anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostawcie w spokoju Antyki, Kolekcje, Numizmatykę, Hobby itp.

Kategorie
kupujący
kupujący 897
inne
inne 178
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
83
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Zostawcie w spokoju Antyki, Kolekcje, Numizmatykę, Hobby itp.

kostas11
#21 Demiurg#

Porzućcie pomysł katalogowania produktów, kodów EAN których nie da się skatalogować bo zaczynają się problemy a to dopiero początek 😞 Wiem że to dla Was niszowa kategoria i olewacie ją ale to zawsze jakiś przychód dla Was 🙂

Będzie tego coraz więcej, zaczną się zmiany w tytułach czy parametrach bez wiedzy osoby która wprowadziła produkt do katalogu 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/antyki-u-chińczyka/m-p/758996#M243749

16 Komentarze
drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Chińczycy już się zajęli antykami, tylko są w innej kategorii (głównie akcesoria do domu i ogrodu). Mnie zdziwiło, skąd tak mała ilość wyświetleń i dlaczego mimo wyróżnień czy wykupionej reklamy różnica jest mizerna. Chciałem zrobić przegląd cen, wpisuję produkt..... pierwsze co widzę - 1000+ ofert wysyłka z Chin, wysyłka z Polski 90. Oczywiście Chińczyk wszystkiego ma 500-600 sztuk. Byle jaki opis, cena z kosmosu, zdjęcie śliczne - przykładowe, z kiepskiego opisu wynika że sprzedaje coś innego, na zdjęciu olbrzymie przedmioty a w opisie 2-3 cm, totalna olewka białego tła.

Oczywiście czy można się na tym przebić? Opcje są dwie:

1. Wywalasz stos kasy na reklamy i większość co zarobisz pochłonie reklama, a urobisz się po czubek głowy. Ale obrót zrobisz.

2. Wzorem Chińczyka zalewasz swoją kategorię towarem, co też działa. Więc liczy się ten z największym asortymentem. Jak zabraknie ci sił to wylecisz a Twoje miejsce zajmie kolejny sprzedawca aż do wypalenia. Taka zwykła sytuacja z korporacji. Albo bierzesz udział w wyścigu szczurów, albo wypad jak się nie podoba.

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W tych kategoriach zalewanie towarem nie jest dobrym rozwiązaniem. Tu trzeba płacić za każdą wystawioną pozycję a sprzedaż jest coraz mniejsza. Jak dojdzie katalog to wszystko może upaść . 

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @drekenzes ja nie mam zamiaru z tym walczyć 😞 przerzucam na lokalnie gdzie wymagają EAN bo go nie ma ( nie mam tam przynajmniej obowiązku One ) druga sprawa jest to taka branża że każdy zna każdego, klienci wiedza gdzie szukać, są to raczej zakupu systematyczne, więc nie problem zabrać klientów pod pachę i przenieść gdzie indziej, a utrata tych jednorazowych ( tylko z tego powodu tu wystawiam ) nie jest to duży odsetek mojej sprzedaży, wiele firm już odpala sklepy internetowe, wygasza oferty na allegro więc jak tak dalej pójdzie... Allegro to nie zrobi żadnej różnicy bo stawiają na inny asortyment, ale mogli by zostawić to w spokoju, a tak tylko dokładają se pracy bo będzie dużo zgłoszeń, poprawek w katalogu itp. a nie ukrywajmy speców od tej branży nie mają bo by inaczej to wyglądało 😄

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ciekawy jestem ile ,,Grzejstołek,, dostal premii za taki genialny pomysł , jak można katalogować produkt o znamienitej przeszłości i w większym czy mniejszym stopniu używany .

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Cześć @kostas11, mogę przekazać Twoją sugestię do odpowiedniego zespołu (i z góry zaznaczam, że niestety w tym zakresie nic nie mogę obiecać), ale powiedz proszę, o które dokładnie kategorie chodzi? Od 1 lipca chcemy, żeby Allegro stało się serwisem w pełni opartym na Katalogu produktów, ale są kategorie, które to ominie: https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-6e43eb40-061a-4836-962b-4a63564e1280 (są tam kategorie z "Kolekcje i sztuka") 

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka dzięki ale odpuszczam, jak pewnie wielu 😞 w tej branży jest to nie do opanowani, przejrzałem dziś troszku ofert w katalogu żeby coś wystawić i dałem se spokój, poczekam jak inni odwalą robotę, druga sprawa co z tego że ja teraz coś dodam a inni potem pozmieniają, praktycznie wszystko co tam jest wymaga kompleksowego poprawienia 😞 Monety czy banknoty nie mają wcale EAN już pominę parametry gdzie walory są w różnych stanach, nie do ogarnięcia jak się podopinają 😞

Dziś znalazłem tylko jedną monetę 5 zł z 2019 r. w katalogu, poczekam co się będzie działo w lipcu 😄

Widziałem co wykluczyliście i nie za bardzo rozumiem kto i na jakiej podstawie akurat te kategorie wykluczył ?

Czemu Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Filatelistyka > Całości i całostki > Czechy są akurat wykluczone Czechy a nie Polska ??? 

Jak chcecie skatalogować karty telefoniczne czy kapsle piwne ???

Po co wykluczać Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Numizmatyka > Literatura > Katalogi  jak tu nie ma problemy z EAN każdy kto wydaje katalogi ma to na książce ?

Wykluczyliście Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Pocztówki > Akcesoria > Albumy czy Karty, kieszonki  czy Banknoty a Numizmatyka akcesoria musi mieć katalog, czym to się różni od siebie ?

Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Filatelistyka > Akcesoria > Hawidy też bez problemu są z EAN i można fajnie skatalogować !

Wagi Kolekcje i sztuka > Kolekcje > Numizmatyka > Akcesoria > Wagi  tak samo mają kody EAN 

Na rynku jest bardzo dużo albumów i klaserów, palet, kapsli gdzie nie ma kodów EAN 😞

Jednym słowem masakra 😞

 

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Dziś przeczytałem, że Allegro po prostu pozbywa się z serwisu tzw. "jarmarku", do którego nas zaliczyli. Rzeczy limitowane, rzadkie, unikalne mają stąd zniknąć....

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes szczerze, plus dla mnie, szkoda mi tylko firm a jest ich sporo co nie mają sklepów internetowych i bazują w tej branży tylko na Allegro, czym więcej allegro miesza tym więcej mam klientów w sklepie, a coś czuję że od 1 lipca będzie kolejny wzrost sprzedaży 😄

garage_seller
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam, Allegro chce wyj***ć  sprzedawców używanych, unikatowych przedmiotów jak np moje - w znacznej mierze - vintage audio, BO TAK. Moje pierwsze konto na "Allegrodrogo" założyłem w 1999 r. |Czyli jesienią  stuknie mi 25 l.  Nie mam strony internetowej ale chyba czas najwyższy. A Corpo do piachu, nawet E-B4Y zezwala na dużo więcej swobody. Chcą być 4mazonem biedniejszej europy... Pycha zazwyczaj kroczy przed upadkiem ;-))))

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@kostas11 czy w liście kategorii wykluczonych brakuje według Ciebie jakiś konkretnych pozycji? Jeśli tak, to czy możesz przekazać mi listę jakich? Skonsultuję ją z zespołem, ale co do zasady zgodnie z zapowiedziami chcemy, aby od 1 lipca każda oferta na Allegro była powiązana z katalogiem, dlatego zaczniemy sprawdzać aktywne oferty bez produktu i stopniowo będziemy je kończyć.

Natomiast w przypadku kategorii Kolekcje i sztuka wiemy, że dostępny w niej asortyment jest unikalny, dlatego w większości podkategorii nie wymagamy kodu EAN, żeby wystawić ofertę i nie zmienimy tego po 1 lipca. Jeśli w Waszych kategoriach nie ma wymogu kodu EAN, to tak zostanie i nic się w tej kwestii nie zmieni. Dodatkowo dla części kategorii z wyjątkowymi produktami takimi jak antyki, czy obrazy uruchomiliśmy mechanizm produktów tymczasowych, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj

oznacz moderatorów