anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie wskazania najtańszych ofert.

Kategorie
kupujący
kupujący 708
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
722
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
402

Usunięcie wskazania najtańszych ofert.

isaacx
#8 Zapaleniec#

alle.jpgPo kodzie EAN widać opinie o produkcje nawet podczas dodawania nowej aukcji i to jest super, natomiast opcja pokazywania najtańszej oferty to jakiś bzdet. Ktoś promuje aukcje wywala ogromną kasę na promowanie a tam na górze jego aukcji klik najtańsza oferta tego przedmiotu to ...  kto w allegro to wymyślił 😄   patrząc na kup1ującego jest to ok ale taki portal już jest i nazywa się CENEO. `

29 Komentarze
sklep-fokus
#7 Wielbiciel#

Cel jest jasny, w sklepach poza allegro robi się taniej i to jest ruch by trochę obniżyć ceny na allegro . Ten ruch mało da, sprzedające na allegro i tak będą w swoich sklepach te same ofert sprzedawać taniej obniżą ceny na allegro i we własnym sklepie. Jedyny sposób by ceny na allegro spadły to obniżyć koszty sprzedaży czyli między innymi prowizję, która teraz tak naprawdę znana nie jest bo płacimy prowizję od kosztów wysyłki a te są zależne od opcji jaką kupujący wybierze. i tak sprzedając przedmiot za 10 zł z kosztami wysyłki 10 zł prowizja jest dwa razy wyższa

David_Cetnar
#8 Zapaleniec#

@Knowhere @isaacx  Ten wykaz najtańszej oferty kompletnie zabija sens wyróżniania i wszelkiego rodzaju promowania.  Sytuacja wygląda tak -  ktoś trafia na naszą aukcje jest zainteresowany chcę dokonać zakupu zachęcił go nasz opis fajnie zrobiona aukcja, dowiedział się z naszej aukcji wszystko na temat intersującego przedmiotu, ale dokonuje zakupu u kolegi który ma 10zł taniej ten sam produkt. Przecież to zabije sprzedawców, którzy sprzedają popularne produkty w wyższych cenach ponieważ inwestują bardzo dużo w ADS i Promowania, żeby być na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Teraz to kompletnie traci sens.. Czy może się w  końcu wypowiedzieć w tym temacie ktoś z administracji ?...

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@sklep-fokus  "Wszelka promocja  przestaje być skuteczna i opłacalna bo ktoś ten sam towar, bez promowania sprzedaje o 1 zł taniej lub też w cenie za którą ja ten sam produkt kupuję (fakt autentyczny)" 

A co to obchodzi kupującego?  
Ja na przykład kupując na allegro LEKCEWAŻĘ WSZELKIE FORMY PROMOWANIA i szukam oferty najkorzystniejszej dla mnie. Aczkolwiek prawdą jest że nie zawsze oferta najtańsza jest ofertą najkorzystniejszą. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Kwestia prezentacji ofert z tym samym produktem to złożony temat i projekt, nad którym rzeczywiście pracujemy już od jakiegoś czasu i na pewno będzie jeszcze ewoluował. Zgadza się, że dany produkt można znaleźć w innych ofertach, ale też o innej cenie lub z inną metodą dostawy.

Oczywiście nie jest tajemnicą, że oferty innych Sprzedających są dostępne z poziomu oferty danego Sprzedawcy, ale działa to również dokładnie w drugą stronę. Oferta danego Sprzedającego jest dostępna w ofertach innych, więc zasady są tutaj sprawiedliwe dla wszystkich. Dodatkowo, dzięki temu mechanizmowi Sprzedający może zorientować się, jakie ceny za ten towar oferują inni, a to daje mu możliwość lepszego zarządzania polityką cenową.

Warto również pamiętać, że zdecydowana większość Kupujących przechodzi na daną stronę przez listę ofert, więc promowanie nadal jest istotną formą wyróżnienia się.

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ sprawiedliwość godna Allegro 🤣🤣🤣

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Nie nazwałabym tego sprawiedliwością, a raczej balansem i optymalnym rozwiązaniem, między oczekiwaniami Kupujących i Sprzedających. 

juliete
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ co za brednie. W jaką drugą stronę? Sugeruje Pani że jeżeli klient trafi na moją, promowaną aukcję na listingu, wejdzie w nią i na górze zobaczy ofertę tego samego produktu tylko droższą to kupi tam gdzie jest drożej?
Czy jednak klient trafi na moją, promowaną aukcję, na górze zobaczy że może kupić taniej i tam właśnie kupi?
Sugerowanie w takim rozwiązaniu że promowanie ofert to wciąż dobry sposób na wyróżnienie się to czysta ignorancja problemu. Duże firmy oferujące najniższe ceny, albo te które po prostu cenę zaniżają w ogóle nie będą musiały się promować bo wypromują je inni, których ceny są wyższe. Allegro skutecznie pieniądze tych drugich wydane na reklamę przekieruje na oferty z cenami najniższymi.
Czy jest jeszcze jakaś inna, tajemna strona o której Pani myśli?

Pisze Pani: "Oferta danego Sprzedającego jest dostępna w ofertach innych, więc zasady są tutaj sprawiedliwe dla wszystkich". To co? znaczy że jak trafimy na najtańszą ofertę to u góry będzie napisane "kup drożej" ?

Albo Pani kompletnie nie wie o czym pisze, albo kompletnie nie wie o czym mowa w tym wątku.
Wątek dotyczy pola pojawiającego się u góry po wejściu na aukcję "najtaniej od xyz pln" i sugerująca kupno tego samego produktu gdzie indziej, a nie o miniaturach podobnych przedmiotów na dole oferty.

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_ szkoda, że nie potraficie znaleźć balansu między hurtownikiem a detalistą 🙂 W ten sposób eliminujecie detalistów. 

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_  Pamiętam Twój identyczny post z innego tematu i chętnie ponownie przytoczę kontrargumenty.

Wiem, że chcecie aby klient wyszukał jak najtańszą ofertę, ale nie naszym kosztem. Zanim wprowadziliście taką opcję, nigdzie nie było sekcji, która podawała kupującemu jak na tacy ten sam produkt w najtańszej wersji.

 

 

Przy okazji:

Sprzedający może zorientować się, jakie ceny za ten towar oferują inni, a to daje mu możliwość lepszego zarządzania polityką cenową.

Wiesz, zmusza to nas to ciągłego monitorowania konkurencji i przez to my - słabsi gracze - zarabiamy mniej (nawet i coraz mniej).

 

Ani Allegro ADsy, ani inne przedmioty oglądane przez kupujących nie generują niektórym takich strat jak bezpośrednie linki do najtańszych ofert konkurencji.

Jeżeli miałbym wyróżniać oferty, to nie chciałbym przy tym wyręczać innych - dla mnie to kasa wyrzucona w błoto i darmowe przekazanie ruchu na czyjeś oferty

sklep-fokus
#7 Wielbiciel#

Tak naprawdę chodzi tylko o obniżenie cen bo na allegro robi się coraz drożej a drożej dlatego bo żeby sprzedać trzeba dla allegro zapłacić prawie 20 % od ceny sprzedaży to około 50% marży (w przypadku marży 50%) i ta tendencja jest niestety wzrostowa a nie malejaca.

Na allegro jestem też kupującym i wiem jak to działa. Znajduję coś fajnego - promowanego, klikam na promowaną ofertę (koszty za takie kliknięcie ponosi sprzedający} i szukam najtańszej oferty tego produktu... no teraz już nie szukam bo mam podaną na tacy ofertę oczywiście tańszą... tańszą też dlatego bo nie ma tam kosztów reklamy.  

A jeżeli tu chodzi tylko o interes klienta to to wygląda tak jakby po każdej reklamie w telewizorze spiker dodał  komentarz "ale w tej firmie to nie kupujcie bo w innej jest taniej"...To kto w takim telewizorze chciałby się reklamować.

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów