anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skrócenie czasu na ocenę sprzedającego do 30 dni

Kategorie
Kupujący
Kupujący 244
Inne
Inne 49
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
243
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
32
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
34
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
82
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
96

Skrócenie czasu na ocenę sprzedającego do 30 dni

Szanowni Państwo,

ocena sprzedającego powinna wynosić max 30 dni a nie 90 dni.

Cały proces sprowadza się do pewnego problemu nad jakim ubolewam. Otóż w ostatnim czasie spotykam się ze wzmożoną próbą wyłudzenia środków za przedmiot. Zwroty są dokonywane nie w terminie 14 dni a w terminie 2 miesięcy. Ja takie zwroty przyjmuje bez problemu. Ale większość tych zwrotów jest na początku zastrzeżona próbą szantażu. Podam przykład "Witam, kupiłem u Państwa mop ponad 2 miesiące temu, ale teraz zauważyłem, że jest pęknięty. Proszę o zwrot pieniędzy inaczej dodam negatywny komentarz". Niestety, po otrzymaniu produktu widać, że był on używany i uszkodzony. Ale pominę już ten fakt. Podobnych przypadków jest od roku 2021 całkiem sporo. Doskonale rozumiem, jeżeli ktoś otrzyma uszkodzony przedmiot ale z reguły taka osoba od razu to komunikuje. Niestety, w ostatnich kilku miesiącach przez ten problem próby takich zachowań znacznie się wzmożyły. Problem jest taki, że Allegro wymaga od sprzedającego rzetelności a nie daje żadnych szans dla sprzedawcy. Skoro czas na zwrot ustawowo wynosi 14 dni (tak, wiem że to minimum), to w takim razie na ocenę sprzedającego też powinno być tyle - ale niech będzie 30 dni. Czas na ocenę produktu jak najbardziej 90 dni wystarczy (Chociaż sporo osób i tak nie odróżnia "Oceń produkt" a "Oceń sprzedającego" - niestety). 

W taki sposób przecież jak najbardziej można kupować co 2 miesiące sprzęt, zużywać go, następnie zgłaszać zwrot i szantażować negatywem. Bo przecież można błyskawicznie stracić SMART 🙂 Wystarczy kilka takich osób i nawet konta mające kilka tysięcy pozytywnych opinii w ciągu jednego roku będzie miało ogromny problem.

Dodatkowo w przypadku przyjęcia takiego zwrotu, nie można uzyskać od Allegro już zwrotu prowizji, co jest nieuczciwe. Skoro wymagana jest kompetencja i ultra zaangażowanie od sprzedającego to samo Allegro też powinno coś od siebie zaoferować w tej gestii. 

Uczciwym rozwiązaniem jest czas na ocenę sprzedającego do 30 dni od momentu zakupu. Wtedy sam proces reklamacji jest prostszy i nie rodzi tylu problemów jak zgubiony paragon, brak zwrotu prowizji, dodatkowy podatek VAT jaki trzeba zapłacić - bo kupujący paragon zgubił i nie można takowego zwrotu uwzględnić bo urząd skarbowy tego nie ratyfikuje. Naturalnie, można przecież zwrotu nie przyjąć ale wtedy jest się szantażowanym negatywnym komentarzem, który z tego co się spotkałem potrafią być mocno odrealnione. A zwrotu środków dokonuję zanim otrzymam przesyłkę z przedmiotem. Dlatego zastrzegam sobie prawo do wrzucania mnie do jednego worka z "oszustami allegro". 

Po prostu jest to uczciwsze rozwiązanie zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. 

 

Dziękuję za poświęcony czas i wyrozumiałość.

oznacz moderatorów