anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie Czarnej Listy na Allegro lokalnie

Kategorie
kupujący
kupujący 672
inne
inne 147
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
11
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

Wprowadzenie Czarnej Listy na Allegro lokalnie

Gork17
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam

Czy coś może wiadomo na temat wprowadzenia Czarnej Listy na Allegro Lokalnie ? Wiem, że CL działa tylko na zwykłym allegro, ale tu też by się przydała. Trochę już mnie denerwują kupujący, którzy zaznaczają opcje zakupu ale już nie dokańczają jej (płatność). Oczywiście zero odzewu, gdy wysyłam przypomnienie na czacie. Zapewne jakaś konkurencja albo ktoś dla zabawy i z nudów. Przeglądając forum widzę, że dużo ludzi sprzedając na AL ma z takimi osobami problem. Wiadomo że po 5 dniach ogłoszenie wraca z powrotem do aktywnych, ale przez ten czas jakaś inna osoba mogłaby to kupić i po ludzku zapłacić. Taka CL trochę by pomogła w bezkarności kupujących.

23 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Gork17 Cześć. Dziękuję za Twoją sugestię! Przeniosłam Twój wpis do zakładki Zgłoś swój pomysł 🙂 

aaavvvggg
#7 Wielbiciel#

Na braku takiego rozwiązania traci też allegro- bo nie dostaje prowizji Sam mam ten problem, bo kupujący nie opłacił zakupu i po tygodniu wygrał kolejną aukcję

Ja zapłaciłem za promocję aukcji i co- poniosłem stratę

W takim wypadku "kupujący" powinien być obciążony kosztami promocji aukcji na rzecz sprzedającego oraz kosztami prowizji na rzecz allegro 

To załatwiło by sprawę

br.
#19 Nestor#

Ten pomysł dedykujemy dla osoby która zajmuje się tematem Lokalne  a konkretnie: @Maja_z_Lokalnie 

Agent555
#16 Inspirator#

To nie będzie już czarna lista tylko , moi nieaktywni kupujący.Zmiany nie są potrzebne na AL tak jak jest powinno pozostać. Po co czarna lista na lokalnie.

aaavvvggg
#7 Wielbiciel#

@Agent555 Kupujący nie opłacił przedmiotu, Wygrał kolejną licytację i znowu nie opłacił przedmiotu, Ja poniosłem koszty promocji ogłoszenia 2 razy, Jeżeli nie moge zablokować takiego kupującego, to nie będę wiecej promował ogłoszeń, bo tylko tracę pieniądze, Skutkiem tego będzie też strata allegro (raz brak prowizji ze sprzedaży, dwa- brak opłaty za promowanie), (Padła mi kropka na klawiaturze- stąd same przecinki- nie chce mi się kopiować kropki)

KOWEX1987
#7 Wielbiciel#

Ja na Allegro Lokalne na 10 transakcji to mam 3-4 gdzie ktoś klika i nie płaci. Nie mam danych klienta więc nawet nie mam jak zadzwonić. Tracę w ten sposób pieniądze za promowanie aukcji bo allegro ich nie zwraca, oraz tracę pieniądze bo ktoś inny mógł kupić. Jestem na platformie 16 lat i w tej chwili szukam alternatywy i czegoś innego właśnie z opisanych powodów. Ile można tak? Kupujący są bezkarni w 100% , przykre. 

 

She55
#1 Nowicjusz#

Witam,

Dokładnie zgadzam się. Jestem od niedawna na allegro lokalne i od razu jak założyłam apkę i dodałam przedmioty to nie dość że zaczełam dostawać maile od jakiś dziwnych osób że mam przesłać im swojego maila, to ludzie którzy zaczeli licytowć i wygrali aukcję to za nią nie płacili. Powiem szczerze że się zraziłam i chyba przejdę do konkurencji. Szkoda tutaj chyba czasu.

Pozdrawiam.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Gork17 bardzo dziękuję za Twoją propozycję. Rozmawiałam o Twojej sugestii z zespołem odpowiedzialnym za Allegro Lokalnie, ale na ten moment nie ma planów dodania listy nieaktywnych kupujących (dawniej czarna lista) na Allegro Lokalnie. Niemniej jednak bardzo dziękujemy za Twój głos. Jeśli w przyszłości sytuacja się zmieni, na pewno weźmiemy to pod uwagę. 

te-ef
#1 Nowicjusz#

Hehe. Właśnie mnie to też spotkało (lasia wylicytowała na a.lokalnie i przez tydzień nie zapłaciła). Strata czasu, pieniędzy i nerwów dla sprzedających. A a. nic sobie z tego nie robi. Echhhh...

ericrb13
#3 Debiutant#

Dokładnie mi już ponad 20 aukcji sprzedanych i klient nie  zapłacił i nic z tym sobie nie robią totalna porażka,żeby przynajmniej mozna było negatywa wystawic a tu nic

oznacz moderatorów