anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja sens i możliwości

Kategorie
kupujący
kupujący 896
inne
inne 177
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
79
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Produktyzacja sens i możliwości

_Likos_
#21 Demiurg#

Tak sobie myśle o produktyzacji i kodach EAN i wyszło mi tak:

Przy takiej ilości aukcji jakie są dziennie wystawiane oraz przy takiej ilości sprzedawców TO SIE NIE MOŻE UDAC. Bo zawsze albo ktos zrobi bład albo komus sie nie bedzie chcialo i wpisze cokolwiek.

Wczoraj sprawdzałem sobie jeden z moich produktów zupełnie przypadkiem i znalazłem tam odnośniki do przynajmnie 4 różnych produktów.Zatem bezsensowne jest sugerowanie klientowi "dany produkt w najniższej cenie" jeśłi tak naprawde to jest inny produkt. TO WPROWADZANIE KLIENTÓW W BŁAD PRZEZ SERWIS.

Według mnie JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ poprawnej produktyzacji jest : pobranie kodów oraz parametrów produktów przez allegro bezpośrednio od producentów i nie pozwalanie wszystkim na grzebanie w nich. Wówczas wpisując EAN sprzedawca otrzymuje gotowy  i prawidłowy opis produktu dodaje tylk cene i wysyłke i zrobione wówczas sprzedawca nie wystawiałby opakowania 50g z EANem opakowania 250g ponieważ nie mógłby zmienic gramatury w aukcji

Przy produktach do których allegro nie stworzy bazy danych póki co należałoby to zostawić tak jak jest bez produktyzacji

Inaczej zrobi sie tylko jeden ogromny bałagan

32 Komentarze
domkar04
#14 Krzewiciel#

Ja się nie dziwię, że ludzie wpisują byle co w tych EANach i później się burdel robi. Też mnie szlag trafia, jak prywatnie chcę wystawić lekko używane piórniki, a tutaj mi krzyczy, że nie mogę wystawić produktu, bo nie mam EANu.

majster_man
#14 Krzewiciel#

Niech zostanie tak jak jest, my się dostosujemy. 

agat-ek
#9 Pomysłodawca#

Ta cała produktyzacja to jest taki cyrk.... Wystawiałam wczoraj kilka rzeczy akurat w swojej kategorii i jeden ean ma kilkanascie roznych "zestawów" do ktorych sie podpieli rozni sprzedawcy ze swoimi produktami. Wiec nie ma jednego produktu do ktorego sie wpinaja pozostali sprzedajacy tylko kilkanascie zestawow. Dodatkowo ten sam produkt jest w wielu roznych eanach bo sprytniejsi ktorzy nie chca sie dzielic pozycja produktu nadali produktowi swoje eany i w popularnym produkcie sa tylko oni. Probowalam wystawic kilka aukcji ale dalam sobie spokoj bo znalezeienie jakiegos godnego zestawu dla produktu zajmuje tyle czasu że sie poddałam i wole nie byc na allegro niz tracic tyle czasu na ten cyrk.... Aha... produkty maja swoeje eany nadane przez producenta.

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ zapominasz że allegro jest omylne

JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ poprawnej produktyzacji jest : pobranie kodów oraz parametrów produktów przez allegro bezpośrednio od producentów i nie pozwalanie wszystkim na grzebanie w nich.

 

To czysta głupota - allegro nie jest w stanie pobrać wszystkich eanów

Tym bardziej, że na jednym eanie może być kilka wersji produktów - w innym poście podawałem przykłady

Nie wiem czy pamiętacie ale Allegro już kiedyś tworzyło katalog produktów i się poddało

 

Efekt produktyzacji będzie taki sam jak na **piiip**skim portalu

w końcu to ceo z **piiip**a zarządza teraz allegro

czyli wpisujesz nazwę telefonu a dostajesz też wyniki ze szczotkami do kibla

 

 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@_Likos_ 

Bardzo dziękuję za ten pomysł i wszystkie opinie w tej dyskusji, ale produktyzacja i Katalog produktów to projekt, nad którym pracujemy od 2019 roku i  na pewno nie zamierzamy z niego rezygnować w najbliższym czasie. Tak jak kiedyś już tutaj informowałam przy tworzeniu Katalogów nie posiłkujemy się wyłącznie informacjami od Sprzedających. Korzystamy również z całego zbioru baz danych, pochodzących zarówno z naszych własnych jak i całkowicie zewnętrznych źródeł. W związku z tym nie możemy przyjąć, że z definicji wszystkie produkty mają błędne wartości. Oczywiście jeśli natraficie na taką sytuację, zachęcamy do zgłoszenia błędów w produkcie. Wszystkie zgłoszenia rozpatrujemy w tej chwili na bieżąco.

 

Owszem, mamy świadomość, że produktyzacja wciąż nie jest systemem idealnym, ale cały czas pracujemy, by nasz Katalog jak najlepiej spełniał oczekiwania zarówno Sprzedających jak i Kupujących.  Na samym Allegro Gadane zorganizowaliśmy dla Was już kilka sesji pytań z ekspertami oraz regularnie pomagamy rozwiązywać wszystkie problemy i wątpliwości związane z Katalogiem. Wasze głosy i opinie są dla nas ważne, dlatego w przyszłości być może pojawi się u nas miejsce dedykowane tylko i wyłącznie sugestiom i pomysłom związanym z produktyzacją, ale o tym na pewno będziemy Was jeszcze informować.  

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ W pewnym konkurencyjnym serwisie coś takiego jak "katalog produktów" jest ograniczone tylko dla producentów, jeżeli chodzi o możliwości dodawania i edycji. W ten sposób to producenci dbają o poprawność danych, a nie losowi sprzedawcy, którzy nigdy nie powinni mieć do tego dostępu. A tutaj to jest jakiś absurd, każdy może zgłaszać "błędy", każdy może tutaj coś zmieniać. Allegro przepuszcza dowolne zmiany, zmienia dane według widzimisię, brak realnej bazy realnych produktów. Zamiast tego katalog tworzą ludzie nieznający w dużej mierze dokładnych specyfikacji produktów, zaznaczają wiele rzeczy na "czuja", kolejni mający jeszcze mniejsze pojęcie przychodzą ze zgłoszeniami błędów. Największy absurd występuje, gdy komuś zmieniane są ich własne produkty, z EANem wykupionym przez firmę i specyfikacją znaną firmie. Taka firma nie może mieć osobnego statusu, jako wytwórca. Jest na równi ze wszystkimi i nie może chronić poprawności swoich specyfikacji zawartych w katalogu.

Oczywiście takie sytuacje nie występują u każdego. Jednak wielu sprzedawców ma z tym ogromny problem. Zwłaszcza jak ma się masę pojedynczych towarów, w ilościach cztero-pięciocyfrowych. Spełnienie wymogów produktyzacji w kategoriach to jest katorga, a Allegro naciska na jak najczęstsze używanie tego katalogu, kiedy on zwyczajnie nie działa jak powinien.

VALVOTEC_PL
#7 Wielbiciel#

Allegro pracuje nad produktyzacją... 🤣

Pracuje rękami sprzedających!

Allegro tworzy katalog produktów nie po to by komukolwiek ułatwić życie, Allegro zbiera szczegółowe dane na temat sprzedaży konkretnych produktów. Takie dane to żyła złota, ktoś kto kupi dane o sprzedaży jakiegoś produktu, będzie miał w kieszeni cały handel tą kategorią. Bez wieloletniego doświadczenia, bez zdobywania wiedzy co i dla czego się sprzedaje... Allegro zarobi krocie, natomiast sprzedający dostaną po tyłku.

Błędy w produktach, automatyczne podłączanie produktu na podstawie zdjęcia, brak możliwości łatwego hurtowego przypisania produktów... Produktyzacja nie tylko utrudnia życie sprzedającym , ale i wprowadza w błąd kupujących.

Najwyższy czas walnąc się w łeb i skończyć z kombinowaniem, Panowie Menadżerowie z Allegro! 

dosmaku
#9 Pomysłodawca#

Niestety mija rok, a bałagan jest nadal ten sam. Producent jest pozbawiony możliwości panowania nad własnym produktem tzn. "produktem" w Allegro - jego opisem (tytułem), a nawet nazwą własnej marki. Niektórych produktów nie da się "sproduktyzować" z całkowicie niejasnych powodów i przyczyn związanych z kategoriami. Pomoc się plącze, nie odpisują rzetelnie i zwodzą.

GospodinDjordje
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo. 
Jestem sprzedającym na Allegro od 11 lat. Prowadzę firmę handlową i sprzedaję kilkanaście tysięcy przedmiotów w różnych kategoriach. Moim postulatem jest likwidacja systemu łączenia produktów z katalogiem przy wystawianiu ofert sprzedażowych. Jestem nawet gotów płacić większą prowizję za sprzedaż. System łączenia na siłę produktów z katalogiem według mnie nie sprawdził się, zawiera błędy, łączy produkty w ogóle nie związane ze sobą. Na przykład wystawiając książkę o tematyce biologicznej, system każe mi połączyć tę książkę z produktem pod tytułem Atlas Warszawy. Nie wiem kto układał ten katalog, czy ktoś to sprawdza ze zgodnością produktów? 

Druga sprawa to liczenie prowizji od kosztów wysyłki. Bez komentarza.

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Z całego serca jestem za ale powiem Ci ze nawet tego posta nie przeczytają. Ja prosiłam o możliwość dowolnego włączania i wyłączania widoku katalogu dla kupującego i uzyskałam odpowiedź "nie usuniemy całego katalogu". Była na to masa skarg, a oni uparcie chcą go zatrzymać i już nawet tego nie czytają...

oznacz moderatorów