anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tabela prowizji do pobrania w plikach CSV

Kategorie
kupujący
kupujący 915
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
114
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Tabela prowizji do pobrania w plikach CSV

cyfrowe-pl
#8 Zapaleniec#

Ręczne przeglądanie kalkulatora opłat Allegro w celu weryfikacji aktualnych stawek prowizji jest nużące i nieproduktywne, zwłaszcza gdy robi się to ręcznie. Na dodatek podkategorie potrafią mieć diametralnie różną opłatę od kategorii głównej, co utrudnia automatyczne liczenie kosztów.

Konieczne jest regularne monitorowanie czy coś się nie zmieniło.

Przydała by się możliwość pobrania tabeli opłat (podstawowych oraz ofert promowanych) we wszystkich kategoriach oraz podkategoriach obowiązująca w danej chwili. Dobrze by było gdyby łącze było stałe i pozwalało na cykliczne wywoływanie pobierania.

4 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@cyfrowe-pl Cześć. Bardzo Ci dziękuję za Twój pomysł! Nie planujemy wprowadzenia tabeli prowizji do pobrania. Plik CSV jest wersją edytowalną i ze względów prawnych nie możemy go opublikować. Informacje o opłatach znajdziesz w Załączniku numer 4 do Regulaminu Allegro: https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4 

cyfrowe-pl
#8 Zapaleniec#

Nie podoba mi się, że odrzuciła Pani pomysł, który inni Allegrowicze mogliby przegłosować jako wart realizacji.

Jeśli nieedytowalny dokument jest wymogiem prawnym, nie widzę przeszkód abyście publikowali listę w nieedytowalnej części informacyjnej regulaminu ORAZ w formie pliku wspomagającego sprzedającym liczenie kosztów operowania na waszej platformie. 

Dość regularnie zmieniacie strukturę drzewa kategorii, niektóre podkategorie zyskują także znacząco odmienne warunki niż kategoria główna, do tego automatycznie przerzucacie wybrane oferty między kategoriami. Co za tym idzie - brakuje nam narzędzia wspomagającego liczenie marginesu na dodatkowe promowania ofert. 

Proszę mi wierzyć - zestawienie kosztów post factum i ręczne klikanie produktów w kalkulatorze nie wchodzi w grę przy bazie kilkunastu tysięcy produktów. Będę wdzięczny za przekazanie takiego zapotrzebowania do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam,

T. Marzec

Uzdrowisko_2010
#8 Zapaleniec#

Czyli każdy ma sobie wyklepywać w kalkulatorze koszt prowizji? Nie ma na prawde mozliwosci stworzenia zwyklej tabeli kosztu prowizji do ofert? To jest mega utrudnienie.

Vest_Pol
#7 Wielbiciel#

Właśnie skończyłem przeglądać tabelę prowizji w regulaminie i znalezienie czegokolwiek jest upierdliwe. Korzystanie z kalkulatora również. Popieram propozycję cyfrowe-pl

oznacz moderatorów