"Czas wysyłki" jest definiowany jako czas od złożenia zamówienia do skanowania przez kuriera. To jest zupełnie bez sensu, aby Sprzedawca wypełniał takie pole. Czas skanowania nie jest przecież zależny od Sprzedawcy tylko od przewoźnika. Nie da się dokładnie przewidzieć jak zachowa się kurier i kiedy zeskanuje paczkę. To bardzo nieprecyzyjny system. Niekiedy skanowanie jest możliwe godzinę od zamówienia, a niekiedy wymaga 30 godzin.
Sensownym parametrem byłby "Czas pakowania" lub "Czas przygotowania do wysyłki". Czyli czas od zamówienia do chwili gdy Sprzedawca może włożyć paczkę w paczkomat lub zaprosić kuriera. Sprzedawca mógłby wpisać, że np. coś małego i gotowego pakuje w godzinach swojej pracy w 15 minut, coś dużego, wymagającego regulacji i pobrania z dalszego magazyny pakuje np. 2 godziny, a przedmiot wymagający personalizacji potrzebuje np. 6 godzin.
Dysponując "Czasem pakowania", oraz tabelą godzin granicznych poszczególnych przewoźników, Allegro mogłoby super precyzyjnie podawać, bez takich błędów jak obecnie, czy paczka faktycznie wyjedzie w dniu zamówienia i czy będzie dostarczona następnego dnia.
W obecnym systemie Tabele wysyłek tego samego dnia są kompletnie bezsensowne, bo Sprzedawca nie wie co zostanie zamówione. Czy przedmiot gotowy do wysyłki w 10 minut, czy przedmiot wymagający 5 godzin. Musi więc wypełniać to ostrożnie, zakładając najgorsze. W połowie przypadków czas dostawy wyświetlany przy przedmiotach jest więc podawany błędnie lub bardzo niedokładnie.
Jeśli w Allegro ważna jest szybka wysyłka i dobre informowanie kupujących, to ta zmiana zwiększy precyzję z obecnych 24 godzin do 15 minut. Przykładowo jeśli mam godzinę graniczną mojego paczkomatu jako 16:00 i zadeklaruję dla konkretnego małego przedmiotu, że spakuję go w 10 minut, to paczka zamówiona o 15:45 może mieć zagwarantowaną dostawę jutro. W obecnym systemie mogę taką deklarację złożyć najwyżej do 12:00, bo zamówienie może dotyczyć czegoś pracochłonnego, wymagającego kilku godzin do wysłania. Tabele wysyłek tego samego dnia nie rozróżniają ofert szybko pakowalnych, od ofert czasochłonnych w przygotowaniu. To ogromna wada projektowa całego systemu.