anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż używanych płyt winylowych

Kategorie
kupujący
kupujący 896
inne
inne 177
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
79
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedaż używanych płyt winylowych

wermi
#8 Zapaleniec#

Rynek używanych płyt winylowych rośnie bardzo szybko. Jest na Allegro już wielu wyspecjalizowanych Sprzedawców, którzy hurtem sprowadzają/kupują płyty w innych krajach UE i sprzedają je tutaj albo poprzez opcję Kup teraz czy Licytację. Problem jest taki, że część z nich nie podaje podstawowych danych pozwalających zidentyfikować album, a dodatkowo wrzuca jedno tylko zdjęcie płyty i to bardzo często zrobione niewyraźnie.

Chciałbym, aby Allegro zobowiązało Sprzedawców (dodatkowe opcje przy dodawaniu przedmiotu?) do rzetelnego przedstawiania takich płyt (tak jak to jest na znanym portalu na e...) : kraj i rok wydania, dla potwierdzenia tego -> nr labelu lub jego zdjęcie, kilka WYRAŹNYCH zdjęć pozwalających ocenić okładkę i insert (jeśli jest), a przede wszystkim ocenę stanu samej płyty poprzez przyjęte ogólnie ratingi, np. Goldmine lub własne, ale wyraźnie wyspecyfikowane, np. w zakładce "O mnie". Informacja "kilka rysek, ale gra ok" jest bezsensowna. Na dobrą sprawę nikt, kto sprzedaje jednocześnie kilkaset płyt, nie jest w stanie ich przesłuchać. Brak tych danych danych powoduje, że płyty używane kupuje się trochę w ciemno.

1 Komentarz
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@wermi bardzo dziękuję za Twoją propozycję i oczywiście rozumiem Twoje wątpliwości związane z tą kategorią, ale w tej chwili w całym serwisie mamy wystawionych ponad 200 milionów ofert. Gdybyśmy ustalili takie wymogi dla jednej, konkretnej kategorii ktoś musiałby sprawdzać, czy te bardzo szczegółowe zasady są przestrzegane, a my nie mamy takich możliwości. Działa u nas natomiast dedykowany zespół, który sprawdza zgodność ofert z regulaminem, dlatego jeśli trafisz na ofertę, która według Ciebie łamie nasze zasady, możesz zgłosić ją poprzez przycisk "zgłoś naruszenie zasad", który jest dostępny na dole strony. 

oznacz moderatorów