anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ukrycie "ofert sponsorowanych, które mogą Cię zainteresować"

Kategorie
kupujący
kupujący 622
inne
inne 134
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
60
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
177
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
78
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
633
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
362

Ukrycie "ofert sponsorowanych, które mogą Cię zainteresować"

Majster_od_Tapet
#8 Zapaleniec#

Przydałaby się opcja ukrycia sekcji "Oferty sponsorowane, które mogą Cię zainteresować", wyświetlana na stronie aukcji. Dlaczego? Otóż lista tych ofert interferuje z funkcją szukania (w Windowsie: Ctrl+f). Funkcja znajduje poszukiwaną frazę w tytułach sugerowanych ofert i utrudnia znalezienie jej we właśnie oglądanej aukcji. Załączam przykład na zdjęciu - próba wyszukania funkcji regulacji w ofercie wymagania przeklikania przez 5 wyników nieodnoszących się do niej (czasem jest to kilkadziesiąt bezużytecznych wyników).Rozumiem, że sprzedawcy płacący za promowanie aukcji oczekują konkretnych efektów w wyświetlaniu ich ofert. Być może dałoby się wprowadzić funkcję wyłączenia paska ofert sponsorowanych tylko jednorazowo w konkretnej aukcji (nie globalnie na całym koncie użytkownika, oczywiście), bez naruszania idei i sensu płatnego promowania ofert.

Pozdrawiam

15 Komentarze
maxr01
#17 Koryfeusz#

To raczej niemożliwe. Sprzedający płacą za to pieniądze. Duże....

Ja miałbym np. takie życzenia:

- funkcja wyłączenia z ofert wyszukiwarki sprzedających wystawiających ponad 5 tys. aukcji - oni powodują tylko zaśmiecanie wyszukiwarki i utrudnianie kupującym dostęp do innych ofert - niestety, to jest niemożliwe - Allegro bardziej dba o statystyki niż o prawidłową prezentację ofert.

- wyświetlanie ofert w/g wskazanych kryteriów - np. cena od "najniższej" - niestety - wyszukiwanie w/g tego parametru jest ciągle manipulowane przez Allegro. W pierwszej kolejności są wyświetlane oferty sprzedawców, którym Allegro przyznaje "wirtualne" punkty, a potem jest lista tych, którzy mają tych punktów mniej. To jest oszukiwanie kupujących i sprzedających. To samo dotyczy wyszukiwań pod względem "ilości ofert".

Czy kiedyś kupujący będą mogli liczyć wyświetlanie wyników wyszukiwań według wskazanych kryteriów?

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Bardzo dziękujemy @Majster_od_Tapet, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem, ale w najbliższym czasie na pewno nie zrealizujemy Twojej propozycji. Obszar, o którym wspominasz to jedno z miejsc reklamowych dla Sprzedających na naszej platformie i nie zamierzamy z niego zrezygnować. 

To co mogę Ci zaproponować z naszej strony w tym konkretnym przykładzie to dodanie filtra "regulacja" w tej podkategorii. Skonsultuję tę kwestię z zespołem odpowiedzialnym za ten obszar i wrócę tutaj ze szczegółami, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Majster_od_Tapet wracam z dobrymi informacjami. W kategoriach: 

  • Allegro - Elektronika - Komputery - Akcesoria (Laptop, PC) - Podstawki chłodzące
  • Allegro- Elektronika - Komputery - Akcesoria (Laptop, PC) - Stoliki pod laptopa 

dodaliśmy już parametr Kąt nachylenia. Gdy tylko właściwa liczba ofert będzie miała uzupełnioną tę wartość, taki sam filtr będzie dostępny dla Kupujących. 

entus88
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich serdecznie.

Casami zdarza mi się sprzedawać na Allegro i - tak jak wielu innych sprzedawców - razi mnie odsyłanie kupującego z moich ofert do ofert innych sprzedających. Wiem, że klamka już zapadła i nie wywalczymy usunięcia tego nieszczęsnego okienka ale może da się ustanowić jakieś rekompensaty dla poszkodowanych sprzedawców?
Np jeśli klient odwiedzi naszą ofertę i potem kliknie w odsyłacz do innej oferty, w której dokona zakupu to odstaniemy symboliczne np 20% wysokości prowizji, którą pobrało Allegro z transakcji?

Podejrzewam, że to bardziej marzenie, niż pomysł ale co tam - warto spróbować 🙂

pozdrawiam

Marc_Oz
#11 Animator#

Jako kupujący bardzo sobie chwalę podpowiedź z produktem w niższej cenie. Niestety, nie działa to tak jak powinno, ponieważ już kilka razy zdarzyło mi się odkryć ten sam produkt w jeszcze niższej cenie lub w niższej cenie zupełnie inny produkt (marka się zgadza, model - nie). Bywa, że ta sama rzecz u jednego kosztuje 42 złote, u innego 69 złotych, a u trzeciego 111 złotych i cena nie zawsze zależy od dodatków i gratisów. Zauważam, iż sprzedający często "majstrują" przy opisach produktu. Czasami pod opis starego produktu wstawiają inny produkt. Zdarza się, że wcale nie najtańszy produkt niesłusznie wabi "super ceną". Moim zdaniem nie sprawdzi się pomysł z "odszkodowaniem" dla "pokrzywdzonego sprzedawcy", a wręcz wymusi kolejne cwaniactwa handlarzy. Jestem na Allegro od dawna więc coraz łatwiej idzie mi odróżnianie handlowców od handlarzy.

RED
#19 Nestor#

bzdura

cena nie gra istotnej roli - liczy się kto sprzedaje i jak sprzedaje

konta krzak, produkty, które "spadły zz tira", lewy import, z luki vatowskiej, trochę używane czy na fakturę vat marża

to nie jest synonim udanego zakupu

@Marc_Oz jak nazwać serwis, który odeśle Cię do takiej oferty? i co z tego, że później odda Ci pieniądze z pok?

Marc_Oz
#11 Animator#

jeśli ktoś tu twierdzi, że cena nie gra istotnej roli, to musi być ... sprzedawca 😆

Ziolko39
#19 Nestor#

@Marc_Oz Cena może grać istotną rolę jak się różni o 50 zł czy 100 zł, albo przy droższych przedmiotach o 300-1000 zł. Ale czasami te różnice w cenie są rzędu 2 - 5 zł. To co i tak wybierasz najniższą bez patrzenia na opinie "o sprzedającym"

Cena powinna być 50% podejmowania decyzji > pozostałe 50% to inne czynniki.

Marc_Oz
#11 Animator#

Zgoda. Przy minimalnych różnicach złotówkowych oceniam głównie ofertę - czy specjalistyczna, czy "sznurek, mydło i powidło" oraz rodzaj dostawy (niektórzy kurierzy zawodzą). Chodziło mi o to, że bywają oferty różniące się ceną wyraźnie. Tak kupuję ostatnią sztukę, tak kupuję sprzęt z likwidacji działalności, tak kupuję na licytacji, itd. itp. Dlatego cena gra istotną rolę, bo jako tylko jeden z wielu elementów transakcji najczęściej ma najwyższą wagę. Oczywiście, mowa jest o moim przypadku i przypadkach osób, którym zakupy też robię. Jeśli ktoś lubi szastać kasą, bo wydaje mu się, że stać go na wszystko, to niech sobie szasta. Nie bronię tego nikomu 🤗

RED
#19 Nestor#

@Marc_Oz a przepisy polskie znasz? wiesz kto to paser? kto płaci nie uiszczony podatek vat cło?

kto odpowiada za sprawdzenie kontrahenta?

jeszcze niedawno jednym z największych sprzedawców smartfonów na allegro była firma, która nie wystawiała faktur vat

czy wiesz dlaczego część większych firm handlujących elektroniką ma dopisek "w upadłosci czy w restrukturyzacji"?

 

oznacz moderatorów