anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usługa dodatkowa do samodzielnego skonfigurowania

Kategorie
kupujący
kupujący 875
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
33
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Usługa dodatkowa do samodzielnego skonfigurowania

Sibrien
#8 Zapaleniec#

Macie sztywnie ustawione do wyboru, tak naprawdę 3 opcje usługi dodatkowej; zapakowanie na prezent, montaż (nakierowany jak rozumiem na sprzęt agd i meble) i wniesienie (tychże mebli), plus parę wariacji tych dwu ostatnich. Uważam że to za mało.

Chciałabym mieć opcję dodatkową dla swojego produktu (biżuteria) w rodzaju „dodaj rzemyk/łańcuszek” czy „dodaj kółko do kluczy”. W opisie oferty mówię, że istnieje możliwość zamówienia danej rzeczy, powiedzmy metalowej zawieszki, w zestawie z rzemykiem, ale aukcja dotyczy towaru bez tego rzemyka – a przecież ten dodatkowy element nie będzie za darmo. Obecnie kombinuję pisząc, aby wybrano „zapakuj na prezent” i napisano mi w komentarzu, że chodzi o dodanie łańcuszka, ale to po prostu dziadowanie, a nie profesjonalna sprzedaż. To jest nieczytelne. Pomijam już problem, że gdyby ktoś chciał i łańcuszek i zapakowanie na prezent, to cena usługi uwzględnia koszt tylko jednej z nich i na drugiej jestem wtedy stratna.

Powinna być opcja samodzielnej konfiguracji dodatkowo płatnej opcji dodatkowej (w tym nazwanie jej unikatową nazwą widoczną także dla klienta). Na pewno znalazło by się więcej takich usług niż tylko te 3 które oferujecie i nawet więcej niż ta "dodaj dodatkowy element" która jest mi potrzebna.


PS: Próbowałam wykorzystać opcje "montaż" ale  wymaga ona skorelowania z opcjami dostawy, gdzie nie ma do wyboru tych opcji, które oferuję w ofertach gdzie jest mi to potrzebne (nie jest to zaskakujące, skoro montaż dedykowany jest dla mebli, a nie dla dodawania rzemyków do wisiorków - mebli się listami nie wysyła).
PS2: Nie, nie uważam za rozwiązanie wystawiania dwa razy tej samej oferty, jednej z rzemykiem a drugiej bez. I nie, wystawianie tylko z rzemykiem też nie jest wyjściem, bo lepiej mi się w tych konkretnych ofertach opłaca dodawać go tylko gdy ktoś go faktycznie potrzebuje. Sprzedawanie tylko bez niego to z kolei odbieranie klientowi atrakcyjnej opcji. Więc nadal potrzebuję dostosowanej usługi dodatkowej, skoro i tak istnieją one na allegro.

3 Komentarze
Kamil07125
#8 Zapaleniec#

przy elektronice też by się przydały dodatkowe opcje, własnie montażu, ponieważ można kupić jakiś układ do samodzielnego zlutowania i chciałbym mieć też możliwość zlutowania dla klienta, jeśli nie ma sprzętu do tego

ZibiK30
#18 Luminarz#

Można utworzyć osobno usługę i ją dołożyć do oferty jako kup w zestawie

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Sibrien dziękujemy za tę propozycję i rzeczową argumentację 🙂 Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla przykładu, który podałaś, będzie połączenie ofert w zestawy. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w tym artukule, więc gorąco polecam. Dzięki połączeniu Twoich ofert, np. rzemyka oraz zawieszki będziesz mogła zaproponować swoim klientom również atrakcyjne rabaty na Twoje wyroby, więc jest to opcja godna rozważenia. 

oznacz moderatorów