anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz"

Kategorie
kupujący
kupujący 864
inne
inne 169
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
13
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

"Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz"

Mav_
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu w mailach zatytułowanych "Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz" przestaliście podawać cenę która obowiązywała przed zmianą. Który geniusz to wymyślił? Skąd teraz potencjalny kupujący ma wiedzieć czy cena zmieniła się na lepsze czy na gorsze? A może sprzedający tylko podwyższył ją na chwilę aby za moment znów obniżyć, tylko po to żeby automat wysłał maila z powiadomieniem? Bo takich geniuszy zbrodni jest sporo.

 

Wnioskuję abyście znowu zaczęli podawać starą cenę, albo zupełnie przestali wysyłać te maile, bo obecnie stały się one zupełnie bezużyteczne i niepotrzebnie zaśmiecają skrzynkę.

15 Komentarze
RED
#21 Demiurg#

to efekt nowych przepisów

geniuszem którego szukasz jest ue i dyrektywa omnibus

mdrogeria
#21 Demiurg#

jestem przeciw , po mojemu jest OK... toć to wszystko łącznie z dyrektywą Omnibus dla Waszego dobra i na Wasz wniosek Drodzy Klienci ..... pozdrowionka .😂

Mav_
#8 Zapaleniec#

No i jaki jest problem aby przystosować te maile do wymogów dyrektywy? Przynajmniej od razu byłoby wiadomo czy sprzedający cenę obniżył, czy "obniżył". W obecnej formie maile te stają się zupełnie zbędne.

 

A historia cen powinna być dostępna przy każdym przedmiocie, ale to inna sprawa.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Mav_ dziękuję za Twoją sugestię, ale tak jak wyjaśnili Ci tutaj już moi poprzednicy, zmiany w mailach o obserwowanych są spowodowane wprowadzeniem dyrektywy omnibus. Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień dot. danej oferty, możesz je wyłączyć samodzielnie w tej zakładce, po kliknięciu w trzy kropki, a następnie wybraniu opcji "wyłącz powiadomienia". Dokładnie tak jak tutaj: 

Zrzut ekranu 2023-02-21 o 13.02.38.png

ptja_zakupy
#7 Wielbiciel#

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/82715:dyrektywa-omnibus-obowiazek-informowania-o-c...

 

"Zasadniczo przepisy dotyczą jedynie sprzedawców, a zatem przedsiębiorców, którzy są stroną umowy z konsumentem i w związku z tym faktycznie odpowiadają za cenę danego towaru, a nie jedynie pośredniczą w sprzedaży (jak internetowe platformy handlowe, tzw. marketplace /.../"

 

Moim zdaniem argumentacja z Omnibus jest błędna.

Też mi brakuje informacji o poprzedniej cenie (choćby tylko ostatniej).

AdrianXQ
#10 Popularyzator#

Właśnie, ktoś kto to wymyślił na allegro jest debilem. Tak samo jak z pomysłem usuwania po pewnym czasie zakończonych aukcji. Oni robią wszystko żeby zapomnieć starą cene

AdrianXQ
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ 

Czyli ta dyrektywa mówi o tym żeby nie znać starej ceny? Jestem ciekaw w takim razie w jakim celu są teraz te nic nie mówiące, bezsensowne emaile?

Darecki.ds
#1 Nowicjusz#

To chociaż  napiszcie że obniżył lub podwyższył cenę

A jak tego nie możecie (  bo znowu omnibus  itp ) to  wywalcie te powiadomienia bo są bez sensowne

 

Czaplicki-PL
#8 Zapaleniec#

Obserwuje bardzo dużo produktów, jest to wygodniejsze niż trzymanie w koszyku. Co jakiś czas dostaję maile (powiadomienia na aplikacji chyba też) o ww. tytule. Wszystko spoko jednak treść maila to "sprzedający zmienił cenę w Twojej obserwowanej ofercie. Kup teraz za XXX,XX zł". Koniec. Jaki jest sens tego maila gdy nie mamy informacji o poprzedniej cenie? Nic mi to nie mówi, więc słusznym byłoby te alerty uzupełnić o cenę poprzednią lub/i informacje o zmianie procentowej. 

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

Ale allegro wstydzi się podnoszonych ciągle cen i dlatego nie napiszą, można się jedynie domyślić, jeśli nie pisze, co konkretnie sprzedawca zmienił to jest to podwyżka, w końcu smart i inne systematycznie doklejane UDOGODNIENIA kosztują.

Kiedyś nawet była możliwość dodania notatki w obserwowanych ale skumali, że ludzie notują sobie aktualną cenę a to nie dobrze dla obecnego trendu, dziś 10zł jutro stówa a i tak ludzie kupią ciężko za tym nadążyć.

oznacz moderatorów