anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SUGESTIA - Usprawnienia dla kupujących na Allegro na firmę zarejestrowaną w EU.

Kategorie
kupujący
kupujący 918
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
118
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

SUGESTIA - Usprawnienia dla kupujących na Allegro na firmę zarejestrowaną w EU.

cudownezakupy_pl
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. Zwracam się z sugestią do Allegro odnośnie usprawnienia systemu zakupów dla firm zamawiających na Allegro, będących zarejestrowanym płatnikiem VAT w EU.

Sytuacja sprzed kilku dni. Klient chcący dokonać zakupu z zerowym podatkiem VAT na firmę zarejestrowaną w Niemczech nie miał możliwości dokonania takiego zakupu bez wcześniejszego kontaktu z nami. Okazuje się, że jest to możliwe, ale trzeba się nakombinować. Pytałem pracownika Allegro o to, ale odpisuje mi średnio raz na 24h i na tę chwilę wygląda to tak, że trzeba wystawić aukcję z interesującym Klienta produktem, potem zedytować stawkę VAT do 0% i podać Klientowi numer aukcji. Takie rozwiązanie jednak niesie pewne niedogodności:

- każdy użytkownik allegro może dokonać zakupu na takiej aukcji
- wysyłka do EU w ramach oferty na wysyłki Allegro nie ma wyzerowanego vatu, więc kupujący chcąc nie chcąc musi zapłacić pełną kwotę z VAT.

Pierwszą kwestię można ogarnąć poprzez wystawienie np jednej sztuki na danej aukcji oraz umówienie się np na telefonie z Klientem aby od razu kupił towar i aukcja się zamknie. Tylko po co takie kombinacje na tak dużym i poważnym portalu?

Druga kwestia jest bardziej skomplikowana i tutaj sugestia do Allegro aby usprawnili cały system. Np przy zakładaniu konta firma, kontrahent mógłby zaznaczyć w specjalnym polu, że jest płatnikiem VAT EU,  a sprzedający mieliby specjalną opcję przy wystawianiu przedmiotów - wysyłka towaru do EU z 0% dla zarejestrowanych podmiotów. Wówczas taki kupujący miałby taką opcje przy zakupie dokonać zakupu z zerowym VATem i wysyłki do EU na specjalnych warunkach wysyłek Allegro także z wyzerowanym Vatem na wysyłkę.

Jeżeli ktoś to na tę chwilę ogarnął lepiej to proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam serdecznie

2 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@cudownezakupy_pl dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją propozycją i perspektywą, ale będę wdzięczna za informację, ile takich zamówień miałeś w skali np. tego roku? 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od autora pomysłu i nie mamy w planach dodania takiej opcji w najbliższej przyszłości, więc pomysł zamykam. 

oznacz moderatorów