anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysylka za Granice

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
33
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
185
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
645
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Wysylka za Granice

Client:102126665
#2 Obserwator#

Jestem chetnie kupujacym na Allegro ,ale nie zawsze moge kupic co mi sie podo poniewaz wiekszosc sprzedajacych nie wysyla produktow za granice  dlago  jestem  za wprowadzenie obowiazku wysylki za granice  przynajmniej do UE. Nie wiem w czym tkwi problem ,ze wielu sprzedajacych nie chce wysylac za granice przeciez za przesylke placi kupujacy ,a dzis jest  siec  kurierska  super rozwinieta ,wiec w czym jest problem .Bardzo prosze o zajecie sie moja prosba .Napewno Allegro zyska dzieki temu wielu nowych klientow a sprzedajacy beda mogli  wiecej sprzedac. Pozdrawiam.

5 Komentarze
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A problem tkwi między innymi w tym, że od kosztów dostawy płacimy prowizję. Za książki używane płacę skromne 15 %. Oblicz więc sobie ile musiałabym zabulić gdy wysyłka kosztuje na przykład 40 zł. No chyba że Allegro wprowadzi obowiązek pokrywania kosztów prowizji przez kupującego z zagranicy to wtedy też jestem za 😂

pinsplash
#21 Demiurg#

Przykład : Przedmiot za 20 PLN , marża to 6PLN, allegro zabiera z prowizji np 10%, zostaje 4 PLN i teraz trzeba zapłacić prowizję od wysyłki. Jeżeli wysyłka kosztuje np 50, to prowizja allegro to 5 PLN. Czyli sprzedający jest na -1PLN. Dziękuję.

Halfrunt
#16 Inspirator#

Kolejny przykład z rozkapryszonymi klientami polskiego pochodzenia za granicą, którzy kupują i jak im nie spasuje, (bo dostał produkt w dniu, w którym akurat ma muchy w nosie), to go zwraca, odstępując od umowy.

Taki klient nie ma żadnych kosztów. Sprzedawca, zgodnie z prawem, musi zwrócić również koszt dostawy do klienta i często powrotny, bo gdy okazuje się że Szanowny klyent, musi zapłacić za zwrot - to wpada w ściekłość i nagle znajduje kilka absurdalnych powodów niezgodności z ofertą, by zrobić z tego reklamację odsyłając na koszt sprzedającego. A allegro tylko po jednej stronie się opowie. 

To nie jest tak, że sprzedawca ma problem z wysyłką za granicę, zdecydowana ich większość to już przerabiała i przećwiczyła, to były kosztowne lekcje.

Firma której nazwy nie można tu wymieniać: Amązón zabiega o sprzedawców z Polski od ponad roku i jak na razie z mizernym skutkiem, a powód prosty, tam jest warunek, że sprzedawca ma zapewnić kupującemu darmowy zwrot z całego świata.

Żadne Allegro, żadnego Sprzedawcy nie zmusi do wysyłek za granicę, bo ci potrafią liczyć, a klient tego nie rozumie i często nie potrafi liczyć, a nawet czytać - dlatego nie jest Sprzedawcą tylko konsumentem.

 

 

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedałem kiedyś książkę z wysyłką do USA za 40 zł to przy jej wadze ponad 2 kg. koszt wysyłki poleconej wyszedł wtedy ok.120 zł co daje o wiele więcej zysku z prowizji od wysyłki jak za samą książkę .

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Client:102126665 bardzo dziękuję za Twoją opinię. Tak jak już informowaliśmy na Allegro Gadane, od 22 lutego 2022 r. kupujący i sprzedający mogą korzystać ze strony Allegro przetłumaczonej na język angielski. Od tego dnia również kupujący mogą zamawiać towary na Allegro do 24 krajów Unii Europejskiej (oprócz Malty i Cypru) i opłacać je w euro poprzez system PayPal lub kartę płatniczą. Metodą dostawy przypisaną do wszystkich, międzynarodowych przesyłek jest kurier DPD. To dobra wiadomość dla Ciebie, bo dzięki temu możesz zamawiać od większej liczby sprzedających na Allegro, ale my jako platforma nie możemy nałożyć obowiązku sprzedażdy za granicę dla wszystkich. To wyłącznie do sprzedającego należy decyzja, czy w swoich ofertach udostępnia wysyłkę zagranicę, czy też nie. Na pewno ze swojej strony jako serwis będziemy natmiast mocno wspierać wśród sprzedających wysyłkę do innych krajów niż Polska. 

oznacz moderatorów