anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop sprzedającego na Allegro Lokalnie

Kategorie
kupujący
kupujący 521
inne
inne 104
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
0
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
86
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
157
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
70
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
463
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
262

Urlop sprzedającego na Allegro Lokalnie

91sumar
#9 Pomysłodawca#

Proszę o stworzenie opcji podobniej jak w zwykłym Allegro, gdzie sprzedający może wpisać informację o planowanym urlopie. Będzie to oznaczać, że przesyłki nie będą wysyłane lub ich nadanie może trwać dłużej niż zwykle.

Stosowna adnotacja powinna być wyświetlana potencjalnym kupującym w górnej części ogłoszenia.

Dzięki temu możemy uniknąć zapytań ze strony sprzedającego pt. "dlaczego towar nie został jeszcze wysłany?". Jest to bardzo ważna opcja w przypadku ogłoszeń z opcją "Kup teraz". Sprzedający nie musiałby edytować każdego ogłoszenia, aby wpisać stosowną informację o wydłużonym czasie wysyłki lub nie musiałby zakańczać ogłoszeń a potem ich wznawiać po powrocie z urlopu.

3 Komentarze
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@91sumar bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale z uwagi na to, że Allegro Lokalnie powstało z myślą o prywatnych Sprzedających, którzy nie zajmują się sprzedażą profesjonalnie, a jedynie okazjonalnie, nie mamy w najbliższym czasie w planach udostępnienia takiej opcji. 

vonNogay
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Dla prywatnych sprzedających, którzy nie zajmują się sprzedażą profesjonalnie ta opcja jest jeszcze bardziej potrzebna niż dla sprzedawców profesjonalnych. Sprzedawca nieprofesjonalny często wyjeżdża na tydzień albo dwa na urlop i w przeciwieństwie do sprzedawcy profesjonalnego, nikt nie zajmuje się jego sprzedażą w tym czasie. Jak powiadomić potencjalnych klientów, że podczas tych 2 tygodni towar nie zostanie wysłany, bo wyjechałem na wakacje?  Na allegro lokalnie nie można szybko zakończyć wszystkich ogłoszeń (jak na zwykłym allegro) ani dodać do wszystkich ogłoszeń informacji o urlopie. Wyjeżdżałem ostatnio na 10 dni i miałem taki problem.

91sumar
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Szkoda, że odrzucacie ten pomysł. Jak widać po komentarzu @vonNogay nie jestem jedyną osobą, której zależy na takiej funkcjonalności. Aktualnie mam wystawionych kilkadziesiąt książek i wyjechałem w delegację, a co za tym idzie nie mam możliwości wysyłki przedmiotów. Aby być uczciwym wobec kupujących musiałem edytować wszystkie ogłoszenia i wpisać odpowiednią adnotację co było bardzo czasochłonne. Oczywiście mógłbym tego nie robić i dać znać kującemu dopiero po zakupie. Jeżeli kupującemu zależałoby na czasie to żadna ze stron nie ma możliwości anulowania zamówienia.

Uważam, że jeżeli nie pojawi się funkcjonalność urlopu to niezbędnym jest wprowadzenia opcji potwierdzenia zamówienia przez sprzedającego i/lub anulowania przez kupującego. Temat był poruszany tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/anulowanie-zakupu-allegro-lo...

oznacz moderatorów