anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestia poprawki do regulaminu w sprawie opisu ofert

Kategorie
kupujący
kupujący 896
inne
inne 177
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
76
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sugestia poprawki do regulaminu w sprawie opisu ofert

ijido
#8 Zapaleniec#

Allegro z uwagi na to co wyprawia się na portalu, mam pilną do wdrożenia poprawkę do regulaminu i zasad opisów ofert.

A mianowicie chodzi o artykuły uszkodzone, niesprawne, używane i inne daleko odbiegające od nowych a wystawiane przez handlarzy specjalizujących się w sprzedaży takich rzeczy kupowanych ze zwrotów paletami a potem wystawianych na allegro.

Problem jest społeczny bo cała branża jest zarażona. A rozwiązanie oczyszczające proste. 

Chodzi oto, że mamy towar rozwalony, niesprawny czy ugnojonyjony zużycia. A opis aukcji: pierwsze zdjęcie przedmiotu lub kilka prosto z katalogu producenta. Potem kilka stron przewijania skopiowanych opisów zalet przedmiotu nowego. A następnie gdzieś tam lakonicznie wklejone: uszkodzony, urwane to urwane tamto, nie kręci, nie świeci. A w kategorii wybrane: używany.

I tu potrzeba zmian.

1- pierwsze zdjęcie produktu ma przedstawiać faktyczną rzecz, rzeczywiste zdjęcie oferowanego produktu w stanie w jakim jest do sprzedaży.

2- pierwsze zdania opisu mają opisywać stan faktyczny sprzedawanej rzeczy. Sprawny/uszkodzony itp. Nawet jeśli w kategorii da się wybrać: stan uszkodzone.

Proste? Nie? 

Rozwiązanie oszczędziło by masę czasu poświęcanego przez pracowników allegro i kupujących na rozwiązywanie dyskusji czy innych problemów. A uczciwym sprzedawcom nie sprawiło by żadnego problemu.

Przejżystość. To powinno być hasło nowej kampanii w Allegro. 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

6 Komentarze
serwis-texas
#20 Guru#

@ijido 

A zaproponujesz jak Allegro miało by to weryfikować?

ijido
#8 Zapaleniec#

Tu nawet nie chodzi o weryfikację a łatwą egzekfowalność zgłoszenia takiej oferty. Zanim się zacznie licytować.

All samo jak oferty niezgodne z regulaminem. Czysto i prosto. 

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ijido Samo zgłoszenie nie oznacza, że oferta jest zła. Ktoś musi to zweryfikować. Wg. Ciebie samo zgłoszenie powinno eliminować ofertę? Bez weryfikacji jest to pole do nadużyć. A opis oferty należy do sprzedawcy. Jeżeli jest zgodny z prawdą, to nieważne w jakiej kolejności jest opis. Po prostu wystarczy dokładnie przeczytać.

ijido
#8 Zapaleniec#

Może i tak. Ale mamy ofertę: Promiennik.

Stan : nowy

W opisie: powystawowy

Napisane, że sprawny itp bzdety. Po drodze mega opis producenta jakie to nie cudowne urządzenie.

A na dole gdzieś tam dorzucona linijka - zbity żarnik.

I tu jest dopiero pokaz nadużyć.

Gdzie w takim sprzęcie takie uszkodzenie stanowi całkowitą niesprawność sprzętu. Tu nie ma co działać. Bo to jest jedyna włączająca i działającą część. No chyba, że ktoś uznaje, że to iż da się wsadzić wtyczkę to gniazdka to już szt włączenie bo i się cuda słyszałem.

Poprawka w regulaminie zobliguje wystawców ofert do rzetelności. Zwłaszcza obrazem i początkiem opisu. Bo po co opis super nowego sprzętu skoro sprzedawany egzemplarz nie oferuje opisanej funkcjonalności. I nigdy nie będzie. Chyba, że wymienimy części które często przekraczają wartość sprzętu.

Zasłanianie się tym, że ktoś to musi zweryfikować to jakby mówić, że aktualnie nie ma obostrzeń i nikt nie weryfikuje nic. 

Ziolko39
#21 Demiurg#

Wszystko jest fajnie, tylko nie da się wszystkiego wcisnąć w regułki. Bo za chwilę ktoś zgłosi pomysł, że wystawiac można tylko od 9 do 12, a kupować 12-14. Zablokować dostęp do Allegro po 22, bo trzeba "iść spać, żeby można było rano wstać" ITD.

Im więcej nakazów i zakazów tym gorzej. To jest moje prywatne zdanie.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@ijido Cześć, dzięki za wiadomość. Za opis jest odpowiedzialny sprzedający i nie planujemy w najbliższy czasie wprowadzania zmian w załączniku nr 2 do Regulaminu. Nie mamy narzędzi, aby móc zweryfikować, czy opis stanu przedmiotu znajduje się na początku, czy na końcu opisu oferty.

Jeśli ktoś sprzedaje produkt uszkodzony, a oznacza go jako używany, to jest to niezgodne z Regulaminem Allegro i jak najbardziej można nam ją zgłosić - zweryfikujemy sytuację i podejmiemy odpowiednie działania w razie potrzeby. 

oznacz moderatorów