Postów już wiele na ten temat i próśb by zmienić system oceniania ponieważ jest nadużywany przez kupujących i BARDZO niesprawiedliwy dla sprzedających. Ale prośby sa ignorowane. Skupię się więc na dwóch kwestiach które może nie są najważniejsze ale może chociaż to ktoś zmieni.
-Zmniejszenie czasu na wystawienie oceny. Obecnie kupujący ma na to 3 miesiące. Powinien być góra miesiąc. Zbyt długi czas daje możliwośc po pierwsze pomyłki co już nie raz się zdarzało, dwa część już dobrze nie pamięta przebiegu konkretnej transakcji i daje niesłuszną ocenę, tym którzy dają niezasłużone oceny też się czasem przypomina po 2 miesiącach a przynajmniej byłby większy odsiew niesłusznych ocen i sprzedawcy czuli by się spokojniej po miesiącu.
-Zaprzestanie wysyłania przypomnien o wystawieniu oceny. Ci co mają wystawić pozytywa i tak to zrobią a takie przypominanie uruchamia moim zdaniem tylko tych roszczeniowych pieniaczy którzy tylko znowu się nakręcają i chcą jedynie zrobić na złość negatywem. Dodatkowo ludzie ogólnie nie lubią natrętnych maili przypominających a część myśli że to sprzedawca ich tym spamuje i część tylko się zirytuje i to też nie wpłynie na pozytywne oceny.