprowadza w błąd kupujących korzystających z aplikacji na telefon, oni widzą tylko tytuł allegro, nie wyświetla im się tytuł, którym ja opisałam produkt wystawiony na sprzedaż. Mam zgłoszenia, że jestem oszustką, bo klienci kupili coś innego niż otrzymali.

Od sprzedających wymaga się bardzo dużo, nawet to rozumiem, ale kupujący uważają, że wszystko co jest nie tak to wina sprzedającego. Nie do wszystkich kupujących trafia wyjaśnienie, że tak działa serwis. Szkoda

setup
#1 Nowicjusz#

Chciałbym zaproponować usunięcie jakiegoś niezrozumiałego dla mnie (i podejrzewam dla wielu kupujących) jakiegoś dziwnego grupowania ofert przez co niejednokrotnie kupujący może być wprowadzony w błąd. Jako przykładową pokażę ofertę gdzie jeden "tytuł" wyklucza drugi - w tym przypadku chodzi o urządzenie smarthome SNZB-04 i jego sposób komunikacji. W jednym z "tytułów" napisane jest, że urządzenie komunikuje się poprzez WiFi, a w drugim, że komunikuje się poprzez Zigbee - co wzajemnie się wyklucza, bo urządzenie nie może komunikować się jednocześnie w obu standardach. To jest tylko jeden z wielu przykładów takiego wprowadzania w błąd, a za każdym razem gdy komunikuję się ze sprzedającymi informują mnie, że nie mają żadnego wpływu na to i "pretensje proszę zgłaszać do Allegro" - zatem czynię to niniejszym.

Przykładowa oferta: https://allegro.pl/oferta/sonoff-snzb-04-zigbee-czujnik-otwarcia-drzwi-okien-13130467330

setup_0-1675525556182.png

 

oznacz moderatorów