anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie recenzji wg daty w ofertach łączonych

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
32
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
186
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
646
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Sortowanie recenzji wg daty w ofertach łączonych

rostov84
#9 Pomysłodawca#

W przypadku ofert łączonych (od różnych sprzedawców), gdy zaglądamy do opinii o produkcie, wyświetlane są one w kolejności wg najbardziej pomocnej. Problem w tym, że czasem najbardziej pomocna recenzja bywa dość stara i dotyczy starszej wersji produktu, która obecnie została zmieniona/ulepszona. Przydałaby się więc opcja sortowania recenzji wg daty, by móc zobaczyć te najświeższe

8 Komentarze
Sventon1
#2 Obserwator#

Witam.

Często wyszukuję różne produkty i niestety dochodzę do wniosku, że poświęcam na to zbyt czasu. Okazuje się, że często skupiam się na tym jaką ocenę zdobył dany produkt, przez osoby, które go zakupiły. Tyle, że aby do tego dotrzeć, muszę za każdym razem otwierać stronę danego produktu. Gdyby jednak istniała możliwość sortowania w/g najlepszej oceny wystawionej przez użytkowników, znalazłyby się one na samej górze listy, co znacznie ułatwiłoby moje poszukiwania. Czy to dobry pomysł, jak myślicie? Pozdrawiam czytających.

Client:44052296
#21 Demiurg#

Proponuje dodać do zakładki Opinie o produkcie możliwość ustawienia filtr żeby ułatwić wyświetlanie 

np.

 • najnowsze
 • najstarsza
 • najbardziej pomocna
 • tylko ze zdjęciami
 • w zależności od ilości gwiazdek
ROBertZP
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, mam propozycję zmiany, która bardzo by się przydała kupującym. Chcąc sprawdzić opinie o danym produkcie, nie da się uzyskać czytelnej informacji. Mam tu na myśli to, że opinie/recenzje są wyślwietlane losowo - w każdym razie takie odnoszę wrażenie. Nie widzę żadnej opcji na stronie aby można było przefiltrować opinie (jeśli jest to proszę o wskazanie). 

Podam przykład: chcę kupić orzechy u pewnego sprzedawcy, sprawdzam opinie/recenzje. Co widzę? W pierwszej kolejności widzę opinię z roku 2019. Chcę zauwazż, że jest rok 2022, więc ta opinia, w odniesieniu do konkretnego produktu spożywczego jest prawdopodobnie nieaktualna. Oczywiście istniej prawdopodobieństwo, że produkt sprzedawany pochodzi z tej samej dostawy, ale niekoniecznie. Więc pozostaje mi przeglądać pozostałe opinie. Gdyby chociaż były ułożone chronologicznie, ale nie. Również dużym minusem jest to, że zajmuje to dużo czasu przy większych zakupach.

Być może jest na to proste wyjaśnienie i ktoś zechce mi to wytłumaczyć. Jeśli nie, wnioskuję o poprawę tego błędu.

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jestem na nie. Nie ma sensu ciągnąć czegoś co i tak nie działa. Przykład chcesz sprawdzić opinie u konkretnego sprzedawcy. To ja Ci powiem ciekawostkę, te same opinie będą miały wszystkie orzechy u wszystkich sprzedawców wystawione z tym samym EAN. Dlatego to po prostu nie działa. Dopóki to nie będzie nie tylko po EANie ale też po sprzedawcach opiniowane to nie ma sensu tam zerkać. Teraz jeden sprzedaje dobre, drugi słabe, a trzeci spleśniałe i wszystkie opinie są razem. Lepiej nadal zerkać w komentarze o sprzedającym. Szczególnie te negatywne, jak widać, ze jest mało i odpowiada z sensem tzn że się stara i w razie czego kasę się odzyska. Na puste negatywy bez opisu nie ma co patrzeć, bo ludzie ostatnio dużo za błędy allegro wystawiają sprzedającym. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@rostov84 bardzo dziękuję za Twoją propozycję. Zweryfikuję jakie mamy plany jeśli chodzi o sortowanie opinii i przekażę Twoją sugestię do osób odpowiedzialnych za ten obszar. Jak tylko dostanę więcej informacji w tej sprawie, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

rostov84
#9 Pomysłodawca#

Wg podobnego schematu, jak zaproponował to @Client:44052296, działa to np. na Ceneo. Tam jest podział opinii wg:

 • najnowszej daty dodania
 • najstarszej daty dodania
 • najwyższej użyteczności
 • najniższej użyteczności
 • najwyższej oceny
 • najniższej oceny

I moim zdaniem sprawdza się to bardzo dobrze. Oczywiście dodatkowo należy też sprawdzić opinie o Sprzedawcy i czasem warto dopłacić parę złotych i kupić u tego, który ma więcej pozytywów. Wiadomo, że w przypadku produktów spożywczych, jak wspomniała @kaliszaneczka-x, każdy sprzedawca może je sprzedawać innej jakości. Ale w przypadku produktów innego rodzaju raczej trudno o takie różnice.

 

@_HolaOla_, dziękuję! 😉

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@rostov84 wracam z dobrymi wiadomościami 🙂 Sortowanie opinii jest już dostępne, więc teraz możesz uszeregować je według:

 • daty dodania,
 • liczby gwiazdek. 

Być może w przyszłości dodamy kolejne filtry, ale już zachęcam do korzystania z tych dostępnych. 

_HolaOla__0-1657027011703.png

 

rostov84
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ działa super! Dziękuję za pomoc w realizacji pomysłu. 😉

oznacz moderatorów