anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umożliwienie pobrania załączników dodanych w dyskusji

Kategorie
kupujący
kupujący 754
inne
inne 154
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
23
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
96
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
217
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
95
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
790
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
423

Umożliwienie pobrania załączników dodanych w dyskusji

K_Roman
#7 Wielbiciel#

Sytuacja:

Poprosiłem w dyskusji sprzedającego, o przesłanie instrukcji obsługi. Sprzedawca załączył plik PDF w dyskusji zgodnie z moją prośbą. Nie mogę pobrać pliku, gdyż jest zabezpieczony javascriptem, otwiera się tylko denna przeglądarka plików allegro, z której notabene również nie można ani pobrać pliku ani go wydrukować.

W moim przypadku jest to instrukcja obsługi, ale równie dobrze mogła by być to zapomniana przez sprzedającego FV, którą to chciałbym wydrukować i dostarczyć księgowej, a nie mogę. Ktoś powie, przecież można przesłać emailem. Chcę mieć dowód spełnienia lub nie moich żądań, by w skrajnej sytuacji mieć podkładkę do wystawienia negatywa, poza tym korespondencja przez dyskusję musi być kompletna. Nie ma tu możliwości, że ktoś coś przesyła za plecami lub nieoficjalnymi kanałami - pełna dokumentacja musi być.

Podsumowanie:

Wnoszę o umożliwienie pobrania na dysk plików załączników dodanych w dyskusji

4 Komentarze
kostas11
#21 Demiurg#
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ech... szkoda, że Allegro nawet nie pozwala pobrać załącznika, tylko daje jakiś śmieszny podgląd PDFa przerobionego na miniaturkę obrazka.

Spróbuję zrobić mały skrót z linku od @kostas11 bez użycia narzędzi deweloperskich przeglądarki

  1. Wchodzimy w dyskusję, która zawiera załącznik
  2. W pasku adresu, gdzie mamy link do dyskusji, widzimy jej identyfikator (ciąg znaków rozdzielony myślnikami: UUID4, przykładowo 95a1009c-613f-4c53-8e0a-c72cc98ac4dd - zmyślony oczywiście)
  3. Kopiujemy identyfikator z linku do dyskusji i wklejamy go w ten link, zastępując "WKLEJ_ID" : https://allegro.pl/mediation/disputes/WKLEJ_ID/details
  4. Otworzy się cały obiekt dyskusji (uwaga, musimy być zalogowani na konto powiązane z dyskusją), na stronie wciskamy CTRL+F i szukamy fileName. Zaraz obok po lewej będzie identyfikator załącznika (zakładając oczywiście, że w dyskusji jest załącznik)
  5. DarkStoorM_0-1613685654827.png

     

  6. Kopiujemy ten identyfikator i wklejamy go w drugi link, podobnie jak powyżej: https://allegro.pl/mediation/attachments/WKLEJ_ID_ZALACZNIKA

Po wszystkim otworzy się prawidłowy załącznik, który możemy zapisać

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM dzięki, wrzuć to jako post z tytułem "Poradnik - Jak pobrać załącznik z centrum wiadomości"

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Cześć @K_Roman, dziękuję za ten pomysł, ale w tym wątku informowałam już, że nie planujemy takich zmian. System Dyskusji nie przewiduje możliwości pobierania załączników, bo nie został stworzony do przesyłania materiałów między stronami transakcji. 

 

W opisanej przez Ciebie sytacji, najlepiej będzie jeśli poprosisz Sprzedającego o przesłanie oryginału mailem. Wówczas będziesz mógł pobrać fakturę ze swojej skrzynki pocztowej lub przez Centrum Wiadomości. 

oznacz moderatorów