anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Synchronizacja logowania i wylogowania na Allegro Lokalnie z Allegro

Kategorie
Kupujący
Kupujący 298
Inne
Inne 77
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
71
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
94
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
55
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
266
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
174

Synchronizacja logowania i wylogowania na Allegro Lokalnie z Allegro

wiestrybek
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Zgłaszam konieczność usunięcia wady systemu wylogowania z Allegro Lokalnie. Wada polega na tym, że po zalogowaniu na Allegro Lokalnie loginem i hasłem do logowania na Allegro, a następnie wylogowaniu z Allegro Lokalnie, jest się aktywnie zalogowany na Allegro, chociaż wcale nie otwierano strony Allegro i się wcześniej na niej nie logowano. Kilka razy przekonałem się, że taka sytuacja zawsze się powtarza. Reasumując, po wylogowaniu z Allegro Lokalnie trzeba otworzyć stronę Allegro gdzie widać swoje aktywne zalogowanie, przejść do menu swego konta na Allegro i zlecić wylogowanie.
Moim zdaniem logowanie do Allegro Lokalnie nie powinno powodować ukrytego jednoczesnego logowania na Allegro, a tym bardziej nie powinno wylogowywać z Allegro Lokalnie bez jednoczesnego wylogowania z Allegro.
Proszę o odpowiedź na mój e-mail: [edycja]

3 Komentarze
Aga_621
#7 Wielbiciel#

To samo jest z Allegro Gadane. Po wylogowaniu z AG nadal jesteśmy zalogowani do Allegro.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Bardzo dziękuję @wiestrybek za Twoją propozycję, ale wyjaśnij proszę, co takie rozwiązanie miałoby na celu? Allegro i Allegro Lokalnie to dwie oddzielne platformy i jeśli mamy wprowadzić takie rozwiązanie będę wdzięczna za uzasadnienie, dlaczego? 

wiestrybek
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za zainteresowanie.

Myślałem, że konieczność rozwiązania problemu jest oczywista. Chodzi o bezpieczeństwo danych użytkowników Allegro. Po wylogowaniu z Allegro Lokalnie lub jak zauważył ktoś inny Allegro Gadane, nie powinno się być zalogowanym bez własnego udziału i bez ostrzeżenia do jak Pan zauważył do oddzielnej platformy Allegro. Przykład hipotetyczny zagrożenia:

Po wylogowaniu z Allegro Lokalnie odchodzę od laptopa, a po jakimś czasie pracuje na nim inny użytkownik na wspólnym koncie tego laptopa. Załóżmy, że otworzy stronę Allegro i zauważy, że ktoś jest na nim zalogowany. Przecież system Allegro bez mojej wiedzy i zgody umożliwia innej osobie przeglądanie całego megoi profilu, w tym wrażliwych danych osobowych, adresu, rachunków, zakupów  itd. które Allegro ma obowiązek chronić.

Moim zdaniem, tą sprawą powinien się zająć Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Państwa organizacji, skoro tak oczywistą sprawę trzeba dodatkowo uzasadniać.

Oczekuję na niezwłoczną reakcję i konstruktywne działania naprawcze.

 

oznacz moderatorów