anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie po cena od najniższej za 1kg/1sztuka

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sortowanie po cena od najniższej za 1kg/1sztuka

dawal50
#14 Krzewiciel#

Wszędzie w kategoriach gdzie kupuje się produkty kupowane w gramach/kg np sucha karma dla kota 800g Purina One. Są różne oferty 1x 800g, 2 sztuki 800g 3, 4 itd, są też opakowania po 1,5kg a także np 3x1,5kg. Samym sortowaniem cena od najniższej najwyżej są ci co sprzedają jedno opakowanie, a jak się kupi wielopak lub większe opakowanie to może wyjść taniej w przeliczeniu na kilogram, więc cena od najniższej nie jest miarodajna. Klienci (którzy chcą jak najtaniej w tej samej jakości) tracą czas wyszukując i obliczając cena/kilogram, a wystarczyło by wprowadzić sortowanie po cenie za kilogram. Tak samo w kategoriach gdzie sprzedawane są sztuki/wielopaki też by mogło być cena od najniższej za sztukę.

23 Komentarze
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Parametry (z lewej) odnoszące się do wagi produktu są niewystarczające?

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere  A co w nich jest wystarczającego? Co dają te parametry oprócz nieprzemyślanego ekonomicznie zawężenia wyboru? Przecież szukam najatrakcyjniejszej oferty a nie konkretnej wagi bez względu na cenę.

Ktoś chce kupić 5 opakowań 800g to może wybrać sortowanie cena od najniższej i kupić 5 sztuk.

A co jeśli w tym samym sortowaniu jest gdzieś daleko oferta np 3x1,5kg i wychodzi taniej niż 5 sztuk 800g? To chyba lepiej kupić taniej i więcej w tej samej jakości niż drożej i mniej.

Te parametry wagowe typu "1 kg do 3 kg" są tylko dla tych co chcą sobie kupić jakieś konkretne opakowanie nie patrząc (nawet jeśli sortują po najniższej cenie) na opłacalność w stosunku do ofert z inną wagą.

Sortowanie "cena od najniższej za 1kg" to najszybszy i najlepszy sposób na przemyślane zakupy.

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Spytałem tylko, bo z reguły czym większe opakowanie czegoś, tym taniej wychodzi za jednostkę (np. kilogram).
Znając allegro, nawet jeśli zaakceptowaliby taki pomysł, to z realizacją zejdzie im przynajmniej do pierwszej połowy przyszłego roku😁

dawal50
#14 Krzewiciel#

To nie jest reguła, dzisiaj porównywałem z kalkulatorem niektóre oferty i często występowało więcej = drożej.

Czasami klienci błędnie zakładają z góry że hurtowo będzie taniej i nawet tego nie przeliczają. Ktoś może sprzedawać na zasadzie więcej = taniej jak hurtownia, a ktoś inny odwrotnie i np 1 za 12zł a 8pak za 8x12=96 to nie ustawi 96 tylko 99,99zł. Zarobi więcej, a klientów straci nieproporcjonalnie mniej (więcej się nabierze niż nie nabierze).

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@dawal50 dzięki za ten pomysł. To ciekawa koncepcja i propozycja, niestety dotyczy bardzo wąskiej grupy kategorii, w której sprzedawane są produkty na wagę. Stworzenie jej i wdrożenie w niewielkiej liczbie kategorii wymaga od nas wielu zasobów, a przynosi zdecydowanie zbyt mało korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron. Dodatkowo jeśli rzeczywiście wprowadzilibyśmy w życie takie rozwiązanie, Sprzedający musieliby obowiązkowo wpisywać cenę za kilogram, a wymagałoby dodatkowego czasu na obliczenia i tworzenie ofert. 

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  nie tylko na wagę, wielopaki występują praktycznie w każdej kategorii, a także np doładowania do telefonu np 30zł doładowania za 28,99 czyli 1zł za ~0,96zł itp więc to nie jest tak że tylko na wagę, to można zastosować w większości kategorii

mhu1012
#1 Nowicjusz#

Tabletki do zmywarek też lubią być pakowane w niestandardowych ilościach, więc nie tylko o wagę chodzi w tym pomyśle. Na Sprzedającym już jest obowiązek podawania ilości sztuk w opakowaniu lub wagi opakowania. Brakuje nam tylko kolumny z wynikiem cena/jednostkę oraz możliwości sortowania od najniższej. Mam nadzieję, że uzyskamy wsparcie i teraz bez kalkulatora będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy prawidłowego wyboru.

aggi-de
#7 Wielbiciel#

Dołączam się do sugestii. Dotyczy to wszystkich produktów które mogą występować w różnych wariantach wagowych . Nawozy, chemia do sprzątania, karma... 

sprzedawca zawsze podaje że sprzedaje np saszetkę 100 gram za 1zł, czyli 1kg produktu kosztuje 10zł inny sprzedaje 800g inny 5 kg itd co daje różną cene za jednostkę wcale nie im większe opakowanie tym taniej a wyliczanie kazdej opcji osobno jest uciążliwe.taki filtr byłby bardzo przydatny. 

Cathaway
#7 Wielbiciel#

Allegro powinno wymagać w osobnej rubryczce podania ilości sztuk produktu jeśli sprzedawane jest więcej niż 1 szt w aukcji np:

200x120x80 Pudełka tekturowe KARTONY PUDEŁKO 40szt

następnie Allegro powinno umożliwić sortowanie ofert wg rosnącej ceny jednostkowej.

Jest mega trudno wybrać jak jeden sprzedawca oferuje 40szt, inny 200szt inny jeszcze 500szt

 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

Przenalizowaliśmy Wasze argumenty bardzo dokładnie i wracam z dobrymi wieściami. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy test, w którym na liście ofert w wybranych kategoriach, oprócz ceny przedmiotu, pokazujemy cenę w przeliczeniu na odpowiednią jednostkę miary (np. litr, kilogram czy metr).

Cenę za jednostkę wyświetlamy w tej chwili na listach ofert w kilku kategoriach:

W części tych kategorii, podczas wystawiania produktu wymagamy uzupełnienia parametrów związanych z jednostkami miary i ilością sprzedawanego towaru. Cenę za jednostkę przeliczymy automatycznie. W części wspomnianych przeze mnie kategorii dodaliśmy także opcję sortowania na listach ofert: “cena za jednostkę: od najniższej”. Test potrwa przez kilka, następnych tygodni, a o jego wynikach i ewentualnych zmianach będziemy informować wkrótce.

oznacz moderatorów